Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Суспільні та державні потреби

Суспільні та державні потреби

Назва:
Суспільні та державні потреби
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,93 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Суспільні та державні потреби


У період розбудови українська держава повинна орієнтуватися на стратегію сталого розвитку, в результаті якого, зокрема, буде забезпечене гарантоване задоволення всіх членів суспільства в динамічних потребах у життєвих цінностях, у тому числі в ресурсах. Ресурси, як відомо, поділяються на фінансові, матеріальні, інформаційні. Їх структура й обсяги споживання взаємопов’язані. Зміни потреб у матеріальних засобах домашніх госпо-дарств впливають на потреби у промислових ресурсах, в інших видах ресурсів і навпаки.
Потреби належать до складних, багатогранних суспільних явищ. З наукового погляду вони є однією з найзагальніших категорій, одночасно популярних і разом з тим науко-містких. У комплексі з іншими чинниками впливають вони на попит споживачів на необ-хід-ні ресурси, тому вивчаються маркетологами підприємств при визначенні перспектив розвитку виробництва.
Закономірно, що ця категорія вивчається широким колом наук, потребує подальших різнобічних досліджень, оскільки змінюються соціально-економічні умови життя людей, політична ситуація в країні, структура виробництва продукції промислового й домаш-нього споживання, міжнародні економічні зв’язки тощо.
Дослідженню теоретичних і практичних проблем, що стосуються потреб, присвячені наукові праці як українських учених, зокрема А.В. Головача, В.Є.Козака, В.С. Марцина, так і зарубіжних – Ф. Котлера, Б.М. Воронцова, К.Маркса, Б.М. Мочалова.
В економічній теорії потреби розглядаються в системі суспільних відносин, що форму-ються відповідно до відтворення матеріальних умов життєдіяльності людей [3. – С. 4–5]. На нашу думку, суспільні відносини виходять за межі відтворення матеріальних умов життя. Тому категорію потреб необхідно розглядати більш широко.
Крім того, у наукових працях згаданих та й інших авторів не приділяється належна увага висвітленню ресурсних аспектів потреб взагалі, державних зокрема.
Метою написання статті є розробка системи понять, що дозволяють всебічно охарак-теризувати потреби в ресурсах, а також взаємозв’язок між державними та суспільними фінансовими, матеріальними та іншими потребами.
Досліджуючи з наукового погляду широке коло питань щодо потреб, пропонується користуватися й відповідною системою понять, що їх визначають:
1) суть конкретної потреби у ресурсах;
2) суб’єкт потреби у ресурсах (індивід, колектив, суспільство, клас, держава);
3) об’єкт потреби (цінність, ресурс, що застосовується в процесі задоволення потреб);
4) походження потреби у ресурсах (природна, викликана товарною пропозицією);
5) носій потреби у ресурсах (ті властивості об’єкта, що задовольняють суб’єкта, наприклад, носієм потреби кам’яного вугілля є його здатність перетворюватися у тепло);
6) спосіб задоволення потреби (споживання електроенергії, експлуатація транспорту, що працює на газовому пальному);
7) процес задоволення людиною потреб (подача електроенергії на виробниче підпри-ємство, газу в житлові будинки);
8) види потреби, що визначаються за різними ознаками (поточні, перспективні, ретро-спек-тивні; економічні, соціальні, фізіологічні);
9) функції потреб (забезпечення людського організму ресурсами для фізичного існу-вання, задоволення духовних запитів людини; виробничі, трудові, захисні, політичні тощо);
10) сфери задоволення потреб (домашнє господарство – в електроенергії, газі природ-ному, продуктах харчування, вирощених на власному городі; виробничі підприємства – робота, заробітна плата для працездатного населення);
11) період задоволення потреб (постійно, періодично, разово).
Окремо зазначимо, що в системі об’єктів потреб потрібно особливо виділяти ресурси. Саме вони і забезпечують життєдіяльність як кожної людини, колективу, підприємства, так і суспільства в цілому. Тому в усьому світі йде найбільш активна боротьба за грошові, матеріальні та науково-технічні ресурси.
Узагальнено зазначимо, що суспільні потреби потрібно розуміти як сукупність матеріальних, духовних, інформаційних, виробничих та інших потреб людей, що законо-мірно сформувалися під впливом комплексу відповідних чинників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Суспільні та державні потреби

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок