Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Цілі та компетенції як складники європейського управління 

Цілі та компетенції як складники європейського управління 

Назва:
Цілі та компетенції як складники європейського управління 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,65 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Цілі та компетенції як складники європейського управління 


Після свого безпрецедентного розширення в 2004 р. до 25 держав-членів Європейський Союз продовжує процес трансформації або, за словами Голови Європейської Комісії, “започаткування періоду європейського відновлення”. Звертаючись 26 січня 2005 р. до Європейського Парламенту, він представив своє бачення стратегічних завдань Європейського Союзу на період до 2010 р. Головна мета цих завдань полягає у забезпеченні процвітання, солідарності та безпеки усіх європейців. Вперше Європейська Комісія пропонує спільну програму стратегічних цілей у партнерстві з Європейським Парламентом і Радою Європейського Союзу. Комісія вважає, що важливо аби європейські інституції мали спільні пріоритети та з самого початку співпрацювали у напрямі виконання основних завдань Союзу [1].
Зміст звернення вміщує, таким чином, кілька ключових тез, що стосуються і цілей та завдань Євросоюзу, і забезпечення процвітання, солідарності та безпеки усіх європейців, і спільної програми дій “інституційного трикутника” ЄС, який, як відомо, є основою і “двигуном” європейського управління.
Питанням цілей – стратегічних, головних, допоміжних тощо _творці Європейського Союзу завжди надавали особливої уваги. Про це свідчать цілі, закріплені в засновницьких договорах спочатку Європейських Співтовариств, а потім і Європейського Союзу. Тому їх вивчення є важливою передумовою розуміння складних і тривалих євроінтеграційних процесів та пов’язаних з ними більш конкретних явищ, зокрема становлення й розвитку європейського управління.
Не менш важливого значення надають європейські політики й законодавці такому конституційно-правовому інституту, як повноваження чи компетенції, за допомогою яких після консенсусного розподілу за відповідною процедурою визначаються й закріплюються на національному та на наднаціональному рівнях сфери застосування тих чи інших прав і обов’язків держав-членів та Союзу, їх інституцій, правові механізми реалізації стосовно конкретних політик тощо. Численні компетенції (повноваження) Європейського Союзу щодо найрізноманітніших питань економічної, соціальної, внутрішньо- та зовнішньобезпекової та інших сфер складають як у попередніх засновницьких договорах, так і в Договорі про запровадження Конституції для Європи (далі – Договір про КЄ) певні види (або групи, категорії), поділ на які полегшує їх сприйняття і практичне застосування.
Зарубіжні і вітчизняні вчені завжди активно вивчали цілі, завдання, повноваження, правоустрій, принципи, етапи та процедури ухвалення рішень тощо. Європейських Співтовариств та Європейського Союзу. До таких вчених належать зокрема К.Вінсенці, С.Гоці, К.Деммке, Д.Дінан, Ч.Зіллер, Л.Ентін, С.Кашкін, В.Кернз, В.В.Копійка, Л.Крама, К.Ласок, П.Мартиненко, В.І.Муравйова, Г.М.Немиря, Н.Нугент, А.В.Омельченко, В.Ф.Опришко, Р.А.Петров, В.Посольський, Д.Сімон, А.Татам, С.Толстов, Б.Топорнін, Д.Файхурст, А.С.Фастовець, Т.І.Шинкаренко та ін.
Однак, ще недостатньо наукових розробок стосовно цих категорій як конституційно-правових інститутів, а тим більше у їх сполученні між собою як складників європейського управління. Їх недостатність пояснюється не лише тим, що вони швидко “старіють” у порівнянні з постійним і динамічним оновленням законодавства ЄС, яке вносить суттєві зміни й доповнення в їх зміст, але ще й тим, що саме поняття “європейське управління” лише вводиться в науково-практичний вжиток Договором про КЄ. Тому актуальність і своєчасність дослідження цілей та компетенцій Європейському Союзові є цілком очевидними.
Цілі та компетенції Європейського Союзу виступають ефективними інструментами здійснення євроінтеграційної політики, а в поєднанні між собою – своєрідним “діючим тандемом”, в якому для досягнення цілей використовуються як засоби повноваження чи компетенції із застосуванням принципу субсидіарності та пропорційності. Вивчення цілей та компетенцій у їх взаємозв’язку та взаємодії на основі принципу субсидіарності і пропорційності є важливим як для розуміння суті європейського управління, так і виявлення особливостей його функціонування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Цілі та компетенції як складники європейського управління 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок