Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Конкурентоспроможність підприємств

Конкурентоспроможність підприємств

Назва:
Конкурентоспроможність підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,08 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Конкурентоспроможність підприємств


Зміст


2.4. Цільові ринки
Після визначення критеріїв, принципів і методів сегментації, оцінювання привабливості різних сегментів ринку перед фірмою постає запитання вибору сегментів (або цільових ринків).
Ламбен розрізняє макросегментацію, тобто вибір цільового ринку, у противагу мікросегментації, яка присвячена вибору цільового сегмента. [1, с. 46].
Реалізація стратегії сегментації ринку повинна починатися з визначенні місії фірми, що описує її роль і головну функцію в перспективі, орієнтованій на споживача.
Звідси виникає поняття цільового (або базового) ринку фірми, що представляє собою значну групу споживачів зі схожими потребами і мотиваційними характеристиками, що створюють для фірми сприятливі маркетингові можливості.
Ейбелл Д. Е. відзначає, що цільовий ринок фірми може бути визначений по трьом вимірам:*
технологічному, що описує технології, здатні задовольнити потреби на ринку (тобто відповідає на питання “як?”);*
функціональному, визначальні функції, що повинні бути задоволені на даному ринку (відповідає на питання “що?”);*
споживчою, зумовлюваною групами споживачів, що можуть бути задоволені на даному ринку (відповідає на питання “кого?”) .
Графічно це можна представити тривимірною схемою, показаною на рис. 2.1.
Рис. 2.1. Структура цільового ринку.
Використовуючи даний підхід, можна провести розмежування між трьома різними структурами:
ринком однієї технології (галуззю);
ринком однієї функції (технологічним ринком);
товарним ринком.
Галузь визначається технологією, незалежно від зв'язаних з нею чи функцією груп споживачів. Поняття галузі є самим традиційним. У той же час воно є найменш задовільним, тому що орієнтовано на пропозицію, а не на попит. Таким чином, подібна категорія доречна за умови високої однорідності розглянутих функцій і груп споживачів.
Ринок технологій охоплює сукупність технологій для виконання однієї функції і для однієї групи споживачів. Це поняття близьке концепції базової потреби і підкреслює взаємозамінність різних технологій для однієї функції. Звертання до ринку технологій особливо важливо для вибору напрямків досліджень і розробок [2, с. 87].
Товарний ринок знаходиться на перетинанні групи споживачів і набору функцій, заснованих на конкретній технології. Він відповідає поняттю стратегічної бізнес-одиниці і відповідає реальностям попиту та пропозиції.
Для вибору цільового ринку корпорації “Укртитан” скористаємося діаграмами, представленими на рис. 2.2 та 2.3.
Рис. 2.2. Сегментація світового ринку по по внутрішньому споживанню титану
Рис.2.3. Сегментація світового ринку по виробництву титанової губки
Як видно з рис.2.2 та 2.3 найбільшим сегментом ринку по споживанню титану є США – 50 % світового споживання. Втой же час внутрішнє виробництво титанової губки в цій клаїні здатне забезпечити менш ніж 50% споживачів губки.
Другим сегментом по кількості споживання титану в світі є Європа. Об”єм споживання титану в цьому сегменті становить 26% світового споживання. Однак виробництво титанової губки в цтому сегменті відсутнє, так як що після зупинки в 1993 році компанії Deeside Titanium, уся титанова губка для усіх внутрішніх плавильників (IMI, Cezus, Deutsche Titan) імпортується. Обсяги виробленої прокатної продукції європейських плавильників забезпечують тільки половину внутрішнього попиту, тобто у відмінності від США і Японії, Європа сильно залежить від прокату, що виробляється поза її межами.
Ще одним сегметном на світовому ринку титану э Японія. Однак як видно з діаграм, в цій країні виробництво титанової губки перевищує споживання майже на 50%. В даний час у Японії існують два виробники титанової губки –Sumitomo Stix (колишній завод Osaka Titanium) і Toho Titanium. Поряд з цим Японія імпортує титанову губку.
Росія, Китай та інші країни займають незначну частину ринку по споживаннню титанової губки, а тому не представляють інтересу для корпотації “Укртитан” в якості цільових ринків.
Таким чином, найбільш сприятливими цільовими ринками для корпорації “Укртитан” по збуту титанової продукції є США та Європа.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Конкурентоспроможність підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок