Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Виникнення проблемних ситуацій в організації

Загрузка...

Виникнення проблемних ситуацій в організації

Назва:
Виникнення проблемних ситуацій в організації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,87 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Виникнення проблемних ситуацій в організації


Кожна організація має свій потенціал розвитку, свої умови його здійснення і підкоряється законам і закономірностям, у тому числі за-кономірностям циклічного розвитку всієї соціально-економічної сис-теми. Тому вона знаходиться в стані певного відношення до загальних циклів економіки, маючи при цьому власні цикли і кризовий розвиток.
Якщо економіка країни знаходиться в стані системної кризи, то ця обставина не може не відбитися на стані окремої організації, хоча характер цього відображення може бути різним (у тому числі і пози-тивним). Усе залежить від виду діяльності, галузевої приналежності, форми власності, розміру організації, її економічного і ресурсного потенціалу, внутрішнього психологічного клімату і т.п.
Можливе і таке становище, коли організація входить у глибоку кризу здавалося б при сприятливих зовнішніх економічних обстави-нах. У таких випадках домінуючими причинами (у даному випадку і факторами) напевно будуть внутрішні обставини, пов'язані з якістю керування, некомпетентністю персоналу, помилками при прийнятті рішень, низькою якістю організації виробництва, праці і т.п. При цьому важливо вчасно помітити симптоми небезпечного розвитку в організації для того, щоб вчасно відреагувати і запустити механізм ситуаційного керування. У зв'язку з цим варто розрізняти симптоми, фактори і причини появи проблемних ситуацій на підприємстві.
Симптоми виявляються, як правило, у показниках діяльності підприємства і, що особливо важливо, у тенденціях їхньої зміни. Так,наприклад, аналіз показників фондовіддачі, продуктивності, ефек-тивності, фінансового стану може характеризувати настання про-блемної ситуації. Крім того, насторожуючими симптомами можуть бути: ріст плинності персоналу, падіння виробничої дисципліни, не-задоволеність працею, конфліктність у колективі, часті кадрові пере-становки.
Симптомом настання проблемної ситуації може бути або невід-повідність показників закономірним співвідношенням, або тимчасові параметри, наприклад, темп росту продуктивності праці повинен ви-переджати темп росту заробітної плати. Якщо цього не відбувається, збільшується небезпека появи проблемних ситуацій.
Симптоми не завжди відбивають небезпеку кризи [1]. Причини нерідко криються глибше зовнішнього прояву кризових ознак. Симп-том — це первісний, зовнішній прояв настання проблемних ситуацій. Оцінка проблемних ситуацій, їхньої глибини і небезпеки випливає не тільки із симптомів, а й і з причин і реальних факторів.
Під фактором у даному випадку варто розуміти подію, зафіксо-ваний стан чи тенденцію, що свідчить про настання кризи.
Причина появи кризової ситуації — події чи явища, внаслідок яких з'являються фактори кризи.
Наприклад, в організації симптомом появи проблемних ситуацій може бути зниження якості продукції, а фактором — порушення тех-нологічної дисципліни. Причиною ж в даному випадку може бути низька кваліфікація персоналу і (чи) його велика плинність (рис. 1.1).
З погляду системного підходу організація (підприємство), як си-стема, у процесі своєї життєдіяльності може знаходитися в стійкому або в хиткому стані. При цьому розрізняють її статичну і динамічну стійкість. Фактори, що впливають на стійкість системи можуть бути зовнішніми і внутрішніми. Якщо стійкість в основному диктується зовнішніми факторами, її називають зовнішньою, якщо внутрішніми факторами — внутрішньою.
Як відомо, небезпечні виробничі ситуації можуть виникати на всіх стадіях життєвого циклу підприємства. У залежності від глибини проблемної ситуації і характеру застосовуваних процедур процес ситуаційного управління може відбуватись або активно, або пасивно. Так, у випадку виникнення негативних тенденцій тимчасового характеру в активному функціонуванні системи ситуаційного управління немає необхідності. Тут управління здійснюється за функціональною класичною формою. В умовах же появи проблемних ситуацій, небезпечних для підприємства, воно
активізується в міру перевищення допустимих відхилень і збільшення обставин.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Виникнення проблемних ситуацій в організації

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок