Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Методика проведення ФВА

Методика проведення ФВА

Назва:
Методика проведення ФВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,65 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Методика проведення ФВА
Науковими джерелами ФВА є: теорія систем і методи системного аналізу; теорія функціональної організації; методи інженерного аналізу і теорія оптимізації; теорія економічної ефективності і методи економічного аналізу; теорія організації трудових процесів і методи активізації творчості.
Склад принципів сучасної концепції ФВА визначає систему основних понять, якими оперує цей метод. Найважливіше з них — поняття функції, що взаємопов'язує суспільні потреби і властивості створюваних систем.
Перевага методу в тому, що він поєднує: техніку й економіку, оптимізуючи співвідношення між споживчими властивостями продуктів праці і витратами на їх забезпечення; усі складові життєвого циклу об'єкта, що аналізується, дослідження, розробку проекту, підготовку й організацію виробництва (створення), експлуатацію; дії розробників, виготівників і споживачів (користувачів).
ФВА дає змогу вирішити завдання забезпечення економії ресурсів, прогресивності техніки, підвищення якості і конкурентоспроможності продукції.
Методика проведення ФВА базується на вивченні функцій об'єкта і побудована так, щоб, абстрагуючись від існуючого рішення і зосередивши увагу на абстрактних функціях продукції, що аналізується, можна було знайти принципово нові рішення їхнього виконання, що забезпечують підприємству мінімальні витрати, зростання прибутків, підтримку конкурентоспроможності продукції.
Найбільший ефект дає застосування цього методу під час використання у сфері проектування нових об'єктів, тому що сприяє попередженню виникнення зайвих витрат на їхнє виробництво й експлуатацію. До складу процедур входять: аналіз вимог до продукції, що розробляється; формування цілей і завдань розробки; визначення складу функцій майбутньої про-дукії; побудова його функціональної моделі; визначення витрат на функції; пошук і формування рішень за функціями; оцінка техніко-економічного рівня варіантів рішень за основними функціями; побудова структурної моделі; комплексна функціонально-вартісна оцінка й остаточний вибір варіанта продукції, що розробляється.
Перспективна сфера застосування ФВА — виробничі системи (ВС), де об'єктами вдосконалення є:—
власне ВС (її виробнича структура, розподіл функцій між елементами тощо);—
усі види реалізованих технологічних процесів ВС (основні, допоміжні, обслуговуючі);—
виробничий процес у цілому та його системні компоненти;—
управлінські структури і процеси, у тому числі власне процес ухвалення управлінського рішення керівником, процес виконання традиційних функцій управління — планування, організації, контролю та мотивації.
Головними чинниками необхідності застосування ФВА є такі, як наростання темпів науково-технічного прогресу, обмеженість трудових, матеріальних і фінансових ресурсів, можливість використання економіко-математичних методів, інформаційних технологій, що дають змогу обирати найбільш економічні рішення. Це зумовлено тим, що ФВА дає на 1 гри витрат на його проведення 10—20 грн економічного ефекту.
Основними причинами недостатнього впровадження ФВА в практику є: психологічний бар'єр (інертність), проблеми організаційного характеру (хто має займатися ФВА, як стимулювати упровадження ФВА), проблеми методологічного характеру, тобто потрібний єдиний методологічний підхід до проведення ФВА.
В основному ФВА застосовують:
1) на передпроектній і проектній стадіях створення нової продукції. Це дає змогу виключити непотрібні витрати і досягти оптимального виконання отриманих функцій. Складність проведення ФВА на цих стадіях полягає в тому, що виробу як такого не існує;
2) під час модернізації виробу;
3) під час уніфікації виробу (з метою економії потрібні стандартні рішення);
4) під час проектування технологічного оснащення; у цьому разі можливості ФВА розширюються за рахунок таких обставин:—
немає необхідності в узгодженні конструкцій оснащення з замовником, тому що підприємство саме виступає як замовник і як споживач одночасно;—
конструктивно технологічне оснащення менш відпрацьоване, ніж основна продукція;—
створено найсприятливіші умови для використання ФВА на передпроектній і проектній стадіях;
5) під час розробки й удосконалення технологічних процесів (ФВА-технології);
6) в організації основного і допоміжного виробництва;
7) у системі управління галуззю і підприємством.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Методика проведення ФВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок