Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Підходи до забезпечення конкурентних переваг підприємства

Загрузка...

Підходи до забезпечення конкурентних переваг підприємства

Назва:
Підходи до забезпечення конкурентних переваг підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,23 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Підходи до забезпечення конкурентних переваг підприємства


План


Вступ
Актуальною проблемою сучасної вітчизняної теорії і практики менеджменту є розробка методів та механізмів управління конкурентоспроможністю підприємств.
Міжнародна конкуренція, глобалізація ринків, масштабне проникнення іноземних товарів на український ринок висуває проблему управління конкурентоспроможністю в число пріоритетних управлінських завдань, успішне вирішення яких забезпечить виживання підприємств у новому економічному середовищі.
Конкурентоспроможність підприємства є широким і багаторівневим поняттям, оскільки передбачає врахування взаємодії усіх функціональних сфер діяльності підприємства (виробництво, персонал, фінанси, наукові розробки, маркетинг). Існує і зворотний зв'язок конкурентоспроможності продукції і конкурентоспроможності підприємства, який у теоретичному і прикладному аспектах досліджений мало. Зокрема, виробництво і, особливо створення нової продукції є функцією конкурентоспроможності підприємства (тут доцільно говорити про потенціал або запас конкурентоспроможності), оскільки потребує відповідних до стратегії підприємства технологічної бази, робочої сили, фінансових ресурсів.
Це підкреслює важливість та актуальність проведення теоретичних досліджень конкурентоспроможності підприємств.


1. Стратегії забезпечення конкурентоздатності
Як правило, для ведення бізнесу вибирають товари (чи послуги), виробництво (надання) яких вимагає мінімальної кооперації і постачань чи де є широка взаєзамінність вхідної сировини і матеріалів.
Але ця господарська стратегія не може розглядатися як універсальна. Більш глибокий підхід – забезпечення стійкої конкурентноздатності. Існує два типи конкурентних переваг: більш низькі витрати і спеціалізація. Під більш низькими витратами розуміється не просто менша сума витрат на виробництво, чим у конкурентів, а здатність фірми розробляти і збувати товар більш ефективно, чим конкуренти. Тобто необхідно організувати з меншими витратами й у більш короткий термін весь цикл операцій з товаром: від його конструкторського пророблення до продажу кінцевому покупцю. Нездатність вибудувати весь цей ланцюжок зведе нанівець успіх у кожній з її ланок.
Спеціалізація – це здатність задовольняти особливі потреби покупців і одержувати за це преміальну ціну, тобто ціну в середньому більш високу, чим у конкурентів. Іншими словами, для забезпечення такого типу конкурентних переваг необхідно виділятися серед конкурентів, пропонуючи покупцям товар, що помітно відрізняється або високим рівнем якості при стандартному наборі параметрів, що визначають цю якість, або нестандартним набором властивостей, що реально цікавлять покупців.
При цьому в будь-який даний момент часу будується стратегія забезпечення конкурентноздатності, спираючись лише на один з видів конкурентних переваг – або на більш низькі витрати, залучаючи покупців відносною дешевиною товарів у порівнянні з аналогічними виробами інших виробників, або на спеціалізацію, викликаючи інтерес у найбільш вимогливих і потребуючих, насамперед, високої якості клієнтів.
Виходячі з цього, вибирається найбільш прийнятна стратегія забезпечення і підтримки конкурентноздатності. Але перш ніж описати асортимент таких стратегій, розглянемо ще одне поняття "діапазон конкуренції", що позначає широту тієї номенклатури товарів, що виготовляється, а потім продається. Основні типи стратегій забезпечення конкурентноздатності представлені на рис. 1.
Окремі фірми розвивають свої операції по стратегії "унікальність і лідерство". Це означає, що вони виробляють продукцію вищої якості, причому по широкій номенклатурі.
Є фірми, стратегія конкурентної боротьби яких заснована не на спеціалізації, а на більш низьких витратах виробництва. Вони виготовляють великий асортимент продукції стандартного рівня якості і зі стандартною ціною.
Третій тип фірм будує конкурентну стратегію на менш ризикованих і більш дешевих принципах – спеціалізація при вузькій номенклатурі продукції.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Підходи до забезпечення конкурентних переваг підприємства

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок