Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> з предмету Фінансовий аналіз

Загрузка...

з предмету Фінансовий аналіз

Назва:
з предмету Фінансовий аналіз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,98 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Контрольна робота з предмету “Фінансовий аналіз”.


План.


1. Оцінка якісного складу поточних активів, методика розрахунку відпоідних показників.
Якісний склад активів визначається на основі наступних груп агригованих статей:
Виробничі активи
Невиробничі активи
Витрати на власні нестатки.
На основі якісного розподілу активів і використання методу порівняння визначаються пропорції між рахунками, виявляються тенденції в їхній зміні й оцінюється, якою мірою ці динамічні зміни і відхилення вплинули на ліквідність і прибутковість операцій банку.
Критерії оцінки ліквідності характеризують можливості фірми виконувати свої поточні зобов'язання. Переважна більшість авторів опублікованих робіт дотримує практично близьких поглядів тільки на цю групу критеріїв, у которую звичайно входять три показники.
1. Коефіцієнт загальної ліквідності (KOL):   |
Поточні активи ()
KOL | = | _______________________   
поточні зобов'язання ()
KOL є основним критерієм цієї групи і дозволяє визначити: у скількох разів поточні активи перевищують поточні зобов'язання. Значення величини, що рекомендується, KOL дорівнює 2.
Однак коефіцієнт загальної ліквідності не дозволяє проаналізувати якісний склад поточних активів. Відповідно до аналітичного балансу сума поточних активів визначається співвідношенням:
де  — найбільше швидколиквідна частина поточних активів, що складають кошти фірми і легко реалізовані цінні папери;  — 
дебіторська заборгованість;  — 
власні оборотні кошти — запаси сировини, матеріалів, що комплектують, незавершене виробництво і складські запаси готової продукції.
Остання складова поточних активів має найбільш тривалий термін реалізації, обумовлений сферою виробничої діяльності фірми і використовуваних технологій.
Збільшення коефіцієнта загальної ліквідності може свідчити про заморожування частини грошових ресурсів у виді або невиправдано тривалої дебіторської заборгованості, або надмірних запасів власних оборотних коштів. Тому для аналізу структури поточних активів використовуються два наступних показники.
2. Коефіцієнт термінової ліквідності (KSL):   |
Поточні активи () — 
материальні запаси ()
KSL | = | _____________________   
Поточні зобов’язання ()
Оптимальним вважається значення величини KSL = 1. Порівняння значень коефіцієнтів, що рекомендуються, загальної і термінової ліквідності показує, що величина власних оборотних коштів фірми повинна складати приблизно % від суми поточних активів.
3. Коефіцієнт оперативної ліквідності (KOR):    |
Швидколиквідні активи ()
KOR | = | _____________________  
Поточні зобов’язання ()
Значення цього показника, що рекомендується, KOR = 0,2, тобто швидколиквідні активи повинні складати 10від суми поточних активів.
Істотне відхилення значень коефіцієнтів ліквідності від що рекомендуються у меншу сторону свідчить про погіршення фінансового стану і жадає від керівництва фірми вживання термінових заходів для нормалізації фінансового стану.
Помітимо, що значення критеріїв ліквідності в процесі виробничої діяльності можуть коливатися в деяких межах відповідно до вироблених витрат по закупівлі партій матеріальних ресурсів і одержанням оплати за готову продукцію.
Розглянуті коефіцієнти ліквідності, власне кажучи, є обмеженнями, виконання яких необхідно для забезпечення стійкої й ефективної роботи фірми, а їхні значення, що рекомендуються, отримані на основі досвіду успішної виробничої діяльності підприємств і фірм країн Західної Європи і США при двох наступних умовах:
малих темпах інфляції (до 3 — у рік);
розвитому ринку цінних паперів.
Остання умова особлива важливо, якщо надалі передбачається розширення виробництва. Інвестування частини грошових ресурсів у швидколиквідні цінні папери (акції, облігації) інших фірм дозволяє одержати набагато більший доход, чим доход від їхнього збереження на розрахунковому рахунку в банку.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: з предмету Фінансовий аналіз

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок