Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Процеси реформування економічних відносин в аграрному секторі

Процеси реформування економічних відносин в аграрному секторі

Назва:
Процеси реформування економічних відносин в аграрному секторі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,58 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Процеси реформування економічних відносин в аграрному секторі
Найбільш повне задоволення матеріальних і духовних потреб усіх членів суспільства можливе тільки за умови раціональної організації суспільного виробництва, невід'ємною частиною якої є розвиток різноманітних форм власності і господарювання.
Аграрна реформа покликана забезпечити цю розмаїтість, не руйнуючи продуктивні сили, а розвиваючи їх, збільшуючи товарне виробництво, підвищуючи його ефективність і насичуючи товарний ринок продуктами харчування. Перераховані вище умови можна вважати головними критеріями оцінки результатів реформи. Крім того, її успіх залежить від вільного вибору селянами характеру земельної власності, форми ведення виробництва і реалізації продукції.
Слід зазначити, що спроби реформування економічних відносин в аграрному секторі здійснювалися неодноразово. Однією з перших серед них була заміна адміністративних важелів керування галуззю на економічні, тобто впровадження в 1970-ті роки внутрішньогосподарського розрахунку, що дозволив підсилити матеріальну зацікавленість працівників у кінцевих результатах.
Одним з етапів розвитку госпрозрахунку став перехід з 1967 р. сільськогосподарських підприємств на нові умови планування й економічного стимулювання виробництва, що в цілому дало позитивний результат.
Далі був етап удосконалення внутрішньогосподарських відносин, що розпочався в 1980-ті роки. Реалізація його пов'язувалася з переведенням підприємств на повний господарський розрахунок і самофінансування, передбачалося значне розширення прав і самостійності підприємств, підвищення відповідальності за результати діяльності. При цьому механізм господарювання дозволяв самостійно розробляти і затверджувати плани економічного і соціального розвитку на основі доведення до підприємств вихідних даних планування, контрольних цифр, державних замовлень, довгострокових економічних нормативів і лімітів, а також прямих замовлень споживачів і органів матеріально-технічного постачання на продукцію, роботи і послуги.
Пошук шляхів усунення недоліків госпрозрахунку, виявлених у процесі господарської діяльності, привів до появи на початку 1980-х років такої форми внутрішньогосподарських виробничих відносин, як колективний підряд. Характерними рисами колективного підряду були: договірні відносини між колективом і адміністрацією про виробництво продукції; закріплення засобів виробництва за колективом; колективно-господарська самостійність колективу; акордно-преміальна система оплати праці; преміювання за економію витрат; преміювання за виробництво продукції понад досягнутий рівень виробництва; залишення в розпорядженні колективу продукції, зробленої понад договір. У сільському господарстві Сумської області колективний підряд, як особлива форма внутрішньогосподарських виробничих відносин, досяг свого піку в 1984 році.
У свою чергу, колективні форми організації й оплати праці виступили як найважливіший напрямок механізму господарювання - впровадження орендних відносин. Оренда являє собою таку форму господарювання, при якій окремий працівник або колектив (орендар) одержує за договором у сільськогосподарського підприємства (орендодавця) у тривале користування і за встановлену плату виробничі ресурси - землю, техніку, господарські будівлі і спорудження, продуктивну і робочу худобу з метою ефективного їх використання для виробництва сільськогосподарської продукції. Орендним відносинам властиві такі ознаки: самостійність орендаря в організації виробництва; матеріальна відповідальність за використання узятих в оренду засобів виробництва; приватна або повна самостійність у реалізації продукції; пряма зацікавленість доходів працівників у результатах діяльності; заздалегідь обумовлена орендна плата за використання землі й інших орендованих засобів виробництва.
З 1990 року в аграрному секторі економіки почався новий етап економічного реформування, що продовжується і в даний час і пов'язаний насамперед з реформуванням земельних і виробничо-майнових відносин.
У ході здійснення земельної реформи, відповідно до вимог чинного законодавства України з цього питання, було проведено встановлення границь і визначені площі сільських, селищних Рад і сільських населених пунктів, розроблена схема земель на предмет передання в колективну і приватну власність, завершувалась приватизація земельних наділів громадян.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Процеси реформування економічних відносин в аграрному секторі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок