Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Макроекономіка

Макроекономіка

Назва:
Макроекономіка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,88 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
План
Механізм досягнення рівноваги сукупного попиту і сукупної пропозиції.
Фіксальна та грошово-кредитна політика в “IS-LM” моделі
 


Модель IS-LM і коливання економічної активності
Бюджетно-податкова політика в моделі IS-LM
Застосування бюджетно-податкової політики в моделі IS-LM з фіксованими цінами спричиняє зміну рівня доходу і процентної ставки. Розглянемо, яким чином діє механізм бюджетно-податкової политики.
Припустімо, що держава впроваджує стимулювальну бюджетно-податкову політику за постійної пропозиції грошей. Якщо в економіці зростають державні видатки, то при кожній заданій процентній ставці такі заходи в політиці мають збільшити рівень доходу на ?Y=?G/(1-MPC). Якщо скорочуються податки, то при кожній заданій процентній ставці рівень доходу має збільшитись на ?Y=?T*MPC/(1-MPC). Зростання доходу сприяє підвищенню попиту на гроші, оскільки в економіці провадиться більша кількість операцій. Збільшення попиту на гроші при незмінній пропозиції грошей викликає зростання процентної ставки. У свою чергу, це підвищення
Мал. 1. Стимулювальна бюджетно-податкова політика.
процентної ставки знижує рівень планових! інвестицій і приватного спожи-вання, що частково зменшує рівень доходу. Отже, стимулювальна бюджет-но-податкова політика зсуває криву IS праворуч вгору вздовж кривої LM і призводить до зростання процентної ставки та рівня доходів. Але внаслідок зростання процентної ставки відбувається витіснення інвестицій: муль-типлікатор державних видатків та податковий мультиплікатор повністю "спрацювати" не можуть. Спричинене зростанням ставки процента змен-шення планових інвестицій, яке частково елімінує вплив стимулювальної бюджетно-податкової політики на економіку, отримало назву ефекту витіснення.
Таким чином, згідно моделі IS-LM, ефект витіснення зменшує дієвість стимулювальної бюджетно-податкової політики. Тому в моделі IS-LM мультиплікативне розширення доходу виявляється меншим, ніж у кейнсіанській моделі доходів і витрат (модель "кейнсіанського хреста").
Протилежним чином на економіку впливає обмежувальна бюджетно-податкова політика. У цьому випадку відбувається зсув кривої IS ліворуч вниз, що, відповідно, знижує процентну ставку та рівень доходу в економічній системі. З іншого боку, зменшення процентної ставки стимулює планові інвестиції, що певною мірою компенсує негативний вплив обмежувальної бюджетно-податкової політики на доход.
Грошово-кредитна політика в моделі IS-LM
Грошово-кредитна політика в моделі IS-LM впливає на рівень доходу через зміну процентних ставок. Коливання пропозиції грошей і відповідна зміна процентної ставки стимулюють або обмежують інвестиції в економіку і таким чином спричиняють коливання сукупного попиту.
Розглянемо механізм впливу на економічну систему стимулювальної, грошово-кредитної політики. В короткостроковій моделі зростання пропозиції грошей (М) підвищує їхні реальні запаси (М/Р), оскільки рі-вень цій (Р) не змінюється. За даного рівня доходу зростання реальних запасів грошових коштів веде до падіння процентної ставки, тому крива LM пересувається пра-воруч вниз уздовж кривої IS. За зни-ження процентних ставок зменшу-ються витрати, пов'язані з фінан-суванням інвестицій. Фірми реа-гують на це підвищенням планових інвестицій, що збільшує обсяг ви-робництва в економіці. Таким чи-ном, зсув кривої LМ і зменшення проводжується зростанням рівноважного доходу. Як уже відомо, описаний механізм, через який зміни в пропозиції грошей впливають на економічну систему, отримав назву кейнсіанського передатного механізму грошово-кредитної політики.
Застосування стимулювальної грошово-кредитної політики дає змогу за-безпечити короткострокове економічне зростання без ефекту витіснення.
Обмежувальна грошово-кредитна політика в короткостроковому періоді призводить до зменшення реального обсягу виробництва. В умовах зменшення пропозиції грошей відбувається зсув кривої LM ліворуч вгору. Згідно з кейнсіанським передатним механізмом, це збільшує ставку процен-та, її зростання викликає скорочення планових інвестицій і, відповідно, зменшує рівноважний рівень доходу в економіці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Макроекономіка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок