Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Аналіз прибутку та ділової активності підприємства

Аналіз прибутку та ділової активності підприємства

Назва:
Аналіз прибутку та ділової активності підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,90 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Аналіз прибутку та ділової активності підприємства
План
1. Аналіз ділової активності підприємства
2. Аналіз прибутковості капіталу
3. Діагностика ймовірності банкрутства підприємства

Аналіз ділової активності підприємства
Стійкий фінансовий стан підприємства в ринкових умовах значною мірою обумовлюється його діловою активністю.
Ділова активність підприємства проявляється через розширення ринків збуту продукції, підтримання ділової репутації (іміджу), вихід на ринок праці і капіталу тощо.
Ділова активність оцінюється системою показників (коефіцієнтів), які характеризують найважливіші сторони діяльності підприємства.
Досліджуючи динаміку абсолютних показників, необхідно виявити, на скільки вона відповідає їх оптимальному співвідношенню, яке дістало назву "золоте правило економіки підприємства":
де Трп , Трв , Тра — темп зростання відповідно прибутку, виручки від реалізації, активів.
Перше співвідношення показує, що випередження темпу зростання прибутку в порівнянні з темпом зростання обсягу реалізації свідчить про зниження собівартості продукції, як основного чинника збільшення прибутку.
Якщо темпи зростання прибутку і обсягу продажів більші темпів зростання активів, то це свідчить про ефективність використання останніх.
За даними табл. 7.1 темп зростання загального прибутку становить 296,8%, чистого прибутку — 230,0%, чистого доходу (виручки) від реалізації продукції — 135,6%, активів — 97,9%. Такі співвідношення темпів росту свідчать про ефективність використання активів. Стосовно темпів зростання прибутку і чистої виручки від реалізації продукції, то тут другий показник зростав повільніше у порівнянні з першим, тобто Трв < Трп, що свідчить про інтенсивний шлях нарощування прибутку.
Ділову активність підприємства характеризують показники ефективності використання робочої сили, основних виробничих фондів, оборотного капіталу, фінансових ресурсів тощо.
Враховуючи, що деякі з перерахованих показників уже розглядалися у відповідних розділах посібника, інші розглядатимуться в подальшому, основна увага буде приділена показникам, що характеризують оборотність засобів або їх джерел, де, насамперед, проявляється ділова активність підприємства у фінансовій сфері.
Оборотність засобів або їх джерел оцінюється за такими показниками:—
коефіцієнт оборотності (кількість оборотів за досліджуваний період, швидкість обороту)
де Ко – оборотність активів або їх складових;
Р — виручка від реалізації продукції; —
середні залишки оборотних засобів або їх складових;—
коефіцієнт завантаження, який є оберненою величиною до коефіцієнта оборотності—
тривалість одного обороту, в днях
де Т — кількість днів в досліджуваному періоді (Т приймає такі значення: рік — 360 днів; квартал — 90 днів; місяць — 30 днів);—
економія (перевитрати) оборотних засобі в або їх елементів
або
Показники оборотності для оцінки ділової активності є:
1. Коефіцієнт оборотності активів — відображена швидкість обороту сукупного капіталу, або скільки грошових одиниць реалізованої продукції припадає на одну грошову одиницю активів:
Зворотна величина — коефіцієнт завантаження показує скільки за звітний період витрачено грошових одиниць активу на одну грошову одиницю реалізованої продукції.
2. Коефіцієнт оборотності оборотних активів показує скільки, грошових одиниць продукції приносить кожна одиниця оборотних активів:
Швидкість обороту активів багато в чому залежить від органічної будови капіталу (співвідношення основного і оборотного капіталу). Чим більше частка основного капіталу в загальній його сумі, тим повільніше він обертається, і навпаки, зі збільшенням питомої ваги оборотних активів прискорюється загальна оборотність капіталу (активів).
3. Коефіцієнт оборотності виробничих запасів — відображає число оборотів запасів І дозволяє виявити резерви зростання виробництва продукції. Зниження цього показника характеризує відносне зростання товарно-матеріальних запасів, що негативно впливає на фінансовий стан підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Аналіз прибутку та ділової активності підприємства

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок