Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економіка Польщі

Економіка Польщі

Назва:
Економіка Польщі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,59 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Економіка Польщі


ЗМІСТ
Вступ.......................................................................................................................3
1.Місце в світовій економіці..............................................................................…4
2. Фактори економічного розвитку країни..........................................................5
Висновки…………………………………………………………………………18
Література………………………………………………………………………..19
Вступ
У світовому масштабі Польща не виділяється ні розмірами території та насе-лення, ні економічною потужністю. Але на теренах Європи ЇЇ ресурсний по-тенціал, економічна й політична роль досить помітні. За європейськими мірила-ми вона знаходиться серед найбільших держав за площею (майже дорівнює розмірам Німеччини) і чисельністю населення (ненабагато поступаючись Іспанії). Ллє більш важливою є економічна роль Польщі в Європі. Польща — це постсоціалістична країна, що має найбільш яскраві досягнення в перебудові еко-номіки на ринкові засади. На відміну від Китаю, що продовжує дотримуватися соціалістичної моделі розвитку, Польща першою з колишніх соціалістичних країн рішуче відкинула комуністичну ідеологію і принципи соціалістичного гос-подарства. «Шокова терапія» в реформуванні економіки прийняла в Польщі найбільш виразні форми.
Особливо помітна роль Польщі в Центральній Європі, де вона виступає стрижнем інтеграції в рамках Митного Центрально-Європейського союзу (ЦКФ-ТЛ). Польща багато де в чому є взірцем для інших країн Центральної та Східної Європи, а також для України в процесі здійснення економічних реформ.
Місце в світовій економіці
Польща є членом НАТО, ОЕСР, СТО, а в 2004 році стане повноправним чле-ном ЄС. З одного боку, це є свідоцтвом значної уваги, яка приділяється Польщі розвинутими державами. З іншого боку, це вносить певні корективи в ук-раїнсько-польські стосунки. Польща перетворюється на особливого сусіда, який буде діяти за правилами організацій, членом яких вона є (наприклад, встановлен-ня візового режиму, більш жорстких митних нормативів тощо). Водночас Ук-раїна сподівається на підтримку з боку Польщі щодо інтеграції в ЄС.
Республіка Польща: коротка довідка
Територія..................................................... 312,6 тис. кв. км
Населення (2000р.)...................................... 38,8 мли. мол.
Столиця.................................................... Варшава
ВВП (за поточним курсом, 1998 р.).................. 159млрд. дол.
ВВІ! (за ГІКС, 2000р.).................................. 326 млрд. дол.
ВВП на душа населення:
за поточним курсом.............................. 4 088дол.
заПКС............................................... 8402дол.
Експорт (2000 р.)......................................... 28,4 млрд. дол.
Імпорт (2000 р.).......................................... 42,7 млрд. дол.
Зовнішній борг (2000 р.)............................... 57 млрд. дол.
Рівень безробіття (1999р.)............................. 12%
І Іаціональна валюта..................................... злотий
Курс до долара............................................ З зл./ дол.
За рівнем економічного розвитку Польща знаходиться у третій десятці євро-пейських держав. На світових ринках вона відома як постачальник вугілля, чор-них і деяких кольорових металів, тканин, продукції сільського господарства та харчової промисловості. Польща посідає перше місце в Європі за видобутком вугілля та за його експортом. Вона здійснює досить значні обсяги поставок у західноєвропейські країни картоплі, м'яса, молока, городніх та ягідних культур. За виробництвом картоплі Польща займає перше місце в світі.
2. Фактори економічного розвитку країни
Соціально-економічні трансформації, що відбуваються в Польщі з 1990 року, переорієнтація економіки з ринків РЕВ на світові ринки спричинили досить суттєві зміни в структурі народного господарства країни. Найважливішим стало різке падіння частки промисловості, незважаючи на те, що в структурі ВВП вона займає 36%. Продукція польської важкої індустрії, особливо машинобудування, в колишніх соціалістичних країнах Європи, на які вона майже цілком орієнтувалася, сьогодні не затребувана через глибокі структурні зміни й кризові ситуації в економіці цих країн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Економіка Польщі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок