Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Розвиток можливостей фінансового ринку для забезпечення інноваційної діяльності

Розвиток можливостей фінансового ринку для забезпечення інноваційної діяльності

Назва:
Розвиток можливостей фінансового ринку для забезпечення інноваційної діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,20 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Розвиток можливостей фінансового ринку для забезпечення інноваційної діяльності


Інноваційний шлях розвитку нерозривно пов’язаний з пошуком джерел фінансових ресурсів. Ефективна система мобілізації інвестиційних ресурсів та управління ними роз-глядаються у Посланні Президента України до Верховної Ради щодо концептуальних засад стратегії економічного та соціального розвитку України на 2002–2011 рр. як визна-чальна умова структурно-інвестиційної стратегії України.
Необхідно зазначити, що в сучасних умовах тотального поширення глобалізаційних процесів, які характеризуються перш за все інтеграцією локальних фінансових ринків в єдину світову систему, обмеженість інвестиційного ресурсу на ринку окремої країни не належить до проблем, що не підлягають вирішенню. Якщо для підприємців, новаторів умови пропозиції коштів національною фінансовою системою є незадовільними, то такий суб’єкт діяльності може вийти на міжнародні ринки. Пропозиція ресурсів на міжнародних ринках капіталу є практично необмеженою та характеризується широким спектром наявних альтернатив.
За даними Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, першим українським корпоративним емітентом, який вийшов на ринок зовнішніх облігаційних запозичень, була компанія „Київстар GSM” – найбільший в Україні оператор мобільного зв’язку. На початку листопада 2002 року „Київстар” розмістила євробонди на суму USD  млн, що є невеликим обсягом для євроринку. Дохідність розміщення становила 12,75 %, строк – 3 роки. Менеджмент корпорації, пояснюючи мотиви емісії єврооблігацій, зазначав, що міжнародний ринок пропонує позичальникам меншу ціну та істотно більші обсяги. Тобто емісія облігацій лише одним траншем дозволила компанії „Київстар” залучити більше півмільярда гривень. На українському ринку для фінансування такого проекту необхідно було б створювати інвестиційний синдикат банків.
Досвід „Київстар” із зовнішніми облігаційними запозиченнями виявився дуже корисним для вітчизняних корпорацій. Сьогодні на міжнародні ринки вже вийшов „Південмаш”, планує „Урктелеком” та інші великі українські корпорації. Відтак можна зробити висновок, що для українських компаній теоретично не існує жодних обмежень в обсягах фінансування своїх проектів.
Коли йдеться про практику виходу українських підприємств-емітентів облігацій на зовнішні ринки капіталів, то варто звернути увагу на її неоднозначність для вітчизняного фінансового ринку. Йдеться про те, що ринок втрачає привабливі та надійні для вітчиз-няного інвестора фондові активи. Потенційні доходи вітчизняних інвесторів стають доходами іноземних фінансових інститутів. Це зменшує ліквідність ринку, торгівельні обороти, попит, а в кінцевому рахунку – темпи розвитку не лише ринку цінних паперів, але й усієї фінансової системи країни.
До цього необхідно додати, що для розвитку вітчизняної економіки (зокрема на шляху її переходу до інноваційної моделі розвитку) в зв’язку з цією тенденцією існують також інші негативні наслідки. За таких обставин невеликі підприємства, якими здебільшого на початковій стадії свого розвитку є новатори, не мають доступу до зовнішніх ринків, а на внутрішньому фінансовому ринку ще не створений механізм фінансування іннова-ційних проектів (венчурне фінансування). Таким чином, новатори опиняються у замкну-тому колі. Новатори, на відміну від імітаторів, за вказаних об’єктивних перешкод не можуть отримати доступ до джерел фінансових ресурсів.
З огляду на подібні умови функціонування фінансового ринку України до позитивних зрушень у даній сфері доцільно віднести скасування норми, що забороняла б українським акціонерним товариствам емітувати облігаційні позики в розмірах, які перевищують 25 % їх статутних фондів. З 1 січня 2004 року вступив у дію Цивільний кодекс, окреме положення якого фактично замінило чинну раніше норму Закону України „Про цінні папери та фондову біржу”. Це, на нашу думку, вже у найближчій перспективі повинно призвести до зростання обсягів емісій цінних паперів, кошти від яких спрямовуватимуться на фінансування інноваційних проектів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Розвиток можливостей фінансового ринку для забезпечення інноваційної діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок