Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Особливості організації багатопредметної потокової лінії

Особливості організації багатопредметної потокової лінії

Назва:
Особливості організації багатопредметної потокової лінії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,32 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Особливості організації багатопредметної потокової лінії
План
1. Особливості організації багатопредметної потокової лінії
2. Економічна ефективність потокового виробництва

Характерною ознакою багатопредметної безперервно-потокової лінії (ББПЛ) є їхня ширша спеціалізація порівняно з ОБПЛ. На кожній ББПЛ виготовляють, як правило, кілька технологічно подібних видів продукції, а на кожному робочому місці виконується декілька деталооперацій.
Залежно від методу чергування продукції, що виготовляється, ББПЛ поділяють на групові з послідовним чергуванням і перемінно-потокові (з послідовно-груповим чергуванням).
Груповою називають лінію, па якій технологічно подібні вироби обробляються без переналагоджування устаткування. Кожне робоче місце обладнується груповими пристосуваннями, необхідними для обробки закріпленої за лінією групи виробів. Верстати розміщуються відповідно до послідовності технологічного маршруту. Технологічні процеси виготовлення всіх закріплених за лінією виробів цілком синхронізонані.
Організаційно групові безперервно-потокові лінії працюють так само, як ОБПЛ.
Перемінно-потоковою називають лінію, па якій партіями, що чергуються, безупинно складаються або збираються вироби різних найменувань або типорозмірів. Під час переходу від партії одних виробів до партії інших обов'язково потрібно переналагодити устаткування. Це пов'язано з відмінностями в застосовуванні технології і технологічного оснащення під час обробки виробів різних найменувань. У кожен період часу па лінії виготовляється виріб тільки одного найменування. Технологічні процеси всіх виробів, що виготовляються, синхронізовані.
В основі організації і розрахунку ББПЛ лежать загальні принципи організації потокового виробництва з урахуванням специфіки, зумовлені серійністю виробництва. Зокрема для них характерні: аналіз і конструктивно-технологічна класифікація виробів для закріплення їх за лілією. За лінією можуть бути закріплені вироби, ідентичні з погляду складу, послідовності і трудомісткості операцій. У цьому разі предмети праці можна чергувати на лінії в будь-якому порядку, будь-якими партіями і навіть через кожну штуку. У зв'язку з цим весь режим роботи ББПЛ із послідовно-груповим чергуванням визначається розрахунком двох груп календарно-планових нормативів.
До першої групи належать:—
приватний такт (ритм) випуску j-го найменування виробу;—
загальна кількість робочих місць на лінії;—
приватна швидкість руху конвеєра.
Ці календарно-планові нормативи визначаються за аналогією з календарно-плановими нормативами ОБПЛ.
До другої групи календарно-планових нормативів належать:—
розмір партій виробів у-го найменування;—
періодичність (ритмічність) чергування партії виробів у-го найменування;—
тривалість виробничого циклу обробки партії виробів у-го найменування.
Розмір партії виробів у-го найменування визначається за формулою
Обраний розмір партії виробів має дорівнювати або бути кратним програмі запуску. Періодичність партії, зумовлена програмою запуску (випуску) виробів і прийнятим розміром партії, визначається за формулою
Тривалість виробничого циклу або період зайнятості потокової лінії виготовленням партії виробів у'-го найменування розраховується за формулою
Під час визначення тривалості виробничого циклу партії виробів у-го найменування потрібно прагнути того, щоб період зайнятості лінії цією партією був кратний робочій зміні або в крайньому разі — напівзміні.
Після визначення календарно-планових нормативів першої і другої груп складається стандарт-план ББПЛ з послідовно-груповим чергуванням. Він розробляється на період, що дорівнює найбільш тривалому періодові чергування (ритмові), але звичайно не більший, ніж на місяць. Стандарт-план потокової лінії показує чергування виробів на лінії, час зайнятості лінії виготовленням виробу у-го найменування, режим роботи лінії в ті періоди, коли вона працює з приватними значеннями такту випуску у-го найменування виробу (rj, загальної кількості робочих місць на лінії (Свт), швидкості руху конвеєра (V ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Особливості організації багатопредметної потокової лінії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок