Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Реалізація інвестиційних стратегій, як передумова створення програми сталого розвитку регіонів

Загрузка...

Реалізація інвестиційних стратегій, як передумова створення програми сталого розвитку регіонів

Назва:
Реалізація інвестиційних стратегій, як передумова створення програми сталого розвитку регіонів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,44 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Реалізація інвестиційних стратегій, як передумова створення програми сталого розвитку регіонів


Інвестиційна стратегія регіону має бути націлена на досягнення тих темпів і якості економічного зростання, які визначені для конкретного регіону в рамках державної регіональної політики. Оскільки регіони України досить сильно стратифіковані за рівнем економічного і соціального розвитку, за станом природних ресурсів та навколишнього середовища, то й державна політика щодо регіонів і інвестиційної забезпеченості їхнього розвитку має бути досить диверсифікованою, на що звертають увагу (і дають практичні рекомендації) вітчизняні вчені [1]. Тому при обґрунтуванні інвестиційної стратегії розвитку торгівлі регіонів перш за все мають бути враховані державні критерії щодо збалансованості розвитку територій країни.
З іншого боку, для кожного регіону мають бути обґрунтовані не тільки загальні підходи до активізації, спрямованості й ефективності інвестиційної діяльності, але й конкретні, специфічні системи заходів і навіть специфічні стратегії інвестиційної забезпеченості розвитку внутрішньорегіональних територій. В межах окремої області, спостерігається велика розбіжність рівнів і якості розвитку районів. До того ж ці розбіжності мають набагато більший ступінь розбалансованості порівняно з розбіжністю в рівнях розвитку регіонів (адміністративних областей) України [2]. Система цілей та першочергових заходів щодо активізації інвестиційної діяльності в регіоні повинна мати персоніфіковані риси з урахуванням розвитку торгівлі.
Для зменшення розбалансованості рівнів розвитку різних груп територій до них повинні бути застосовані різні інвестиційні стратегії, у процесі реалізації яких спостерігатимуться різні як темпи економічного зростання, так і якість екологічного та соціального відтворення.
Згідно з інвестиційною доктриною регіону доцільно застосовувати три типи інвестиційних стратегій:
1. Модернізаційно-інноваційну для лідерів;
2. Інноваційно-мобілізаційну для середньорозвинутих районів;
3. Атакуючу мобілізаційну для аутсайдерів.
Концептуальним підґрунтям щодо розробки інвестиційних стратегій було створення умов для різного темпу та якості економічного зростання за допомогою інвестицій. Так, для районів області, що увійшли в групу аутсайдерів, а також певною мірою й для середньорозвинутих районів, тобто таких територій, які потребують відносно прискореного темпу економічного зростання, пропонується спрямовувати інвестиції в проекти з коротким терміном окупності та в створення продуктів й послуг з великою часткою доданої вартості, які характерні для сфери торгівлі
Для більш розвинутих в економічному аспекті районів області (районів-лідерів) найперспективнішою бачиться модернізаційно-інноваційна спрямованість інвестиційної стратегії. Запропонований тип стратегії потребує менших питомих витрат капіталовкладень, особливо в капітальне будівництво, підвищення ефективності інвестицій на інноваційній основі. У той же час ми одержимо порівняно менший темп зростання в найближчий період (переоснащення базових галузей потребує порівняно тривалого інвестиційного лагу), а в перспективному періоді - переоснащену технологічно-інноваційну, гнучку систему конкурентоспроможних виробництв.
Цілком очевидно, що середньорічна потреба в інвестиціях для такого типу зростання буде відносно меншою, що дасть можливість спрямувати основні інвестиційні потоки на середньорозвинуті райони та райони-аутсайдери. Цей підхід дасть підстави очікувати конвергенцію (зближення) та перспективне вирівнювання темпів зростання територій області й досягнення вимог збалансованості сталого розвитку.
Інноваційно-мобілізаційна спрямованість інвестиційних стратегій для середньорозвинених територій спирається на підтримку видів діяльності із швидким терміном окупності витрат та великою доданою вартістю. Причому інноваційні чинники стимулювання зростання дозволять досягти інтенсифікації інвестиційного процесу: високих темпів зростання відносно меншими темпами приросту інвестицій та в короткі терміни.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Реалізація інвестиційних стратегій, як передумова створення програми сталого розвитку регіонів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок