Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Суб’єкти політичної аналітики в державному управлінні

Суб’єкти політичної аналітики в державному управлінні

Назва:
Суб’єкти політичної аналітики в державному управлінні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,61 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Суб’єкти політичної аналітики в державному управлінні


Перспектива підвищення ефективності прийняття державно-управлінських рішень в сучасній Україні є настільки актуальною, що для її реалізації необхідно залучити весь доступний світовий досвід, у тому числі політичні технології, вироблені демократичним суспільством у процесі свого історичного розвитку. Однією з таких технологій є політична аналітика як специфічний вид діяльності з наукового супроводу процесів державного управління.
Чимало вітчизняних авторів приділили свою увагу розробленню теоретико–методологічних засад аналізу державної політики. В їх числі: О.Валевський, О.Кілієвич, О.Телешун, В.Тертичка, В.Ребкало та інші. Однак політична аналітика в державному управлінні являє собою відмінну від останньої галузь наукової і прикладної діяльності незаслужено мало досліджену фахівцями з державного управління.
Завдання дослідження, результати якого відображено в цій статті, полягає в тому, щоб на основі аналізу наукових джерел і праць провідних зарубіжних політологів окреслити та охарактеризувати коло суб’єктів політичної аналітики, які спроможні здійснювати політичний науково–аналітичний супровід процесів державного управління.
Маючи на увазі відмінність між політичною аналітикою як видом професійної діяльності та політичним аналізом як процедурою – складовою процесу політичної аналітики, а також відмінність у професійній діяльності науковця, який розробляє теорію політичної аналітики, аналітика, який займається політичною аналітикою для потреб політичної системи і аналітика, який здійснює політико–аналітичний супровід процесів вироблення та реалізації державної політики (державного управління), з метою подальшого розроблення механізмів впровадження політичної аналітики в систему державного управління України, доцільно чіткіше окреслити коло суб’єктів політичної аналітики в державному управлінні.
Якщо з науковцями, які розробляють теорію політичної аналітики все більш–менш зрозуміло – по суті вони належать до іншої професійної категорії, то у двох останніх випадках йдеться про представників конкретної професії – політичних аналітиків. Для того, щоб розрізнити, про який вид політичної аналітики і про якого аналітика йдеться у цих випадках, а також для того, щоб уникнути тавтологій і довгих назв при визначенні суб’єктів політичної аналітики пропонуємо: аналітика, який працює на політичну систему (електорат; ЗМІ; політичні партії; політичних лідерів, незалежно від того чи є вони суб’єктами державної влади, чи тільки прагнуть ними стати) й надалі називати політичним аналітиком. Політичного аналітика, який здійснює аналітичний супровід державної політики та процесів державного управління, скоріше варто називати політичним експертом, адже суть його професійної діяльності власне й полягає в політичній експертизі державних політичних і управлінських рішень.
Поняття “експерт” не належить винятково до сфери політики – у кожній галузі знань є свої фахівці, що є експертами в тій або іншій галузі. Як відзначав Козьма Прутков, “фахівець подібний до флюсу – повнота його однобічна”. Тим часом це іронічне висловлення вказує не на слабке місце експерта, а на його основне достоїнство. Адже однобічність дозволяє акумулювати значні знання в певній галузі, що й робить його унікальним. Водночас експерт – це не просто “резервуар знань”, призначений тільки для їхнього споживання в певний момент. Не менш важливою є і його здатність використати їх для вирішення конкретних завдань. Таким чином, можна виділити дві головні риси експерта – наявність певних унікальних знань і здатність використати їх оптимальним чином для вирішення завдань поточної практики.
Поява протоформ експертного знання належить ще до часів античності, на що вказує й походження слова “експерт” від латинського experto – “досвідчений”. Слова ж римського поета Вергілія “ехрегlосгеаllе” – “вірте досвідченому” – цілком можна використати як девіз сучасного експертного знання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Суб’єкти політичної аналітики в державному управлінні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок