Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Контрольна з економічної історії

Контрольна з економічної історії

Назва:
Контрольна з економічної історії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,33 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Контрольна з економічної історії
План
1. Особливості й протиріччя економічного розвитку Півночі і Півдня США.
До яких подій вони призвели і які економічні наслідки цих подій?
На початку ХІХ століття Сполучені Штати Америки вступили в період промислового перевороту. Але розвиток машинного виробництва в основному відбувався на півночі країни. Саме тут, у регіонах Нова Англія і Середня Атлантика, у великих містах (Нью-Йорк, Філадельфія, Бостон, Балтімор, Піттсбург, Детройт) почав зосереджуватися великий американський капітал. Цей регіон став не тільки місцем, відкіля пішла незалежність США (у 1776 р. у Філадельфії була проголошена Декларація незалежності, а трохи пізніше, у 1787 р. у цьому ж місті була створена Конституція Сполучених Штатів), але й центром американської промислової революції.
У середині XVIII століття основними заняттями в північно-східному регіоні були кораблебудування, рибальство і торгівля. Це призвело до того, що через сто років тут зосередився найбільший торговий флот у світі. Поступово в штатах Массачусетс, Коннектикут, Род-Айленд і Нью-Йорк стали повсюдно будуватися мануфактури і фабрики, де вироблявся одяг, зброя, годинники, верстати для різних виробництв, сільськогосподарські машини і багато інших товарів.
Бурхливий розвиток фабричного виробництва в США йшов по англійському зразку промислової революції 70-80-х років XVIII століття і заторкнув в першу чергу бавовняну промисловість. У 1790 році промисловець Семюєль Слейтер побудував по англійському зразку мануфактуру на кілька десятків веретен, а через десять років у США було вже 20 тис. веретен, ще через десять років у 1810 році — 87 тис., а в 1815 році — більш 130 тис.
У 1814 році в місті Лоуєллі, штат Массачусетс, на одній з фабрик вперше з'явився механічний верстат, що приводився в рух за допомогою води і перетворював бавовну в пряжу та ткав з неї матерію. У 1821 році в цьому місті був побудований перший великий бавовнопереробний завод, робітницями на який стали жінки, оскільки робота за ткацьким верстатом не вимагала великої фізичної сили і високої кваліфікації.
Подібні нововведення з використанням некваліфікованої жіночої сили дозволили США в 30-х роках вийти на третє місце у світі по кількості веретен і мірам споживання бавовни, поступово витісняючи з ринку США європейські вироби. Ще через якихось десять років американський текстиль почав успішно конкурувати з англійським на ринках Китаю і Латинської Америки.
У 70-80-х роках XVIII століття в Пенсільванії вперше знайшли родовища залізної руди. У цьому штаті, а також у сусідньому Огайо було розпочате будівництво залізоробних печей і прокатних станів. Джерелом рухової сили на початку XIX століття в промисловості ще служила дешева енергія численних рік. Але поступово паровий двигун почав витісняти воду як джерело енергії, однак остаточно зайняв пануюче положення лише з 50-х років.
Для зростаючої важкої промисловості виникла велика потреба в металі. Плавка руди стала вестися на кам'яному вугіллі замість деревинного. Однак внутрішнє виробництво металу до середини сторіччя ще цілком не задовольняло зростаючий попит, що покривався за рахунок імпорту з Великобританії. Незабаром через близькість покладів корисних копалин по всьому регіоні Нової Англії й у Середній Атлантиці почали розвиватися галузі важкої промисловості.
Однак розвиток машинобудування на півночі США ще гальмувався великою конкуренцією Великобританії, яка поставляла машини кращої якості і, що часто було важливо для фермерів, набагато дешевше.
Промисловий переворот довгий час обмежувався північними регіонами Нової Англії, Середньої Атлантики і Середнього Заходу, тоді як у південних штатах він затягся на ряд десятиліть, — економічний розвиток тут йшов в міру входження цих земель до складу союзу. Однак якщо на півночі країни на зміну ремісничої промисловості і мануфактурам поступово приходило велике фабричне виробництво, то на півдні США такого промислового перевороту не спостерігалося. Особливістю Півдня було також те, що тут збереглися закони, які дозволяли рабовласництво.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Контрольна з економічної історії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок