Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Термінологія, потенційно пов’язана з криміногенними аспектами економічної безпеки держави

Термінологія, потенційно пов’язана з криміногенними аспектами економічної безпеки держави

Назва:
Термінологія, потенційно пов’язана з криміногенними аспектами економічної безпеки держави
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,08 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Термінологія, потенційно пов’язана з криміногенними аспектами економічної безпеки держави


У процесі проведення даного та попередніх досліджень ми використовуємо також деякі терміни, пов’язані з криміногенними аспектами економічної безпеки держави [79, 150–157, 220-227]. Оскільки криміногенна тінізація суспільно-економічних відносин у сфері цивільного обороту країни стала основною детермінантою відтворення загроз, що підривають економічну безпеку держави, то доцільно навести хоча б основну термінологію, що подається в науковій літературі [64, 106–118] стосовно цієї проблеми. Певною мірою, це стане алгоритмом щодо розробки проблем економічної безпеки держави у контексті протидії криміногенним аспектам з цих питань.
Екосестейт (ecosestate, economic security of state) – наука про економічну безпеку держави, яка вивчає сукупність наукових заходів щодо пізнання і протидії феномену “економічна небезпека держави”.
Безпека економічна – стан держави, коли її економіці та мешканцям країни забезпечені умови нормального існування, який характеризується відсутністю антагоністичних конфліктів або слабкими конфліктами, що не здатні викликати серйозне занепокоєння населення чи ускладнення економічного або соціально-політичного характеру між владою і населенням, роботодавцями і працівниками.
Безпека національна – широке поняття, що об’єднує всю гаму визначень стосовно терміна “безпека”. Визначає досягнення рівня безпеки, за якою для держави немає серйозних загроз військового, політичного, економічного, соціального чи будь-якого іншого характеру щодо зміни державного устрою або ладу.
Безпечна ставка (risk-free rate) – дисконтна ставка, що дорівнює ставці доходу від безпечних активів. (Наприклад, державні облігації вважаються безпечними тоді, коли дохід від них визначає безпечну ставку).
Взаємозалежність – загальний термін, що визначає збільшення складності асиметричних економічних зв’язків між країнами, що призводить до неминучих змін у формуванні принципів політики держави і є основою системи міжнародної торгівлі, заснованою і впровадженою в міжнародні відносини під егідою Сполучених Штатів Америки.
Взаємопроникнення – наявність між державами взаємного обміну ресурсами. Визначається значенням коефіцієнта взаємопроникнення (Квп). Вважається оптимальним положення, коли Квп є збалансованим і дорівнює одиниці.
Внутрішні чинники економічної небезпеки (далі ВЧЕН) – чинники економічної небезпеки, джерела яких знаходяться у межах держави.
Вразливість – властивість, що визначає ступінь залежності економічної безпеки держави від повноти забезпечення економіки будь-яким типом ресурсів.
Демпінг – продаж товарів фірмами, що не пов’язані з їх виробництвом, або урядовими органами на зовнішніх ринках за цінами, які нижчі від витрат на виробництво. Використовується як засіб подавлення конкурентів з метою збільшення свого виробництва до максимуму. При цьому обмежується виробництво товарів для збуту на внутрішніх ринках країни, за рахунок чого ціни на них підвищуються, а також збільшується виробництво товарів для продажу на зовнішніх ринках за цінами, що приносять збитки, які перекриваються завдяки збільшенню цін на внутрішньому ринку. Характерні риси: різка відмінність між високими внутрішніми та низькими експортними цінами; систематичність вивозу за наднизькими цінами та непоодинокість операцій. Якщо демпінг здійснюють державні органи, різницю в цінах перекриває державний бюджет. Збитки експортера є найважливішою рисою демпінгу незалежно від того, яким чином здійснюється покриття збитків. 
Депопуляція – вимирання населення країни або нації, що визначається сталою тенденцією перевищення смертності над народжуваністю.
Держава в контексті економічної безпеки – владний апарат країни, що має захищати інтереси її громадян та забезпечувати безпеку країни і її населення.
Довготерміновий чинник економічної небезпеки – чинник, що є загрозою економічній безпеці держави, термін дії якого більше за місяць.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Термінологія, потенційно пов’язана з криміногенними аспектами економічної безпеки держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок