Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Велика сімка

Велика сімка

Назва:
Велика сімка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,50 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
з дисципліни “Міжнародні економічні відносини”
на тему: “Велика сімка”


У світі розрізняється три великі групи країн: індустріально розвинені країни, країни, що розвиваються, та країни із перехідною економікою. Основою промислово розвинених країн є невелика кількість держав, об’єднаних під умовною назвою “Велика сімка”.
Країни “Великої сімки” – це Великобританія, Італія, Канада, Німеччина, США, Франція та Японія.
Останнім часом таке групування держав за рівнем їх розвитку (стосовно того, що країни “Великої сімки” належать до індустріально розвинених держав) не завжди є доцільним. Оскільки в останні роки усе частіше говорять про існування “Великої вісімки”, а не “Сімки” – до цієї групи відносять і Російську Федерацію, яка не є промислово розвиненою країною.
Така градація стала можливою у зв’язку з тим, що були переглянуті та дещо змінені критерії належності тієї чи іншої держави до “Великої сімки”. Зокрема, якщо раніше основною підставою для “зарахування” до складу “Великої сімки” був її статус провідної промислово розвиненої країни, то сьогодні важливу роль відіграє також суспільно-політичний фактор – Росія, наприклад, суттєво впливає на своїх сусідів, особливо по СНД, що змушує інші держави рахуватися з нею, запрошуючи до участі в саммітах “Великої сімки”. Ось чому інколи у закордонних виданнях зустрічається позначення “Велика 7 + Росія”.
У даному випадку ми збережемо традиційну назву та склад членів “Великої сімки”.
На сучасному етапі розвитку світової економіки в цілому та економік окремих країн виникла нагальна потреба об’єднання зусиль впливових та промислово розвинених країн для вирішення багатьох проблем, у тому числі і глобальних проблем людства. “Велика сімка” покликана виступати з пропозиціями щодо застосування якихось нових заходів із вирішення цих проблем.
У 2003 році лідери країн “Великої сімки” та Президент Російської Федерації на самміті в Сі-Айленді (шт. Джорджія, США) визначили перелік тих питань, над якими організація буде працювати найближчим часом. До них увійшли питання:
виробництва зброї масового ураження;
міжнародний тероризм;
транспортної безпеки;
миротворчої діяльності;
проблема бідності;
проблема поширення СНІДу;
проблема поширення поліомієліту;
проблема голоду;
демографічна проблема;
проблема державного втручання в економіку;
питання кліматичних змін і глобального потепління.
Щоб упевнитись у доцільності існування “Великої сімки”, варто розглянути успіхи, вже досягнуті тісною співпрацею даних країн у розв’язанні зазначених завдань, а також виокремити невирішені питання.
Для урегулювання проблем голоду та бідності в країнах, що розвиваються, були запрошені лідери Алжира, Бахрейну, Йорданії, Тунісу, Йомена та інші. На сьогоднішній день уже набув чинності договір між главами зазначених держав про надання гуманітарної допомоги населенню країн, що розвиваються. Також “Велика сімка” пропонує власний план залучення до цих держав іноземних інвестицій для створення додаткових робочих місць.
Як відомо, у деяких країнах, що розвиваються, на СНІД хвора майже четверта частина усього населення держави. Країни “Великої сімки” за участі благодійних організацій фінансують відповідні програми запобігання подальшого поширення “чуми ХХ століття”. Причому в даному випадку Росія виступає не як країна, що надає допомогу іншим, а як та, що її одержує. За програмою “Великої сімки” у Росії створена благодійний фонд PAS (Protect AIDS Siberia), яка фінансується США, Німеччиною, Канадою та їх благодійними організаціями.
Після подій 11 вересня 2001 року з ініціативи США “Велика сімка” застосовує на території своїх держав та держав – пунктів кінцевого призначення (особливо у авіаперевезеннях) посилені заходи транспортної безпеки. Як не дивно, провідну роль у вирішенні транспортного питання посідає Росія, яка після захоплення заручників у Беслані суттєво збільшила охорону в аеропортах, тривалість та якість перевірок та вперше в світі ввела систему “рентгену” (щоб не піддавати пасажирів необхідності особистого огляду, дозволяється перевірити особу на апараті, схожому на рентгенівський, що дає такі ж результати, як і подібний огляд багажу, котрий практикується в усіх аеропортах десятиліттями).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Велика сімка

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок