Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Банківська справа

Банківська справа

Назва:
Банківська справа
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,18 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Банківська справа


Зміст


1. Середовище міжнародного банківського бізнесу й особливості міжнародного банківського менеджменту
Сотні років міжнародний банківський бізнес розвивався, насамперед, як депозитний і процентний. У першому випадку банк звичайно відкриває рахунок для збереження грошей (цінностей, застав) клієнта і нараховує на цей рахунок відповідні дивіденди, не забуваючи про свої комісійні. В другому випадку банк віддає гроші однієї групи своїх клієнтів іншій групі клієнтів у кредит з нарахуванням відповідних відсотків, що покривають кредитні ризики і включають вигоду самого банку. Чим вище ризики, тим більше відсотки. Валютні операції (конвертація однієї валюти в іншу), як правило, теж відносяться до процентного бізнесу.
Природно, і процентний, і депозитний бізнес дозволяли довгий час банкам успішно заробляти непоганий доход (маржу) і постійно удосконалювати свої технології, що залучають у цей бізнес усе нових і нових клієнтів. Основні цілі удосконалювання (зміни) таких технологій полягали, насамперед, у тому, щоб постійно підвищувати свою капіталізацію за рахунок внесків акціонерів і клієнтів, а також завойовувати довіру клієнта на основі збільшення числа і якості послуг по його обслуговуванню і тривалому збереженню його грошей у банку.
Основним досягненням тут є освоєння технологій консолідації капіталу з доручення клієнта (грошей, цінних паперів, коштовностей, нерухомості і т.д.) із засобів з рахунків, розкиданих у банках усього світу. Причому, це може зробити сам клієнт за допомогою комп'ютера, навіть якщо він має понад 1 000 рахунків як в одному, так і в різних банках світу. Причому, він може використовувати засоби, як свої особисті, так і засоби на рахунках родичів. Подібні технології характеризуються високою надійністю схоронності капіталу. Вони мають понад 5 рівнів захисту й ідентифікації особистості клієнта (паролі, електронний підпис, відбитки пальців і т.д.). Тут використовуються єдині стандарти класифікації і кодування реквізитів і форматів електронних документів. Останні зберігаються в архівах, що використовують бази даних типу Oracle, SyBase з обсягом у сотні млн. записів і зчитуються практично миттєво (за 3-5 сек) на 9 іноземних мовах.
Завдяки цьому системні ризики клієнтів і банку незначні і не роблять впливу на вартість послуг. У результаті даний банківський бізнес сполучить прозорість при керуванні рахунками для клієнта і повноцінний захист його інтересів від зловмисників, або помилок працівників банку. При цьому технології дозволяють ефективно бороти проти відмивання «брудних» грошей, блокуючи підозрілі суми, що перевищують установлений ліміт.
У Росії банківський бізнес традиційно має на Заході дурну репутацію, оскільки довгий час тримається на сумнівних схемах завдяки політичним зв'язкам і відсутності конкуренції. Тому він ніколи не розглядався як небезпечний конкурент західному депозитному і процентному бізнесові, і тим більше в області якості надання послуг своїм клієнтам.
Усе це продовжувалося доти, поки не став стрімко (за останні 20 років) розвиватися міжбіржовий банківський інвестиційний бізнес. Цей бізнес склав тверду конкуренцію по прибутковості, як депозитному, так і процентному бізнесові, оскільки виявився більш мобільними і дохідним, а також обумовленим взаємними інтересами торговельного, промислового і фінансового бізнесу по залученню міжнародних ресурсів у свої проекти. Він багатоликий і відрізняється від традиційного банківського бізнесу всепроникаючим характером у капіталізацію діяльності суспільства майже у всіх сферах – від мистецтва до державного і корпоративного керування. Він сприяє швидкому розвиткові міжнародних інформаційних ринків, покликаних, з метою зниження ринкових ризиків, озброїти клієнтів знаннями про розвиток, як цілих секторів економіки, так і конкретних корпорацій, фірм, компаній. Причому до такого ступеня, що клієнт відчуває себе співучасником у керуванні корпораціями, фірмами, компаніями, акціями яких він володіє.
Сучасний банківський менеджмент являє собою систему ідей і прийомів ефективної побудови і керування організаціями.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Банківська справа

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок