Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Організаційним ресурс державно- приватного партнерства в умовах подолання наслідків кризи

Організаційним ресурс державно- приватного партнерства в умовах подолання наслідків кризи

Назва:
Організаційним ресурс державно- приватного партнерства в умовах подолання наслідків кризи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,68 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 338(477)Федулова Л.І., Яненкова І.Г.
Організаційним ресурс державно- приватного партнерства в умовах подолання наслідків кризи
Розкрито сутність концептуальних засад державно-приватного партнерства. Запропоновано шляхи та підходи до застосування організаційного ресурсу, моделі державно-приватного партнерства в українській економіці.
Ключові слова: державно-приватне партнерство, організаційний ресурс, модель, інновації, проекти.
Раскрыта сущность концептуальных основ государственно-частного партнерства. Предложены пути и подходы к применению организационного ресурса и модели государственно-частного партнерства в украинской экономике.
Ключевые слова: государственно-частное партнерство, организационный ресурс, модель, инновации, проекты.
The conceptual basis of public-private partnership is presented. The ways and approaches to apply organizational resource and public-private partnership model in Ukrainian economy are proposed.
Key words: public-private partnership, organizational resource, model, innovation, projects.Постановка проблеми. Сьогодні вже очевидним є той факт, що ознаки глобальної фінансово- економічної кризи в умовах України носять більш глибинний характер, оскільки за період існування незалежної держави інноваційний фактор так і не став основою забезпечення економічного зростання. Низька ефективність використання результатів досліджень і розробок в економічному обороті і, відповідно, низька окупність вкладених у дослідження інвестицій є однією з основних проблем національної інноваційної системи.
За таких обставин суспільство як системоутворюючий елемент повинно вирішувати задачу створення умов для ефективного спільного функціонування та розвитку держави і бізнесу, що передбачає визначений контроль з боку суспільства і формування цільових орієнтирів розвитку бізнесу і влади. Для виходу з кризового стану потрібно знайти нові ідеологічні, політичні й управлінські рішення, пам'ятаючи, що при цьому опонентами будуть виступати бізнес, що захищатиме свої інтереси, і держава в традиційній формі свого існування.
Актуальність даної проблеми буде зростати тоді, коли промисловість провідних країн почне виходити з рецесії, і на арені світових економічних подій з'являться нові лідери, що застосували нові технології, які не лише дозволили подолати кризові потрясіння, але й стали рушійною силою в забезпеченні конкурентоспроможності.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Серед провідних науковців, що розглядають питання державно-приватного партнерства, доцільно відзначити праці О. Іванова, В. Мау, С. Рожкової, Р. Гринберга. У матеріалах чисельної кількості публікацій, присвячених аналізу глобальної кризи, наводяться рецепти подолання її наслідків, проте недостатньо таких, що носять стратегічний характер і пропонують результативні методи та інструменти державного управління.
Відтак, ціль статті постає у розкритті сутності та принципів дії партнерства держави та бізнесу як основного механізму реалізації інвестиційно - інноваційних проектів в умовах реалізації антикризової стратегії.
Виклад основного матеріалу. З точки зору теорії управління, у рамках ідеї корпоративного партнерства сама держава повинна створювати інфраструктуру, навколо якої бізнес зможе розвивати сучасне виробництво. Але для реалізації цієї ідеї потрібна велика довіра між державою і великим бізнесом. Водночас готовність самого приватного бізнесу брати участь у реалізації такого роду проектів і масштаби його участі залежать у більшій мірі від політичних перспектив розвитку країни, ніж від стратегічних документів, навіть добре опрацьованих, у яких поставлені конкретні цілі й визначені задачі [1]. З точки зору теорії систем, враховуючи властивості будь-якої цілеспрямованої системи, орієнтованої на власне виживання в будь-яких, навіть найбільш несприятливих умовах, у випадку розвитку тенденції жорстокості протистояння великого бізнесу і держави, саме розуміння сторонами катастрофічності наслідків може дати поштовх процесу формування нового світогляду і нових механізмів взаємодії [2].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Організаційним ресурс державно- приватного партнерства в умовах подолання наслідків кризи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок