Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Перспективи розвитку деревообробного та меблевого виробництва в Західному регіоні

Перспективи розвитку деревообробного та меблевого виробництва в Західному регіоні

Назва:
Перспективи розвитку деревообробного та меблевого виробництва в Західному регіоні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,73 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
«Перспективи розвитку деревообробного та меблевого виробництва в Західному регіоні»


План:
Вступ
1. Структура розподілу лісових ресурсів.
2. Деревообробна та меблева промисловість Західної України у 2ОО6 році: підсумки.
3. Можливості розвитку деревообробного та меблевого виробництва.
Висновок
Використана література.


Вступ:
До деревообробної промисловості належать підприємства, які здійснюють механічну та хіміко механічну обробку, а також переробку деревини. В складі деревообробної промисловості виділяють три групи виробництв: перша – виробництва, які здійснюють первинну обробку деревини (лісопильне, шпалопильне); друга — вторинна обробка деревини (паркетне, фанерне, меблеве, деревостружкових плит, сірників, стандартних будинків і деталей та ін.); третя — хіміко-механічна переробка деревини (деревоволокнистих плит, деревних пластиків). Особливе місце тут належить виробництву деревостружкових і деревоволокнистих плит, що дає змогу ефективно використовувати відходи лісопиляння та інших деревообробних виробництв, отримуючи продукцію, яка користується підвищеним попитом і є основним матеріалом для розвитку меблевої промисловості. Виробництво деревостружкових і деревоволокнистих плит динамічно розвивається. З 1980 по 1995 рік виробництво деревостружкових плит в Україні збільшилось в 2,3 рази, деревно-волокнистих плит — у 3,1 рази.
Деревообробна промисловість є важливою галуззю лісового комплексу. Її підприємства виготовляють головним чином товари народного споживання. Однак значна частина продукції деревообробної промисловості споживається в народному господарстві як предмети та знаряддя праці. Продукцію деревообробної промисловості використовують будівельна індустрія, транспорт, сільське господарство, майже всі галузі промисловості.
За останні 6 років підприємства меблевої та деревообробної промисловості забезпечують стабільне нарощування обсягів виробництва понад 20% щорічно. Позитивні тенденції збережено і у 2006 році. Так, загальний обсяг виробництва товарної продукції протягом минулого року у деревообробній та меблевій промисловості склав понад 3,5 млрд. грн. при темпі росту 127% порівняно з 2005 роком, в тому числі продукції з деревини виготовлено на суму понад 2 млрд. грн. при темпі росту 125,5%, меблів – на суму 1,5 млрд. грн. при темпі росту 128,6%.
1. Структура розподілу лісових ресурсів.
До складу лісового комплексу входять три промисловості: лісова, деревообробна та целюлозно-паперова. В лісовій промисловості найбільш розвинутими є лісозаготівельне та лісохімічне виробництва. Лісозаготівельне виробництво забезпечує заготівлю круглих лісоматеріалів, виробництво технологічної тріски та транспортування їх на кінцеві пункти (нижні склади, пункти споживання), заготівлю та вивезення осмолу та деревної зелені. Лісохімічне виробництво в складі лісової промисловості забезпечує переробку осмолу на каніфоль, скипидар, а деревної зелені – на вітамінне борошно екстракт, пасту, віск та інші продукти, заготівлю та переробку живиці.
Лісову промисловість відносять до видобувних галузей важкої промисловості.
Продукцію лісової промисловості використовують головним чином як предмет праці. Практично всі галузі народного господарства споживають лісоматеріали або вироби, виготовлені з деревини. Основне завдання лісової промисловості й інших галузей лісового комплексу на сучасному етапі розвитку економіки України, який характеризується загостренням економічних і екологічних протиріч,— це нарощування обсягів виробництва за рахунок комплексного та ефективного використання лісосічного фонду та використання ресурсів деревини (без нарощувань обсягів лісозаготівель). Стабілізація обсягів лісозаготівель має важливе економічне, екологічне соціальне значення, оскільки ліси є цінним компонентом природи, фактором, що стабілізує навколишнє природне середовище. Скорочення вирубки лісів сприяє поліпшенню клімату, посиленню і підвищенню продуктивності сільськогосподарських угідь.
До деревообробної промисловості належать підприємства, які здійснюють механічну та хіміко механічну обробку, а також переробку деревини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Перспективи розвитку деревообробного та меблевого виробництва в Західному регіоні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок