Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Фінансово–бюджетна система

Фінансово–бюджетна система

Назва:
Фінансово–бюджетна система
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,76 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему
Фінансово–бюджетна система


Фінансово-бюджетну систему України складають фінанси респуб-лік-и, місцевих органів влади, фінанси підприємств і організацій всіх форм власності, банківський і державний кредит.
Бюджетна система будується на основі таких принципів: 1.закріплення за кожною ланкою бюджетної системи законодавчо встановлених джерел доходів; 2.встановлення диференційованих податків на прибуток залежно від видів діяльності та рівновеликих податків по всіх формах власності, підпорядкованості та належності в межах кожного виду діяльності; 3.забезпечення самостійності кожної ланки бюджетної системи у формуванні та використанні закріплених доходних джерел.
Система самостійності бюджетів різних рівнів (при раціональному зв’язку між ними) дозволяє відповідним органам управління мати фінансову базу проведення власної соціально-економічної політики, виконання своїх функцій та реалізації соціальних програм.
Закон України “ Про бюджетну систему України ” (29.06.1995 р.) визначає основні категорії, що характеризують бюджетну систему, таким чином.
Бюджет — план утворення і використання фінансових ресурсів для забезпечення функцій, які здійснюються органами державної влади та місцевими Радами народних депутатів.
Зведений бюджет України — сукупність всіх бюджетів, що входять до складу бюджетної системи.
Бюджетний устрій — організація і принципи побудови бюджетної системи, її структури, взаємозв'язок між окремими ланками бюджетної системи.
Бюджетний процес — регламентований законодавством порядок складання, розгляду, затвердження бюджетів, їх виконання і контроль за їх виконанням, затвердженням звітів про виконання бюджетів, що входять до бюджетної системи України.
Бюджетний рік починається з 1 січня і закінчується 31 грудня.
Бюджетна класифікація — єдине систематизоване, функціональне згрупування доходів і видатків бюджету за однорідними ознаками, що забезпечує загальнодержавну і міжнародну порівняльність бюджетних даних.
Дефіцит бюджету — перевищення видатків над доходами. Профіцит (надлишок) — перевищення доходів над видатками.
Склад видатків Державного бюджету України:
1.    фінансування загальнодержавних централізованих програм підтримання та підвищення життєвого рівня народу, заходів щодо соціального захисту населення;
2.    фінансування здійснюваних установами та організаціями заходів у галузі освіти, культури, науки, охорони здоров ’ я, фізичної культури, молодіжної політики, соціального забезпечення, що мають загальнодержавне значення;
3.    фінансування виробничого і невиробничого будівництва, геолого-розвідувальних, проектно-пошукових та інших робіт, що здійснюється відповідно до загальнодержавних програм;
4.    на оборону;
5.    на охорону навколишнього природного середовища;
6.    на утримання правоохоронних та митних органів, податкової, захисту прав споживачів та контрольно-ревізійної служб;
7.    утримання органів законодавчої, виконавчої, судової влади та прокуратури;
8.    здійснення зовнішньоекономічної і зовнішньополітичної діяльності;
9.    дотації, субвенції, що передаються з Державного бюджету України до бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя;
10. на виплату всіх видів пенсій, видатків, спрямованих на захист громадян, що постраждали від Чорнобильської катастрофи, виплату допомоги по безробіттю, витрати на професійне навчання вивільнюваних працівників і незайнятого населення та заходи по створенню додаткових робочих місць;
11. утворення державних матеріальних і фінансових резервів;
12. обслуговування внутрішнього і зовнішнього державних боргів та їх повернення;
13. інші заходи, що фінансуються з Держбюджету відповідно до Законів України.
У Держбюджеті передбачається резервний фонд КМУ у розмірі до 2% від обсягу його видатків для фінансування невідкладних витрат в народному господарстві, соціально-культурних та інших заходів, що не могли бути передбачені під час затвердження Держбюджету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Фінансово–бюджетна система

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок