Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Інноваційний аналіз

Інноваційний аналіз

Назва:
Інноваційний аналіз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,37 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
На тему:
Інноваційний аналіз


Виробничо-технічні інвестиції на підприємстві як напрями здійснення та втілення в більшості випадків мають інновації. Інноваційний та інвестиційний процеси тісно пов’язані. Серйозні інновації неможливі без великих інвестицій, а ефективні інвестиції — без інновацій. У деяких випадках на підприємствах є грошові кошти, але немає інвестицій, тому що не існує інноваційних об’єктів їх прикладення. Самі ж ефективність і ризик виробничо-технічних інвестицій тісно пов’язані зі структурою інновацій.
Як правило, масштабні інноваційні процеси є дуже капіталомісткими. Це пов’язано з тим, що практично будь-яке більш або менш серйозне нововведення не може бути впроваджене в одній ізольованій підсистемі, і для успішної його реалізації потрібна взаємодія більшості інших підсистем організаційно-еко-номічного процесу. Наприклад, упровадження нового продукту, як правило, потребує зміни технології й організації виробництва, застосування нових систем стимулювання праці та інших кардинальних нововведень. Усе це потребує інвестицій. Незначні зміни, які здійснюються в соціально-економічних та інших системах унаслідок наведених доказів, не є інноваціями в повному розумінні.
Детальний інноваційний аналіз може містити такі етапи:
1. Аналіз і прогноз напрямів науково-технічного прогресу (НТП) у даній і суміжній галузях. Цей етап необхідний для розуміння майбутніх технологічних та функціональних загроз.
Технологічні загрози — можливості виробництва продукту даної фірми за допомогою інших, прогресивніших технологічних процесів. У цьому випадку внаслідок застосування застарілої технології підприємство може виявитися неконкурентоспроможним за витратами, а в низці випадків — і за якістю продукції.
Функціональна загроза пов’язана з можливістю появи в конкурентів нового, прогресивнішого продукту, який буде виконувати функції старого на вищому рівні.
2. Аналіз фонду винаходів і результатів науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт (НДДКР) передбачає дослідження вже зроблених винаходів. У цьому випадку потрібно виходити з такого принципу: «Майбутні інновації — це винаходи, що існують».
3. Відбір найефективніших винаходів. На цьому етапі потрібно зрозуміти, які винаходи є найпрогресивнішими та ефек-тивними і яка ймовірність їх перетворення в інновації в майбутньому.
4. Аналіз ринку нововведень, який може бути представлений двома великими блоками: ринком так званих контрактних НДДКР
і ринком технологічних ліцензій.
5. Розроблення інноваційних стратегій.
6. Аналіз капіталоємності інновацій, необхідних для реалізації стратегій. На даному етапі інноваційний аналіз переходить в інвестиційний.
Аналіз суті інновацій і різних підходів до їхньої класифікації дав змогу виокремити наявні основні групи інновацій, які розрізняються за такими ознаками:
сферою прикладення (науково-технічні, організаційно-еко-номічні, соціально-культурні);
характером потреб, що задовольняються (такі, що створюють нові потреби, й такі, що розвивають наявні);
предметом прикладення (інновації-продукти, інновації-про-цеси, інновації-сервіс, інновації-ринки);
ступенем радикальності (базисні, системні, що приростають);
глибині змін (інновації, орієнтовані на: регенерацію первинних властивостей, кількісні зміни, адаптивні зміни, новий варіант, нове покоління, новий вид, новий рід техніки);
причинами виникнення (стратегічні та реактивні (адаптивні));
характером впливу на ринково-технологічні можливості фірми (архітектурні, революційні, такі, що створюють ніші, регулярні);
масштабами поширення (що застосовуються в одній галузі та в усіх або багатьох галузях);
роллю в процесі виробництва (основні та такі, що доповнюють).
Перші дві групи інновацій не потребують додаткового пояснення. Що стосується деяких інших груп, то зміст інновацій, які до них входять, вимагає коментарів.
Інновація-продукт — це нововведення, що має фізичну форму готового принципово нового або вдосконаленого виробу, який виходить у цій формі (передусім у формі товару) за межі підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Інноваційний аналіз

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок