Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Формування програми розвитку зовнішньоекономічної діяльності підприємств

Формування програми розвитку зовнішньоекономічної діяльності підприємств

Назва:
Формування програми розвитку зовнішньоекономічної діяльності підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,05 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Формування програми розвитку зовнішньоекономічної діяльності підприємств


Проблема конкурентоспроможності українських товарів займає одне із центральних місць у зовнішньоекономічній діяльності вітчизняних підприємств. Особливої гостроти вона набуває стосовно продукції машинобудування та інших галузей з високим ступенем обробки виробів, що стало однією з серйозних перешкод для розширення її експорту і подолання на цій основі сировинного перекосу в загальній структурі експорту.
Позиції українських експортерів суттєво ускладнюються ще й тому, що економічний вплив західноєвропейських клієнтів є надзвичайно сильним. Дійсно, в умовах тривалого розвитку ринкових відносин та існування налагоджених, традиційних стосунків між виробниками та покупцями важко сформувати свій портфель замовлень на західному ринку. Крім того, українські експортери не здатні оперативно і кваліфіковано прогнозувати слабкі сторони західноєвропейських виробників, зміну тарифних і нетарифних обмежень, що послаблює їх, і без того нестійку, конкурентну позицію на ринку. Тому найпоширенішою стратегією українських експортерів є типова, класична стратегія цінової конкуренції, причому обсяги експорту накладають певні обмеження на використання цього типу стратегії. Пониження ціни є найефективнішим заходом для малих фірм та таких, що експортують незначні обсяги продукції, оскільки такий крок для них не є критичним через незначні обсяги поставок. В такій ситуації співвідношення ціни та параметрів якості відіграє суттєве значення.
Якість - поняття відносне, воно характеризує рівень відповідності характеристик та властивостей товару до потреб та очікування покупців (звичайно, з урахуванням ціни, яку вони готові заплатити).
Прогнозування розвитку європейського ринку дає песимістичні оцінки майбутньої діяльності українських фірм на ринках ЄС. Усунення нетарифних бар'єрів і зростання на основі цього цінової конкуренції призведе до падіння цін, що ускладнить позиції українських виробників. З іншого боку, конкурентноздатність західноєвропейських підприємств зросте, оскільки вони є мобільнішими до впровадження нововведень, розгортання рекламної кампанії тощо.
В таких умовах для більшості українських виробників реальною можливістю виживання та закріплення на ринку є освоєння, в першу чергу ринків України та СНД, що створить умови для накопичення певного досвіду та коштів, які згодом дозволять професійніше працювати на західноєвропейських ринках.
Отже, формування конкурентних переваг українських товаровиробників на ринках ЄС потребує глибоких теоретичних досліджень, пов'язаних з вирішенням проблем глобалізації ринку та посилення на основі цього конкурентної боротьби, а з іншого боку - вироблення надійних засобів прогнозування стратегічного потенціалу підприємства, забезпечення його необхідними ресурсами, адаптації до зміни умов оточуючого середовища.
Сьогодні українські підприємства поставлені перед об'єктивною необхідністю активізації створення конкурентноздатних господарських систем, модернізацію і реконструктуризацію діючих структур, забезпечення диверсифікації капіталу в напрямку соціальне орієнтованих структурних перетворень. До того ж, фізична і моральна застарілість виробничих фондів - до 60-70 % в промисловості, сільському господарстві, транспорті і навіть торгівлі та інших сферах загрожує подальшим погіршенням ситуації, включаючи прояви аварій і катастроф з людськими жертвами і продовженням зупинок господарської діяльності, внаслідок виводу з ладу діючого обладнання. Отже, інвестиційна та інноваційна діяльність стала вирішальним ланцюгом всієї економічної політики держави.
У ситуації, що склалася в Україні, одним з найактуальніших завдань є розробка і прийняття науково обґрунтованої зовнішньоекономічної програми розвитку підприємств, а також механізму її реалізації, котра враховувала б можливості й інтереси підприємств як на даному етапі, так і в перспективі.
На етапі переходу до ринкової економіки надзвичайно важливим є впровадження раціональної зовнішньоекономічної програми розвитку, яка б ґрунтувалася як на врахуванні сучасних глобальних тенденцій розвитку, так і на системі довготермінових раціональних інтересів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Формування програми розвитку зовнішньоекономічної діяльності підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок