Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Перехід Європи до інформаційного суспільства

Перехід Європи до інформаційного суспільства

Назва:
Перехід Європи до інформаційного суспільства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,98 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
з міжнародної інформації
на тему
“Перехід Європи до інформаційного суспільства.”


ПЛАН:
Вступ.
Роль Європейського Співтовариства в становленні інформаційного суспільства в Європі.
Співробітництво серед країн Європи.
Висновки.
Література.
Сучасний етап розвитку світової цівілізації визначається, як перехід від індустріального суспільства до інформаційного. Появу нового постіндустріального суспільства пов”язують з інформаційною революцією, причиною якої вважається бурхливий розвиток інформаційних інтерактивних технологій. Цей процес супроводжується нововведеннями в усіх сферах життя суспільства (правові, соціальні, організаційні, комерційні інновації), які радикально змінюють життя суспільства. Очевидно, що інформаційна революція є нічим іншим як сплеском людських знань, звідки можна зробити висновок про те, що в суспільстві вирішальним фактором розвитку стануть теоретичні знання.
Одним з найбільших внесків Європи в те, яким чином люди з усього світу розмірковують про революцію в інформаційних і комунікаційних технологіях є сама назва тієї мети, на яку спрямовані ці процеси – «Інформаційне Суспільство».
«Інформаційне Суспільство» відображає інтерес Європейської Нації до широких соціальних та організаційних перемін, які з’являться внаслідок інформаційної та комунікаційної революції.
Ті науковці, метою дослідження яких є соціальні відносини, грунтовно проаналізувавши ці переміни, дійшли висновку, що за декілька років Європа буде трансформована в якісно нове суспільство – Інформаційне Суспільство в найбільш широкому розумінні цього слова, оскільки відношення окремих громадян до знань та до інформації буде значно відрізнятися від поглядів, що вони мають зараз.
Можливість використання комп”ютера як засобу обміну і обробки інформації з більшою, ніж будь-коли, швидкістю, відкриває нові горизонти у всіх сферах діяльності. Вже сьогодні більша частина інформації знаходиться в реальному масшабі часу, тобто в змозі вмить задовольнити інформаційні потреби цивілізації.
Вплив нових засобів масової комунікації на світові процеси настільки визначальний і могутній, що також сприяв перегляду дефініції сучасних розвинутих суспільств з “постіндустріальних” на “інформаційні суспільства”.
Термін “інформаційне суспільство” використовується в тому випадку, коли йдеться мова про таке суспільство, в якому економіка залежить від створення, збереження і дроступності інформації в національному і світовому масштабах. Вже сьогодні цю інформацію передають і отримують, застосовуючи найновітніші комунікаційні та комп”ютерні технології. В матеріалах Комісії у справах бібліотек та інформації зазначається , що інформаційне суспільство буде помітно впливати на життя всіх громадян Європейського Співтовариства. Цей висовок є цілком природнім, адже робочі місця і професійні кар”єри людей будуть менш структурованими і менш стабільними. Люди матимуть можливість працювати дома, а також у компаніях, що взагалі розташовані поза межами країни, в якій вони мешкають. Навчання вже не обмежуватиметься періодом формальної освіти на початку життя, адже протягом кар”єри може з”явитися потреба пройти перепідготовку чи курси підвищення кваліфікації. Економіка дедалі більше залежатиме від галузей, які базуються на знанні, наприклад від індустрії освіти, комунікаційних та інформаційних технологій. Державна інформація ставатиме дедалі доступнішою, і громадяни будуть більш проінформованими і, як наслідок, зможуть ефективніше брати участь у процесі прийняття рішень. Культура стане доступнішою і набуде більшої ваги. До музеїв, художніх галерей і літератури можна буде дістатися через комп”ютерні мережі. Виставки в режимі on-line, книжки, які можна завантажити на комп”ютер, широко розрекламовані цифрові радіо і телебачення дадуть людині змогу робити вибір і ефективніше проводити своє культурне життя.
Інформаційні технології сприяли розвитку взаємозалежної глобальної фінансової системи й допомогли у створенні мережі наднаціональних індустрій, наприклад, через альянси, злиття компаній та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Перехід Європи до інформаційного суспільства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок