Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> СТРАТЕГІЯ СВІТОВОГО БАНКУ В ПИТАННЯХ ДОПОМОГИ УКРАЇНІ

СТРАТЕГІЯ СВІТОВОГО БАНКУ В ПИТАННЯХ ДОПОМОГИ УКРАЇНІ

Назва:
СТРАТЕГІЯ СВІТОВОГО БАНКУ В ПИТАННЯХ ДОПОМОГИ УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
49,01 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
ПОШУКОВА РОБОТА
СТРАТЕГІЯ
СВІТОВОГО БАНКУ
В ПИТАННЯХ ДОПОМОГИ УКРАЇНІ
Огляд можливих перспектив


І. Вступ. Реферат
Підготовка нової стратегії Світового банку в питаннях допомоги Україні наблизилась до рішучого моменту. Призначення налаштованої на здійснення реформ адміністрації, за підтримки нещодавно створеної парламентської більшості відкрили можливості повернути у зворотному напрямку слабку діяльність минулих років. Але за короткий строк належить виконати складні завдання, починаючи з невизначеності зовнішнього фінансування після виявлення буцімто неправильного використання валютних резервів Національним банком України. Поза тим, стає дедалі більш очевидним, що проблеми, що стоять перед Україною, мають довгостроковий характер і пов’язані з відсутністю законних інституцій, які би уможливили процес економічного зростання та забезпечення соціально справедливого розподілу національного доходу. Забезпечення хорошого керівництва, прозорості та підзвітності в державному секторі, а також розбудова різнобічних, орієнтованих на ринок інституцій – ось ключові завдання розвитку, які належить виконати, аби отримати стабільне зростання і зменшення бідності в Україні. Стратегія, що пропонується, ґрунтується на цих засадах і матиме дворівневий підхід: вона сприятиме створенню попиту на краще управління і виявить можливості, там де вони є, для збільшення пропозиції кращих і більш законних інституцій.
Найбільш суттєві факти, що враховувалися під час підготовки Стратегії, такі:
Бідність зросла і сьогодні охоплює 30 відсотків населення.
Інституційна база переживає перехідний період, причому старі (радянські) та нові правила діють паралельно, результатом чого є погане управління державним сектором та сектором приватних підприємств.
Витрати на здійснення операцій надзвичайно високі внаслідок здійснюваної антиконкурентної практики та корупції.
Державний апарат продовжує здійснювати управління економікою на рівні підприємств; йому бракує стратегічного мислення.
Громадянське суспільство досі слабко розвинене і погано протистоїть владі держави.
Стратегія Світового банку, викладена у попередньому документі, не втілена як це передбачалося, але вона дала цінні уроки у сфері управління державною власністю та стосовно розробки програми.
Основні характеристики нової Стратегії, що пропонується, такі:
В її основі лежить програма, щодо якої уряд і громадянське суспільство в цілому мають сильне почуття власності та особистої причетності.
Стратегія спрямована на скорочення бідності та підвищення життєвого рівня і водночас на зростання законності щойно створюваних демократичних інституцій.
Створення попиту на хороше управління і законні інституції шляхом сприяння формуванню громадянського суспільства та розвитку приватного сектора.
Допомога уряду у створенні кращих інституцій та вдосконаленні управління.
Збільшення фактору людського розвитку як основного рушія довгострокового економічного та соціального розвитку.
Обсяги кредитування, яке надаватиме Банк, передусім залежатимуть від спроможності уряду забезпечити такі результати:
Програма наполягає на необхідності впровадження системних та послідовних реформ, а не окремих “кишенькових” реформ, що здійснюються за рахунок кредитування окремим секторам.
Якщо готовність уряду впроваджувати реформи слабка, і Верховна Рада його не підтримує, програма допомоги буде спрямована виключно на здійсненні діяльності, що має на меті сприяти формуванню серед громадянського суспільства попиту на кращі інституції.
Програма передбачає оцінку конкретних результатів, стимули, які відвертатимуть від застосування практики останніх років, сприятиме уряду у здійсненні внутрішньої координації розробки та реалізації стратегії і будуватиметься на засадах партнерства з іншими донорами для забезпечення адекватної допомоги для впровадження реформ.
Програма забезпечуватиме збалансоване поєднання кредитування для структурної перебудови, кредитування технічної допомоги та передачу знань.


Стратегія Світового банку в питаннях допомоги Україні
Огляд можливих перспектив
У цьому документі викладено запропоновану Стратегію Світового банку в питаннях допомоги Україні на період, що охоплює 2001-2003 фінансові роки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 Реферат на тему: СТРАТЕГІЯ СВІТОВОГО БАНКУ В ПИТАННЯХ ДОПОМОГИ УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок