Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Причини зростання ролі менеджерів та структура менеджментського корпусу.

Причини зростання ролі менеджерів та структура менеджментського корпусу.

Назва:
Причини зростання ролі менеджерів та структура менеджментського корпусу.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,94 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Причини зростання ролі менеджерів та структура менеджментського корпусу.
Виходячи зі структури економічної власності (капіталу), управління нею означає процес управління об'єктами економічної власності і відносинами між людьми з приводу привласнення цих об'єктів.
Основною сферою суспільного відтворення, привласнення в межах якої детермінує привласнення в інших сферах, є безпосереднє виробництво, де відбувається техніко-економічне поєднання особистісних і речових факторів виробництва у процесі праці, створюється основна маса національного доходу, джерелом якого є праця людини і синергічний ефект. Передумова цього процесу — розподіл факторів виробництва між окремими індивідами, соціальними верствами, групами та класами. Тому управління економічною власністю передбачає передусім управління процесами такого розподілу на мікро- та макрорівнях.
Управління економічною власністю на макрорівні має здійснювати держава з використанням економічних, правових та адміністративних важелів, через встановлення оптимальної тривалості робочого тижня, понадурочних робіт, використання подвійної зайнятості тощо для забезпечення раціональної (з урахуванням інтересів найманих працівників) інтенсивності праці, оптимального поділу робочого дня на необхідний і додатковий робочий час та ін. В Україні це особливо стосується власників тих приватних підприємств, де тривалість робочого дня вища, а заробітна плата нижча, гірші умови праці, ніж на державних.
Формами необхідного і додаткового робочого часу (необхідного і додаткового продукту) у сфері розподілу є відповідно заробітна плата і прибуток (у промисловості), тому раціональне управління економічною власністю у сфері розподілу потребує такого розподілу новоствореної вартості на заробітну плату і прибуток, який (розподіл) забезпечить розширене відтворення робочої сили належної якості, зокрема виконання заробітною платою своїх функцій (передусім відтворювальної та соціальної), встановлення рівня заробітної плати залежно від продуктивності та інтенсивності праці, частки створеного найманими працівниками необхідного та додаткового продукту та ін.
З огляду на інтернаціональний аспект власності, зокрема прагнення України вступити в ЄС, необхідно встановити відповідну досягнутому рівню продуктивності праці середню заробітну плату. (За рівнем продуктивності праці Україна відстає від найрозвинутіших країн ЄС щонайменше в 10 разів у промисловості, а за рівнем середньої зарплати — у 30—50 разів.)
Величина прибутку має забезпечувати якісне розширене відтворення підприємця і менеджера, які управляють виробництвом, і його сім'ї, розширене відтворення функціонуючих підприємств, продукція яких задовольняє колективні та суспільні потреби населення. Таку специфіку розподілу прибутку значною мірою відображає фінансовий менеджмент.
У сфері обміну науково обгрунтований підхід до управління економічною власністю — це передусім цінова політика держави, що забезпечує паритетність цін при обміні товарів сільськогосподарського та промислового виробництва. Відсутність такої політики в Україні у 90-ті роки XX ст. — на початку XXI ст. стала одним із факторів тотального зубожіння переважної більшості сільського населення.
Управління економічною власністю у сфері споживання повинно забезпечувати раціональні норми споживання для всіх верств і вікових груп населення, поступове зниження витрат сім'ї на споживання і відповідне збільшення витрат на відпочинок й отримання інших необхідних послуг.
За соціально орієнтованої ринкової економіки важливим об'єктом власності е цінні папери (акції, облігації та ін.), отже, важлива ланка управління економічною власністю — управління, з одного боку, цими об'єктами, а з іншого — відносинами, що виникають між людьми з приводу привласнення цих об'єктів на первинному і вторинному ринках цінних паперів.
Складна підсистема відносин економічної власності функціонує і розвивається у процесі руху позичкового капіталу, окремих форм кредиту (комерційного, банківського, іпотечного, споживчого та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Причини зростання ролі менеджерів та структура менеджментського корпусу.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок