Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економічний механізм функціонування підприємства: цілі та функції

Економічний механізм функціонування підприємства: цілі та функції

Назва:
Економічний механізм функціонування підприємства: цілі та функції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,35 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Економічний механізм функціонування підприємства: цілі та функції


Покращання макроекономічної ситуації в Україні та підвищення конкурентоспроможності її економіки можливе лише за умови ефективного функціонування конкретних об’єктів господарювання. На думку вчених, орієнтація економічної стратегії держави на конкретні економічні об’єкти буде сприяти ефективним трансформаційним процесам в Україні. Крім того, „криза фінансів мікрорівня, катастрофічне звуження місткості внутрішнього ринку, надто високий податковий тиск практично позбавили більшість підприємств здатності до введення самостійних відтворювальних процесів, стратегічного планування власного розвитку”]. В основі забезпечення такого розвитку, його збалансованості та стратегічної спрямованості лежить складний економічний механізм функціонування суб’єктів господарювання.
Із вищезазначеного випливає, що поняття „економічний механізм” займає важливе місце в понятійно-термінологічному апараті економічної теорії. Водночас огляд наукової літератури свідчить, що вітчизняними вченими мало уваги приділяється визначенню його змісту. Відсутнє тлумачення сутності поняття „економічний механізм” і в енциклопедичних економічних виданнях. Вважаємо, що саме поняття „економічний механізм” розкриває сутність найрізноманітніших відносин і процесів функціонування і розвитку економічних об’єктів: від найскладніших економічних систем країни – до конкретних підприємств. Досконалість такого механізму, з одного боку, вимагає раціонального управління суб’єктами господарювання і зумовлює рівень продуктивності їх функціонування, успішної адаптації до умов динамічного зростання, розвитку, а в умовах України і нестабільного, зовнішнього середовища у найбільш широкому розумінні цього слова. З іншого – саме така досконалість є необхідною умовою ефективного функціонування підприємства, його конкурентоспроможності, фінансової стійкості, прибутковості, інвестиційної привабливості та платоспроможності.
Хоча поняття „економічний механізм”, як уже зазначалося, немає загальновизнаного визначення у спеціальній літературі, термін „механізм”, що вживається стосовно різних економічних процесів, досить широко застосовується в економічній літературі. Проте необхідно також підкреслити, що в різному контексті цей термін тлумачиться по-різному, від „… комплексу заходів”, спрямованих на дослідження певних цілей, до „… сукупності інституціональних та організаційних структур” і комплексів форм та методів, що ними використовуються].
Узагальнюючи існуючі підходи вчених до трактування поняття „економічний механізм підприємства”, можна, на нашу думку, визначити його як систему заходів, форм, методів, спрямованих на вдосконалення системи управління, виробничо-організаційних відносин, забезпечення фінансової стійкості та прибутковості, збалансованості інтересів суб’єктів господарювання, суспільства і держави. Така гармонізація інтересів у нестабільних політичних та економічних умовах сучасної України дуже важлива для держави і населення, бо вона виступає гарантом політичної, економічної, зокрема фінансової і соціальної стабільності в державі, покращання макроекономічної ситуації та якості життя населення. Водночас це важливо і на мікроекономічному рівні для самих підприємств. Адже вони в умовах несформованого конкурентного середовища і правової незахищеності вітчизняного виробництва дуже зацікавлені в такій стабілізації, яка є важливою передумовою забезпечення їх стратегічних інтересів.
Донедавна, категорія „інтерес” майже не вживалася в вітчизняній науковій літературі, що було зумовлене типом політичної і економічної системи, характером виробничих відносин, самою ідеологією та світоглядом у соціалістичному суспільстві. Суттєві зміни, що виникли в економічному житті з набуттям незалежності та адаптацією до нових ринкових умов господарювання, призвели до необхідності суттєвих економічних змін, розробки теоретичних засад, зокрема понятійно-термінологічного апарату економічної теорії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Економічний механізм функціонування підприємства: цілі та функції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок