Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Зайнятість як об'єктивна необхідність розвитку сільських територій

Загрузка...

Зайнятість як об'єктивна необхідність розвитку сільських територій

Назва:
Зайнятість як об'єктивна необхідність розвитку сільських територій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,91 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Зайнятість як об'єктивна необхідність розвитку сільських територій


Перехід до ринкових відносин визначив перед регіонами України проблему вибору необхідних напрямків і інструментів забезпечення стійкого розвитку зайнятості як об'єктивної необхідності розвитку сільських територій.    Прийняті заходи щодо стійкого розвитку сільських територій в даний час формуються як самостійний напрямок української економічної політики.
Питання формування соціально-економічних передумов розвитку сільських територій набуває особливо актуального значення, оскільки вимагає від держави і регіонів не лише напруженості організаційної роботи щодо забезпечення соціального становища, а й величезних фінансових ресурсів.  
Питанням формування соціально-економічних передумов розвитку сільських територій, удосконалення економічних відносин, структурної перебудови аграрного сектора присвячені праці економістів-аграрників: В.Бойка, О.Булейка, О.Крисального, І.Прокопи, М.Маліка, В. Месель-Веселяка, Г.Підлісецького, П.Саблука, М.Федорова, В.Юрчишина.
Спеціалісти називають ряд причин, які створюють проблеми щодо стійкого розвитку сільських територій. Це історично сформовані проблеми: неефективність аграрної політики, недостатність в бюджеті країни соціальних видатків у аграрному секторі і низька ефективність аграрного виробництва.
Важливим фактором впливу на розвиток сільських територій є стан сільськогосподарського виробництва.
За обсягом виробництва сільськогосподарської продукції Вінницька область з року в рік посідає визначне місце в економіці держави. По виробництву валової продукції сільського господарства область у 2006 році зайняла третє місцеве в Україні, в тому числі по продукції рослинництва - 1 та тваринництва - 7 місце. За підсумками 2006 року загальний обсяг валової продукції сільського господарства (у порівнянних цінах 2005 р.) склав 5447,6 млн. грн.., що більше на 5,7 % проти минулого. Питома вага області у загальному обсязі виробництва валової продукції сільського господарства України складає 5,7 %. В тому числі рослинництва-6,4 %, тваринництва-4,8 % .
За звітний рік відбулися зміни в кількісній та якісній структурі господарств, що займаються аграрним виробництвом. Так, станом на 01.07.2007 р. на Вінниччині нараховувалось 2308 сільськогосподарських підприємств, з них 2297 недержавних (в тому числі 1585 - фермерських господарств, 205 - приватних підприємств, 70- кооперативів, 384 - господарських товариств, 53 - інших підприємств) та 11 державних підприємств. Домінуючими організаційно - правовими формами недержавних підприємств являються господарські товариства , на які припадає більше, як половина цих підприємств.   
Складна ситуація у тваринництві обумовлена збитковістю виробництва всіх видів тваринницької продукції. Негативна тенденція розвитку тваринництва є щорічне зменшення поголів'я худоби (за винятком поголів'я свиней та птиці). Порівняно з 2005 роком чисельність худоби в усіх категоріях господарств скоротилась: великої рогатої худоби на 1,1 % та 25, 1 % проти 2000 р., в тому числі корів - на 5,8 % (на 21,2 %), овець та кіз - на 11,7 (на 35,8 %). Чисельність поголів'я птиці зросла проти 2005 р. та 2000 р. на 2,2 та 57,6 %, відповідно, свиней - на 12,9 % (зменшилась на 14,3 %). Зниження проти попереднього року кількості поголів'я худоби в усіх категоріях господарств відбулося внаслідок зменшення чисельності худоби в сільськогосподарських підприємствах, тоді як в господарствах населення відмічається зростання поголів'я худоби та птиці (крім корів, овець та кіз).
Такий спад сільськогосподарського виробництва зумовили не лише загальні економічні чинники, а й незавершеність розпочатих аграрних реформ (сільське господарство і досі є найменш реформованою галуззю української економіки).
Проблеми, які виникли у вітчизняному сільському господарстві, не могли не позначитися на розвитку сільських територій. Продовжує знижуватися зайнятість сільського населення, внаслідок чого чимало найбільш працездатних і кваліфікованих жителів села працюють лише на присадибних ділянках, ведуть власне дрібне виробництво чи виїжджають на заробітки до великих міст або за кордон.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Зайнятість як об'єктивна необхідність розвитку сільських територій

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок