Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Інтегральна оцінка якості інвестиційної діяльності авіатранспортних підприємств

Інтегральна оцінка якості інвестиційної діяльності авіатранспортних підприємств

Назва:
Інтегральна оцінка якості інвестиційної діяльності авіатранспортних підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,39 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Інтегральна оцінка якості інвестиційної діяльності авіатранспортних підприємств


Аналіз світового досвіду господарювання показує, що для ефективного функціонування економіки країни необхідна розвинена інфраструктура, яка є потужним каталізатором ринкових перетворень. Розвиток сучасних підприємств неможливий без залучення додаткових інвестиційних ресурсів. Як зазначає Бочаров В.В., перехід від планово-адміністративних механізмів підприємництва до ринкових характеризується переходом від „...підприємства, під яким розуміється виробничо-технічний комплекс (основні і оборотні засоби), до підприємства, яке базується на капіталі (самозростаюча вартість)”, тобто, це ще раз підкреслює, що ринкові механізми вимагають перебудови виробництва, введення нових технологій і, як наслідок, формування якісної інвестиційної діяльності.
Однією з найважливіших галузей, в якій відбувається формування ринкових механізмів є авіатранспортна галузь, яка впливає і разом з тим, відбиває рівень розвитку суспільного виробництва. Тільки на долю авіакомпаній світу припадає 1,6 млрд. чол. перевезених за рік.
Довгостроковість і велика вартість авіаційної техніки призводить до тривалої окупності інвестиційних проектів (не менш ніж 10 років), що мало зацікавлює сучасного інвестора вкладати інвестиційні ресурси в український авіатранспортний ринок. Також відсутність чіткого керівництва, вміння управляти інвестиційним процесом, невизначеність з власниками сучасних авіапідприємств стримує інвесторів від вкладання інвестицій в цю галузь.
Проблема залучення інвестицій різними суб’єктами господарювання економіки досліджувалась у роботах таких видатних вчених як А. Маршала, Ф. Нота, Й. Шумпетера, К. Маркса, П. Массе, сучасних економістів – В. Бернса, І. Бланка, В. Бочарова, В.Іноземцева, Л. Абалкіна, В. Шарпа, Т. Хачатурова, В. Новожилова, та українських науковців, таких як А. Пересада, В. Пономаренко О. Ареф’єва та інших; в сфері організації і підвищення ефективності роботи авіаційного транспорту та інших видів транспорту необхідно виділити наукові праці Є.М.Сича, Ю.Ф. Кулаєва, О.О. Бакаєва, В.Г. Коби, В.В.Матвєєва, В.М. Загорулько, Г.М. Юна, В.П. Ільчука, В.І. Щелкунова, О.М.Криворучко, В.Г. Шинкаренко , І.П. Садловської.
Водночас, на сьогоднішній день науковим і практичним аспектам з залучення і управління інвестиційними ресурсами суб’єктами авіатранспортної галузі, які б відповідали ринковим вимогам і задовольняли потреби сучасної економіки, до цього часу не приділялося достатньої уваги. Практично всі вчені у своїх розробках зводять оцінку інвестиційної діяльності підприємств до оцінки її економічної ефективності. Але економічна ефективність інвестиційної діяльності виступає лише однією з головних складових якості інвестиційної діяльності авіатранспортних підприємств, так як на інвестиційну діяльність підприємства впливає ряд критеріїв, які не пов’язані з економічною (фінансовою) діяльністю підприємства - це соціальні, екологічні, управлінські та інші критерії.
На даний час, залучення інвестицій авіатранспортними підприємствами відбувається за рахунок ресурсів комерційних фінансових установ як вітчизняних, так і іноземних, та за участі міжнародних урядів та держав. Але використання і управління інвестиціями на вітчизняних авіатранспортних підприємствах здійснюється з грубими помилками, що призводе до не раціонального використання інвестиційних ресурсів.
Мета. Все це обумовлює необхідність проведення критичного аналізу теоретично-практичних проблем здійснення інвестиційної діяльності суб’єктами авіатранспортної галузі як за кордоном так і в Україні, та розробки механізму інтегральної оцінки якості інвестиційної діяльності авіатранспортних підприємств.
На якість інвестиційної діяльності впливають зовнішні і внутрішні ризики.
До зовнішніх ризиків відносяться: політичні ризики (зміна законодавства; кадрові зміни на державному рівні, криміналізація, тероризм та ін.); економічні (зміни ставок оподаткування, вартість ресурсів, ринкової кон’юнктури, рівня конкуренції); соціальні (рівень зайнятості населення, рівень життя в регіоні); технологічні (прогресивність технології, її конкурентноздатність, ресурсозберігаюча можливість, характер впливу на навколишнє середовище) та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Інтегральна оцінка якості інвестиційної діяльності авіатранспортних підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок