Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Приховане та фіктивне банкрутство

Приховане та фіктивне банкрутство

Назва:
Приховане та фіктивне банкрутство
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,29 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Приховане та фіктивне банкрутство
Навмисне приховання факту стійкої фінансової неспроможності через подання недостовірних даних, якщо це завдало матеріальних збитків кредиторам карається позбавленням волі на строк до 2 років або штрафними санкціями до 300 мінімальних розмірів зарплати з позбавленням права займатися певною діяльністю протягом 5 років.
Об'єктивно факт приховання банкрутства визначається таки-ми трьома ознаками:*
надання кредитору неправдивих даних про фінансовий стан неплатоспроможного боржника;*
причинний зв'язок між подачею таких даних та збитками, що їх зазнав кредитор.
Мотиви та цілі приховання банкрутства:*
надія на поліпшення фінансового стану або на виконання фі-нансових зобов'язань особами, які, у свою чергу, є боржниками да-ної особи,*
спроба одержати банківський кредит для покриття фінансової заборгованості або для привласнення одержаних коштів з наступ-ною ліквідацією підприємства і т.д.
Суб'єкти прихованого банкрутства:*
засновники підприємства,*
власники,*
посадові особи.
Мінімальне стягнення застосовується:*
якщо банкрутство є наслідком банкрутства іншої юридичної особи,*
унаслідок порушення іншими підприємствами законодавства (монополізація ринку цін, недобросовісна конкуренція, махінації з фінансовими ресурсами).
Максимальні санкції застосовуються, якщо банкрутство сталося внаслідок невміння вести ефективну фінансово-господарську діяль-ність, браку належної кваліфікації керівництва, прорахунків в оцінці ринків збуту і т.д.
Фіктивне банкрутство. Явно неправдива заява громадянина — засновника або власника підприємства, а також посадової особи даного підприємства про фінансову неспроможність виконання зобов'язань перед кредиторами та бюджетом карається штрафом від 300 до 500 мінімальних зарплат з позбавленням права займатися да-ною діяльністю до 5 років.
Ті самі дії, якщо вони завдали великого матеріального збитку кредиторам або державі, караються позбавленням волі до 3 років з конфіскацією майна.
Великий матеріальний збиток — це збиток, який перевищує в 50 і більше разів розмір неоподаткованого мінімуму. Збиток вини-кає внаслідок неповернення боргів, несплати відсотків та податків.
Цілі повідомлення неправдивої інформації можуть бути різними:*
порушення справи про банкрутство чи санація підприємства в рамках провадження справи про банкрутство,*
приховання незаконного витрачання коштів,*
ліквідація, реорганізація чи приватизація підприємства з ме-тою зміни форми власності,*
уведення в оману незалежного аудитора з метою одержання необ'єктивного висновку про фінансовий стан підприємства.
На ці та інші фактори й обставини слід звертати увагу фінансо-вим службам підприємства під час ведення фінансово-господарської діяльності.
Фінансова санація на ухвалу арбітражного суду
Одна із функцій закону про банкрутство полягає в тім, що він по-винен сприяти пошуку санаторів та бути інструментом реабілітації підприємств, які опинилися у фінансовій скруті, однак мають значні резерви для успішної фінансово-господарської діяльності в майбут-ньому. Така реабілітація передбачає фінансову санацію чи реоргані-зацію юридичної особи.
Можливість прийняття рішення про проведення фінансової са-нації підприємства в процесі провадження справи про банкрутство передбачена законами про банкрутство в переважній більшості роз-винутих країн. Так, американське та японське законодавство спря-моване на те, щоб допомогти підприємству, яке опинилося у склад-ному фінансовому стані, повернути колишню стійкість та плато-спроможність. Польський закон про банкрутство 1934 року, який є чинним нині, близький за своєю суттю до американської та японсь-кої моделей. Основна його ідея полягає не в негайній ліквідації «хворого» підприємства, а в пошуку механізмів його фінансової са-нації.
Закон «Про боргову неспроможність підприємств» у Російській Федерації (1998) також передбачає можливість «лікування» підпри-ємства перед оголошенням його банкрутом. Згідно з цим законом період санації може досягати 1,5 року, а якщо йдеться про санацію підприємства-міста (суто російська особливість), то цей період мо-же тривати навіть і 10 років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Приховане та фіктивне банкрутство

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок