Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Основні організаційні форми підприємств та їх об’єднань

Основні організаційні форми підприємств та їх об’єднань

Назва:
Основні організаційні форми підприємств та їх об’єднань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,63 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Основні організаційні форми підприємств та їх об’єднань


Організаційні форми підприємств та їх об’єднань відрізняються значним різноманіттям. Тим не менш, багато з них можна звести до трьох найбільш характерних форм, які докладно розглядалися О. Уільямсоном і, які ми у відповідності з його теорією приймемо як базові. До них відносяться унітарна, холдингова та мультидивізіональна форма, інакше, У-, Х-, М-форма. Ці організаційні структури відрізняються, по-перше, технологією обробки інформації, тобто ступенем (де)централізації, і, по-друге, наявністю чи відсутністю захисних механізмів управління.
В У-формі використовується централізована технологія обробки інформації. Для крупних корпорацій та об’єднань ця технологія не найкраща. В Х-формі технологія ліпша, бо вона децентралізована, але захисту від рисків опортунізму в цій структурі не має. В М-формі організації використовується краща (децентралізована) технологія обробки інформації, до того ж вона захищена від ризиків опортуністичної поведінки учасників угоди.
Унітарна форма є традиційним типом організації фірм за функціональною ознакою. Організаційні особливості функціональної фірми загальновідомі: вона має переваги над лінійною формою, але поступається штабній, проектній, матричній, дивізіональній, сітьовій та іншим типам внутрішньофірмової організації бізнесу. Недоліки У-форми пояснюються тим, що притаманні централізованій, розділеній на відділи за функціональною ознакою підприємства можуть стати загрозою за умови зростання обсягів адміністративних задач, які вирішуються менеджерами, до таких розмірів, що вони не будуть в змозі ефективно виконувати свої обов’язки. З економічної точки зору У-форму можна охарактеризувати наступними особливостями: неможливість безпосереднього спостереження і виміру вкладу функціональних підрозділів фірми у колективний прибуток; розміщення ресурсів по функціональних підрозділах в залежності від активності їх керівника; прямий зв’язок між статусом керівника підрозділів та їх розмірами, що призводить до появи у керівників поведінки спрямованої на максимізацію частки сукупних ресурсів, призначених їхнім ресурсам; тенденція до росту фірми за рахунок зростання розмірів підрозділів без урахування фактору ефективності; намір керівника підрозділу отримати різного роду дискреційні інвестиційні проекти, які б оправдали наявність у підрозділах чималої чисельності персоналу. Уільямсон, відмічає зростання унітарної форми в якості основної її мети, вказує на те, що саме існування У-форми є перешкодою для диверсифікованого зростання. Звідси – один шаг до визнання необхідності пошуку організаційних форм, адекватних, передусім, фірмам, що притримуються стратегії диверсифікації. Адекватними формами корпоративної організації є Х-, М-форми, про що освідчать досвід американської та західноєвропейської промисловості.
Холдинг є компанією, яка володіє контрольними пакетами акцій або частками в паях інших компаній з метою контролю і управління їхньою діяльністю. Механізм контрольного пакету акцій дає право голосу, завдяки чому вона отримує можливість проводити єдину політику і здійснювати єдиний контроль над відповідністю інтересів великих об’єднань (конгломератів, трестів, концернів тощо) або прискорювати процеси диверсифікації. Зазвичай розрізняють чисті та змішані холдинги. Від чистих змішані відрізняються тим, що на додачу до контрольного пакету акцій і права управляти іншими компаніями, вони мають можливість займатися комерційною діяльністю або бізнесом, у той час, як чисті – це некомерційні підприємства, у тому сенсі, що у відповідності зі своїм статутом вони не можуть здійснювати торгові чи інші ділові операції за виключенням власно володіння акціями і в силу цього управління підконтрольними підприємствами.
Юридично холдинги можуть бути утворені у будь-якій формі, яку припускає законодавство країни, що реєструє їх. У правовому відношенні холдингові компанії можуть не мати юридичної ознаки як такої і керуються інструкціями статуту організації точно таким же чином, як наприклад, ті чи інші товариства з обмеженою відповідальністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Основні організаційні форми підприємств та їх об’єднань

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок