Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Підприємство в сучаснійсфері господарювання

Підприємство в сучаснійсфері господарювання

Назва:
Підприємство в сучаснійсфері господарювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,28 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПІДПРИЄМСТВО В СУЧАСНІЙСФЕРІ ГОСПОДАРЮВАННЯ
Підприємство як суб’єкт господарювання поняття підприємства, цілі та напрямки його діяльності.
Правові аспекти функціонування підприємства.
Класифікація підприємств та їх об’єднань.
Управління підприємством.
Методи і моделі управління.
Організаційна структура управління.
Підприємство як суб’єкт господарювання.
Господарська діяльність – це діяльність суб’єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг, які мають цінову визначеність. Діяльність може здійснюватися в Україні окремою фізичною особою зареєстрованою як приватний підприємець або господарською організацією, яка є юридичною особою.
Всі суб’єкти господарської діяльності можна поділити на три групи.
Суб’єкти господарювання (учасники господарських відносин, мають виокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов’язаннями в межах цього майна, крім випадків передбачених законодавством.
Господарські організації
Приватні організації
Відокремлені підрозділи (філії, представництва, відділення. Два останніх не є юридичними особами).
Фізична особа, яка реєструється як приватний підприємець є власником результатів своєї діяльності, відповідає за зобов’язаннями, пов’язаними з підприємницькою діяльністю всім своїм майном, на яке відповідно до законодавства може бути накладене стягнення на вимогу кредиторів.
Юридична особа – це організація, створена і зареєстрована в установленому порядку, яка володіє відокремленим майном, може від свого імені купувати майнові та інші немайнові права і мати зобов’язання, бути позивачем або відповідачем у судових органах. Юридична особа відповідає за своїми зобов’язаннями майном,, яке належить їй на правах власності, тобто не закріплено за нею, якщо інше не встановлено законодавчим актом.
Класифікація господарської діяльності.
Підприємство – це самостійна ініціативна система, діяльність ведеться на власний ризик з метою досягнення економічних і соціальних результатів | Некомерційне господарювання – це господарська діяльність без мети отримання прибутку
Здійснюють суб’єктами господарювання
підприємцями | Державного або комунального секторів економки, яким господарюванням у формі підприємництва заборонено
Підприємці мають право без обмежень здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність не заборонену законом | Мають право здійснювати діяльність на основі рішення державної влади чи місцевого самоврядування
Метою є досягнення економічних та соціальних результатів
Одержання прибутку | Без мети одержання прибутку
Відповідно до ціле господарської діяльності серед юридичних осіб, що виконують ту чи іншу місію можна виділити 2 групи:
Підприємницькі (комерційні) – юридичні особи, які функціонують за рахунок власних або позичених коштів, здійснюють діяльність з метою отримання прибутку;
Непідприємницькі (неприбуткові) – юридичні особи, існування яких забезпечується бюджетним фінансуванням з боку держави. Належать: установи, які є органами державної влади, організаціями державного самоврядування. Які утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів; благодійні фонди і організації, створені для здійснення діяльності з метою наукової, оздоровчої, науково-культурної діяльності; пенсійні фонди і релігійні організації, спілки, асоціації та інші об’єднання юридичних осіб, які утримуються за рахунок внесків засновників і не здійснюють підприємницьку діяльність.
Серед організацій, що здійснюють господарську діяльність в економічному середовищі виділяють підприємства.
До 1 січня 2004 р. в Україні працював закон України «Про підприємство».
Підприємство – це самостійний, статутний суб’єкт господарювання, який має права юридичної особи, здійснює виробничу, науково-дослідну і комерційну діяльність з метою отримання прибутку. Має свою печатку, особові рахунки в банках, власну назву, самостійний баланс і можливо, торговий знак.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Підприємство в сучаснійсфері господарювання

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок