Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Види банківського кредиту та їх характеристика

Види банківського кредиту та їх характеристика

Назва:
Види банківського кредиту та їх характеристика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,46 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат
На тему:
Види банківського кредиту та їх характеристика
 


Нині найпоширенішим видом кредиту є банківський. За такого кредитування підприємство виступає тільки в ролі позичальника. Банківський кредит класифікують за такими ознаками:
1. Цільова направленість.
2. Термін кредиту.
3. Вид відсоткової ставки.
4. Валюта кредиту.
5. Види обслуговування.
Залежно від мети кредит може надаватися на:*
фінансування оборотного капіталу;*
фінансування основного капіталу;*
викуп приватизованого підприємства.
Чинне українське законодавство забороняє надавати підприємст-вам кредити на покриття збитків від господарської діяльності, на формування і збільшення статутних фондів банків, для внесення платежів у бюджет і позабюджетні фонди.
Не можуть отримати кредити підприємства:*
проти яких порушено справу про банкрутство (крім кредиту-вання заходів фінансової санації");*
під укладені ними контракти, які не передбачають захисту по-зичальника від можливих втрат, пов'язаних із затримками в постав-ках товарів;*
коли вони мають прострочену заборгованість за раніше нада-ними кредитами.
Залежно від терміну розрізняють: короткостроковий, середньо-строковий, довгостроковий кредити.
Залежно від відсоткової ставки підприємства можуть одержува-ти кредити з плаваючою і фіксованою відсотковою ставкою.
Позики з фіксованою відсотковою ставкою підприємствам надаються переважно за умов стабільної економіки. Іноді такі позики підприємство може отримати й за умов інфляції, але тільки на дуже короткий термін. За економічної нестабільності підприємствам, як правило, надаються позики з плаваючою від-сотковою ставкою. Ставки по таких позиках залежать від рівня відсоткової ставки на міжбанківські кредити й офіційної облікової ставки Національного банку України. Підприємства перева-жно намагаються отримати в банках позики із фіксованою від-сотковою ставкою.
Підприємства можуть одержувати в банках кредити як у наці-ональній, так і в іноземній валюті. Для одержання кредитів у інозе-мній валюті від іноземних кредиторів підприємство повинно мати відповідний дозвіл Національного банку України.
Кредитування в іноземній валюті має особливість, яка полягає в тім, що прогнозовані надходження в національній валюті, яких до-статньо для купівлі іноземної валюти сьогодні, не можуть вважатися надійним джерелом погашення кредиту, бо можливі різкі зміни ва-лютного курсу. Тому прогноз грошових потоків підприємства здійс-нюється в іноземній валюті.
Видача підприємству позики в іноземній валюті, як і в націо-нальній, здійснюється банком тільки за відсутності простроченої за-боргованості за раніше виданими позиками, незалежно від того, в якій валюті їх було надано.
Кредит в іноземній валюті може бути використаний підприємст-вом на фінансування капітальних вкладень, придбання обладнання, сировини, матеріалів. Зокрема, підприємство може передбачати час-ткове використання виданого кредиту на такі цілі:*
оплата комісійних за виконання банком платежів або інших операцій з валютою, які здійснюються відповідно до кредитного до-говору підприємства з іноземною фірмою;*
оплата витрат на відрядження працівників підприємства за кор-дон у межах встановлених нормативів, коли необхідність відряджень підтверджується контрактом;*
сплата мита, страхових та митних внесків, які встановлені краї-ною-експортером і віднесені за умовами контракту на імпортера;*
оплата транспортних витрат у межах чинних тарифів або до-кументально підтверджених витрат на транспортування експортної продукції.
Часом банки відмовляють підприємству у видачі кредитів у іно-земній валюті. Так, банк може відмовити підприємству в позиці для спекулятивних операцій, оскільки такі операції мають зависокий ступінь ризику.
Підприємства можуть отримати різноманітні види кредитів та послуги кредитного характеру (рис. 1).
Строковий кредит — це кредит, який надається повністю не-гайно після укладення кредитної угоди. Погашається він або періо-дичними внесками, або одноразовим платежем у кінці терміну.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Види банківського кредиту та їх характеристика

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок