Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> ПОТЕНЦІАЛ СОЦІАЛЬНО- ЕКОНОМІЧНОЇ СПІВПРАЦІ УКРАЇНИ З ТРАНЗИТИВНИМИ КРАЇНАМИ

Загрузка...

ПОТЕНЦІАЛ СОЦІАЛЬНО- ЕКОНОМІЧНОЇ СПІВПРАЦІ УКРАЇНИ З ТРАНЗИТИВНИМИ КРАЇНАМИ

Назва:
ПОТЕНЦІАЛ СОЦІАЛЬНО- ЕКОНОМІЧНОЇ СПІВПРАЦІ УКРАЇНИ З ТРАНЗИТИВНИМИ КРАЇНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,83 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 338.242
ШПАТЕНКО С.А., Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" м. Харків, Україна
ПОТЕНЦІАЛ СОЦІАЛЬНО- ЕКОНОМІЧНОЇ СПІВПРАЦІ УКРАЇНИ З ТРАНЗИТИВНИМИ КРАЇНАМИ
У статті розглядається роль зовнішньоекономічних зв 'язків у забезпеченні сталого соціально-економічного розвитку України. Проаналізовано потенціал співпраці з пострадянськими країнами Центральної Азії.
In the article the role of external economic connections is examined in providing of steady socioeconomic development of Ukraine. Potential of collaboration with the post-soviet countries of Central Asia is analysed.Посилення процесів глобалізації і загострення міжнародної конкуренції зумовлює необхідність максимально можливого використання всієї множини чинників, які б сприяли підвищенню економічної ваги країни і її політичного авторитету у світовій спільності, а також дозволяли б поліпшувати життєвий рівень населення. Торкаючись сучасних умов нашої країни, слід відзначити, що успішне вирішення вказаних завдань ускладнюється її транзитивним характером і вимагає всебічного аналізу причин і обставин тієї тривалої політичної і соціально- економічної кризи, яка супроводжує практично увесь період існування України як незалежної держави.
Тому виключної значущості набуває загальна проблема побудови стратегії подолання цієї ситуації, забезпечення ефективного розвитку країни і пошуку адекватних шляхів прискорення соціально-економічного і духовного відродження. Можливість успішного розв'язання цієї проблеми ускладнює архаїчна структура національної економіки, істотне зношення основних фондів і вкрай низька конкурентоспроможність нашої продукції на світових ринках. Ці обставини були зумовлені надмірною мілітаризацією радянської економіки, яку ми дістали у спадщину, вкрай нераціональною структурою виробничої кооперації та істотним технологічним відставанням від провідних економічно розвинених країн світу. В результаті наша продукція за своєю ресурсо- та енергоємністю, якісними характеристиками і дизайном серйозно поступається іноземним її аналогам.
За цих умов цілком природним уявляється зв'язок вказаної проблеми з актуальними науковими і практичними завданнями. Дійсно, теоретичні питання самого соціального феномену транзитивності, узагальнення досвіду практики здійснення суспільно-політичних реформ і соціально-економічних перетворень в інших пострадянських країнах, аналіз причин успіхів і невдач матимуть істотне значення для завершення трансформаційних процесів в Україні та її переходу до стратегії сталого розвитку. Практичне ж значення цієї проблеми полягає у можливості використання результатів досліджень для обгрунтованого вибору ефективних шляхів і засобів вирішення складних соціально-еко-номічних завдань, що постають перед країною.
Аналіз останніх досліджень і публікацій, які започаткували розв'язання зазначеної проблеми, переконливо свідчить про її актуальність, її теоретичне та практичне значення. Для прикладу можна послатись хоча б на роботи В. Геєця, О. Данилова, В. Журавського, В. Князєва, І. Кононенка, В. Кременя, Б. Кухти, В. Литвина, В. Полохала, О. Пономарьова, В. Семиноженка, В. Скуратівського, Д. Табачника та інших, які досліджують загальні питання соціального феномену транзитивності, розробляють науково обгрунтовані прогнози розвитку країни і суспільства на певну перспективу.
Особливо важливе значення для успішного розв'язання проблеми забезпечення ефективного розвитку України мають формування і реалізація такої стратегії, яка б передбачала максимально повне урахування соціально-економічної складової цього розвитку. Про це, зокрема, свідчать результати знайомства з роботами І. Бураківського, Б. Гаврилішина, Л. Губерського, Б. Губського, М. Гуревичова, М. Михальченка [1], Ю. Полунєєва, О. Ротача, Ф.Рудича [2], С. Фареніка [3], А. Філіпенка та інших. В них розглядаються питання шляхів і способів загального підвищення ефективності національної економіки, забезппечення її інноваційного розвитку та істотного підвищення завдяки йому рівня її конкурентоспроможності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: ПОТЕНЦІАЛ СОЦІАЛЬНО- ЕКОНОМІЧНОЇ СПІВПРАЦІ УКРАЇНИ З ТРАНЗИТИВНИМИ КРАЇНАМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок