Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Залучення інвестиційних проектів в Україну.

Залучення інвестиційних проектів в Україну.

Назва:
Залучення інвестиційних проектів в Україну.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,46 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
 
РЕФЕРАТ
Залучення інвестиційних проектів в Україну.


План
Сутність міжнародних інвестиційних процесів.
Інвестиційний клімат в Україні.
Система інвестиційного ризику.


1.Сутність міжнародних інвестиційних процесів.
У широкому розумінні міжнародними інвестиційними процесами е такі інвестиційні процеси, які передбачають взаємодію учасників з питань інвестиційних ресурсів, що належать іншим державам (резидентів та нерезидентів щодо конкретної країни).
Кожна країна володіє певними інвестиційними ресурсами, що склада-ються з її власних (національних) та іноземних інвестицій. Ці ресурси можуть використовуватися як для внутрішнього, так і для зарубіжного інвестування. напрямком руху інвестиційних ресурсів пов'язані поняття «втеча капі-талу» та «чистий приплив капіталу». Втеча капіталу — це переказ капіталу в країни з більш сприятливим інвестиційним кліматом (для уникнення високо-го оподаткування, негативних наслідків інфляції, ризику експропріації та ін.). Головною метою втечі капіталу е одержання вигід від його розміщення в ін-ших країнах. Чистий приплив капіталу - це різниця між обсягом надходжень грошових коштів з-за кордону (через позики і продаж іноземним інвесторам фінансових активів) та обсягом вивезення капіталу у формах позик іноземним позичальникам чи купівлі фінансових активів зарубіжних емітентів. На рівні окремих країн розрізняють експорт (імпорт) приватного та державного капі-талів.
Основу міжнародного руху підприємницького капіталу становлять пря-мі та портфельні іноземні інвестиції.
Прямі інвестиції це вкладення капіталу з метою отримання підприєм-ницького прибутку (доходу), які зумовлені довгостроковим економічним ін-тересом і забезпечують контроль інвестора над об'єктом інвестування. Пря-мими інвестиціями є як первинні вкладення, так і реінвестиції (частка доходу від об’єкта інвестування, яка не розподіляється і не переказується прямому інвесторові). Крім того, до прямих інвестицій належать усі внутрішньокорпораційні перекази капіталу у формі кредитів та позик між прямим інвестором і філіями, дочірніми та асоційованими компаніями.
Портфельні інвестиції — це вкладення капіталу в цінні папери з метою отримання доходу (дивідендів). Такі інвестиції не забезпечують реального контролю інвестора над об'єктом інвестування.
Кількісним критерієм розмежування прямих і портфельних інвестицій у розвинутій ринковій економіці вважається 10 % загального обсягу вкла-день в об'єкт інвестування. Однак прямою може бути інвестиція з меншою часткою участі, якщо вона забезпечує реальний вплив на прийняття рішень щодо об'єкта інвестування. І навпаки, якщо частка інвестора перевищує 10 %, але він не має реального контролю над об'єктом, то відповідна інвестиція не визнається прямою. Для дослідження макро- і мікро мотивації міжнарод-ного інвестування здійснення прямих інвестицій доцільно розглядати як міжнародну підприємницьку інвестиційну діяльність, а міжнародне порт-фельне інвестування — у контексті розвитку відповідних операцій на фон-довому ринку. На масштаби, динаміку та результативність міжнародної підприємницької інвестиційної діяльності впливає сукупність взаємопов'я-заних факторів. Під впливом цих факторів формується відповідна орієнта-ція країн базування та країн-реципієнтів, яка, своєю чергою, впливає на мо-тивацію безпосередніх партнерів.
У країнах — експортерах інвестиційних ресурсів, серед яких головними традиційно є промислово розвинуті країни, вирішальним макроекономічним фактором, що регулює експорт прямих інвестицій, є загальний стан балансу ввезення і вивезення інвестицій. У зв'язку з цим виділяють такі групи країн:*
переважно експортери капіталу (Японія);*
ті, що зберігають приблизну рівновагу експорту та імпорту капіталу (ФРН, Франція);*
нетто-імпортери (Ірландія, Португалія, Іспанія, Туреччина, США).
В останні роки великими експортерами капіталу стали також Південна Корея, Тайвань, Китай, країни Близького Сходу. Характерно, що, на відміну від практики 70—80-х років, коли експорт капіталу спрямовувався у країни, що розвиваються, у наш час набуває поширення експорт капіталу в промис-лово розвинуті країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Залучення інвестиційних проектів в Україну.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок