Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Скачати: Підприємство в аграрній сфері

Підприємство в аграрній сфері

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Підприємство в аграрній сфері
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,75 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Підприємство в аграрній сфері


План
Зміст і особливості аграрних відносин.
Зміст господарювання в аграрному секторі.
Рентні відносини та особливості розподілу і використання рентного доходу.
Ціна на сільськогосподарську продукцію. Ціновий паритет.


Сільське господарство – одна з найважливіших галузей матеріального виробництва, в якій створюються матеріальні блага рослинного і тваринного походження для забезпечення населення продуктами харчування, а промисловості – сировиною.
Особливості сільського господарство
У сільському господарстві економічний процес відтворення завжди тісно переплітається із природним (наслідки господарювання в цій галузі залежать як від працівника, його технічної озброєності, так і від природних умов).
Надзвичайна роль землі як фактора виробництва.
Розбіжність робочого періоду з часом виробництва.
Специфіка сільськогосподарського виробництва виражається в аграрних відносинах. Відносини в сільському господарстві як складова економічних відносин виникають між людьми перш за все з приводу володіння землею та використання землі як головного фактору виробництва.
Провідними в системі аграрних відносин виступають відносини власності, які визначають характер цієї сукупності економічних відносин.
Аграрні відносини – це сукупність економічних відносин, які виникають між власником засобів виробництва і суспільством в цілому, колективами, державними підприємствами, окремими працівниками й іншими землекористувачами з приводу виробництва, розподілу, обміну та споживання створеного в галузях АПК продукту.
При перебудові аграрних відносин підходи до вирішення питання про власність на землю повинні бути дещо інакшими, ніж при вирішенні питання про звичайні засоби виробництва, які є результатом людської праці. У сільськогосподарських підприємствах необхідно провести глибокі перетворення на основі широкого використання підряду, оренди, акціонерних, кооперативних та сімейно-індивідуальних форм. Доцільно використовувати колективно-пайові або пайові способи безпосереднього привласнення засобів і результатів виробництва. Їх суть полягає в тому, що земельні угіддя й основні виробничі фонди трудового колективу на паї, на які нараховуються частини одержаного прибутку. Селяни стають власниками, реальними господарями засобів виробництва і його результатів, максимально зацікавлених в кінцевих результатах праці.
Перспективою є така структура організації аграрної сфери, яка не протиставляє, а навпаки, органічно поєднує різні уклади і форми господарювання.
У сучасній світовій економіці сформувалися цілі групи галузей, які технологічно, економічно і організаційно тяжіють до сільського господарства. Процес їх збільшення називається агропромисловою інтеграцією. В результаті агропромислової інтеграції формується АПК – сукупність галузей народного господарства, зайнятих виробництвом, переробкою, зберіганням та доведенням до споживача с/г продукції.
Специфіка обороту капіталу
Частина засобів виробництва, що споживаються, створюються у самому господарстві і входить у виробничий оборот, минаючи сферу товарного обігу.
Уповільнення обороту капіталу, що пов’язане з сезонністю виробництва.
Кредитування як засіб збільшення виробничих фондів має бути довгостроковим.
Наявність власності на землю зумовлює отримання землевласником певної частки додаткового продукту у вигляді земельної ренти. Земельна рента є економічною формою реалізації земельної власності.
Диференціальна рента
Причина – монополія на землю як об’єкт господарювання.
Умови – І – Відмінності в природній родючості ґрунтів і неоднакове місцезнаходження земельних ділянок.
ІІ – неоднакова продуктивність додаткових капіталовкладень у земельні ділянки.
Форми – Орендна плата, рентні платежі, плата за землю, зональні ціни.
Джерело – Надлишок додаткових продаж, що утворюється землеробською працею на кращих земельних ділянках або в результаті продуктивніших капіталовкладень.
Абсолютна рента
Причина – монополія приватної власності на землю.

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Підприємство в аграрній сфері

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок