Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Гроші: сутність, еволюція та функції

Гроші: сутність, еволюція та функції

Назва:
Гроші: сутність, еволюція та функції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,18 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Політичної економії


1. Гроші: сутність, еволюція та функції
Гроші є найважливішим атрибутом ринкової економіки. Від того, як функціонує грошова система, багато в чому залежить стабільність економічного розвитку країни. Вивчення природи й основних функцій грошів, процесу еволюції грошових систем, організації і розвитку копійчаного обігу, причин, наслідків і методів боротьби з інфляцією необхідно для наступного аналізу особливостей функціонування усієї фінансової системи.
Підприємці у своїй господарській діяльності постійно мають справу з грошовими одиницями своєї країни й іноземних держав. Гроші - історична категорія, властивому товарному виробництву. До появи грошів мав місце натуральний обмін.
До найдавніших видів грошів відносяться товари, що використовувалися повсякденно, а при обміні служили загальним еквівалентом: продовольчі (худорба, сіль, чай. зерно, рис і ін.), хутряні (шкіри хутрових звірів), знаряддя праці (мотики, сокири, ножі, лопати), прикраси (кільця, браслети, ланцюжки). Поступово роль грошів перейшла до металів, спочатку у формі злитків різної форми, а з VII в. до н.е. - у формі карбованих монет. До капіталізму роль грошів виконували мідь, бронза, срібло, а в деяких країнах (в Ассирії і Єгипті) ще в стародавності (за два тисячоріччя до н.е.) - золото, З розвитком товарного виробництва золото і срібло стали грошовими товарами. Нам більш звичні паперові гроші. Уперше смороду з'явилися в Китаї в 812 р. Самі ранні у світі випуски банкнот були здійснені в Стокгольмі в 1661 р. У Росії паперові гроші (асигнації) уперше були введені при Катерині II (1769 р.). Оноре де Бальзак затверджував, що "гроші - це шосте почуття, що дозволяє нам насолоджуватися п'ятьма іншими". Більш строго і сухо визначають їхні економісти. А. Сміт називав гроші "колесом звертання", К. Маркс - "загальним еквівалентом".
Гроші пройшли тривалий шлях еволюції. Історія розвитку грошів є складовою частиною історії ринкової економіки. Виражаючи вартість товарного світу, гроші протягом економічної історії приймали ті форми, що диктував досягнутий рівень товарних відносин. Кожному історичному періоду відповідає своя переважна форма грошів.
В епоху натурального господарства обмін надлишками зроблених продуктів носивши випадковий характер. В акті купівлі-продажу, що мав форму "товар - товар", мішок зерна був еквівалентом коня. Якщо продавцю був потрібний якийсь інший продукт, наприклад чи тканина вино, то еквівалентність обміну могла виглядати інакше: "1 кінь =10 метрам тканини" чи "1 коня = 20 л вина". Еквівалентом коня могли виступати різні кількості інших продуктів.
Поступово обмін стає способом встановлення економічних зв'язків між виробниками і служити поштовхом до розвитку суспільного поділу праці. У ролі таких грошів виступали спочатку худоба, хутра, зерно, іноді навіть черепашки, потім метали, з яких найбільш придатними виявилися срібло і золото, і, нарешті - одне тільки золото. Згодом золото перестає бути загальним еквівалентом і заміняється паперовими і кредитними грошима.
Самою ранньою формою обміну одному продукту праці на іншій був бартер, чи безпосередній обмін однієї речі на іншу, однієї послуги на іншу. Заміна механізму бартерних угод механізмом, що використовує гроші, чи перехід до товарно-копійчаного обміну, приводити крім усього іншого до зниження витрат звертання, що, у свою чергу, стимулює розвиток спеціалізації і торгівлі.
Що ж таке гроші? Чіткими, визнаними всіма економістами визначення сутності грошів, узагалі ж, немає.
У марксистській трудовій теорії вартості мі можемо знайти таку дефініцію: гроші — це особливий, суспільно-визнаний товар — загальний еквівалент
Більшість же економістів, що займалися і займаються питаннями теорії грошів, виводять їхня сутність з виконуваних грошима функцій і констатують, що грошима може бути вусі, що визнається людьми за гроші і виконує їхньої функції.
Серед сучасних економістів існує кілька думок із приводу функцій грошів, одностайно визнаються три основні: засоби звертання, засіб платіжу, міра вартості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Гроші: сутність, еволюція та функції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок