Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Оцінка вартості землі

Оцінка вартості землі

Назва:
Оцінка вартості землі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,73 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему :
Оцінка вартості землі


ВСТУП
З часу вступу у дiю Земельного кодексу України - з 1 сiчня 2002 року - у його розвиток розроблено i прийнято 27 законiв України, 26 постанов Кабiнету Мiнiстрiв України та 31 наказ Держкомзему, зареєстрованих у Мiн`юстi України. Однак, прийнятi законодавчi акти не повною мiрою врегульовують питання формування земельного ринку, охорони земель, контролю за використанням земельних ресурсiв. Ще чимало проблем, пов`язаних iз земельними вiдносинами, залишаються законодавчо неврегульованими.

Верховна Рада України четвертого скликання вiдповiдно до Земельного кодексу України прийняла ряд законiв України, зокрема: "Про особисте селянське господарство", "Про землеустрiй", "Про порядок видiлення в натурi (на мiсцевостi) земельних дiлянок власникам земельних часток (паїв)", "Про охорону земель", "Про державний контроль за використанням та охороною земель", "Про оцiнку земель", "Про розмежування земель державної та комунальної власностi", "Про державну експертизу землевпорядної документацiї" та iншi.

Микола Сидоренко: «Українська земля коштує 330 трильйонів гривень»

Голова Державного комітету по земельних ресурсах Микола Сидоренко, 59 років, розповідає про ціни на землю, мораторій на продаж сільгоспугідь і називає деякі земельні скандали піар-акціями.
- Скільки коштує українська земля?—
Площа землі в Україні становить понад 60 мільйонів гектарів. З них 40 мільйонів — землі сільськогосподарського призначення, серед яких близько 30 мільйонів — рілля. Є ще землі під водою — озерами, ріками.
Ціна залежить від категорії землі та її призначення. Усі земельні ресурси України оцінюють у 330 трильйонів гривень. А землі сільгосп-призначення, зокрема, — у 365 мільярдів. Нормативна оцінка одного гектара сільськогосподарської землі становить близько 10 тисяч гривень. Міської — від 10 до 100 тисяч гривень за квадратний метр.
Наші ціни іноді дуже відрізняються від світових. Приміром, за квадратний метр землі в Токіо платять від 100 тисяч доларів до мільйона, і навіть більше.
- Наші чорноземи дуже якісні. Чому ж сільгоспземля така дешева?—
Ціни, які я назвав, — так би мовити, стартові. Саме така нормативна оцінка вартості землі поки що береться до уваги при будь-яких обрахуваннях. У нас же практично немає ринку землі сільськогосподарського призначення. От коли він запрацює, ми побачимо справжню вартість.
- Але подекуди селяни вже продають свої земельні паї скупникам, причому дуже дешево.—
Сьогодні законних підстав для продажу землі немає. Ті оборудки, які провертаються чи вже провернені, за бажання можна визнати недійсними: до 1 січня 2007 року діє мораторій на продаж землі сільгосп-призначення.
- І все ж землю продають...—
Розмір пенсій у більшості колгоспних пенсіонерів не забезпечує їм існування, не кажучи вже про гідне життя. Водночас немає ринку, де попит і пропозиція існували б у гармонії. І от хтось бабусі пропонує за її земельну ділянку 200 чи 300 доларів, а в неї немає грошей на хліб чи щоб купити собі щось "на смерть". Звісно, вона довго не розмірковуватиме і піде на цей вимушений крок.
- Що треба зробити, щоб припинити розбазарювання земель?—
Земля сільгосппризначення — особливий товар. Навіть на ринку він у будь-якому разі матиме певні обмеження. Сьогодні ми працюємо над переліком цих обмежень і визначенням правил гри.
- А чи не доцільніше було би скасувати мораторій на продаж землі, щоб прискорити формування її ринку?—
Ситуація така. Ми здійснили першу фазу земельної реформи. Але люди ще не знають, як поводити себе на ринку. Тому нинішнє обмеження на продаж цілком слушне. Хоча воно й порушує Конституцію, яка захищає право приватного власника. Мораторій є компромісом між державою і власником. Той терпить, а держава протягом цього року визначає певні правила. Щоб згодом власник став повноправним учасником ринку землі.
- Закон про ринок землі вже ухвалено в першому читанні. У ньому чітко виписується процедура земельних аукціонів і таке інше.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Оцінка вартості землі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок