Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В СВІТОВОМУ ГОСПОДАРСТВІ

ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В СВІТОВОМУ ГОСПОДАРСТВІ

Назва:
ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В СВІТОВОМУ ГОСПОДАРСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,04 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Тема : ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В СВІТОВОМУ ГОСПОДАРСТВІ.
План.
1.Європейські інтеграційні процеси.
2.Економічна інтеграція у Північній та Південній Америці.
3. Інтеграційні процеси Азії та Африки.
4. Роль ООН в розвитку загальносвітової економічної інтеграції.
Література:
І.М.Школа В.М.Козменко“Міжнародні економічні відносини “Чернівці “Рута” 1996 ст.187-195.
В.В.Козик Л.А.Панкова“Світове господарство та міжнародні економічні відносини” ст. 63-73.
О.В. Гаврилюк А.П. Румянцев “Економічна інтеграція в сучасному світі” Київ 1995.
1.Європейські інтеграційні процеси.
Ось уже декілька десятків років світ слідкує за інтеграційними процесами, що відбуваються в Західній Європі, де вони набули найдовершеніших форм. Європейський ЕкономічнийСоюз(входить16країн,заснований1957р.) є найбільш розвинутим інтеграційним угрупуванням світу, на яке припадає 23% світового виробництва і 40% світової торгівлі.
Фактори створення ЄС:
1.Просторова близькість країн.
2.Обмеженість ресурсів.
3.Розвиток транспортних мереж.
4.Взаємопроникнення капіталу.
5.Протистояння конкурнтному засиллю з боку економік США і Японії.
6.Політичне протистояння США і особливо соціалістичному табору.
У рамках ЄС повинні бути введені єдині: громадянський паспорт, валюта, система стандартів, система комунікацій та транспорту, спільна митна система та податки.
Головна особливість існування і функціонування ЄС полягає в тому,що його органи (Рада Міністрів, Європарламент, Суд ЄС, Європейський інвестиційний банк, КомісіяЄС) наділені повноваженнями на прийняття, з ряду питань, ухвал, які мають безпосередню обов”язкову силу для країн-учасниць.
Другою за часом існування та за результатами діяльності є Європейська асоціація вільної торгівлі(ЄАВТ), створеної в 1960році 6 країнами з метою полегшення і розширення торгівлі між своїми членами. Діяльність ЄАВТ відрізняється від ЄС такими характерними рисами:
-суверенні права країн-учасниць і відсутність наднаціональних інституцій.
-вільна зовнішньоекономічна політика з третіми країнами, тобто не існує єдиного митного тарифу.
-режим вільного безмитного обігу діє лише для промислових товарів.
-відсутність устремлінь до утворення економічного союзу, або ще більшої інтеграції.
У Центральній та Східній Європі зародилися і інші інтеграційні угрупування: Чорноморське екномічне співробітництво, Союз Балтійських держав, СНД, Дунайсько-Адріатичне угрупування, Карпатський Єврорегіон.
2.Економічна інтеграція у Північній Америці.
Один з найбільших і найбагатших об”єднаних ринків склався у Північній Америці після об”єднання національних ринків США, Канади та Мексики – Північноамериканська зона вільної торгівлі(НАФТА) підписана в 1989році, а в 1994році перетворилась в союз трьох держав. Створена для заохочення збільшення торгівлі і інвестицій між партнерами по НАФТА, Угода містить грандіозний план знищення тарифів і скорочення нетарифних бар'єрів поряд з докладними положеннями по веденню бізнесу в зоні вільної торгівлі де записані правила, що стосуються інвестицій, послуг, інтелектуальної власності,конкуренції і пересування ділових людей через кордони.
Однак, що більш важливо, НАФТА і його попередник, Канадсько-американська Угода про вільну торгівлю (FTA) стимулювали значний прогрес у продуктивності і спеціалізації в економіці країн-учасниць. НАФТА володіє чіткою організаційною структурою. Центральним інститутом НАФТА є Комісія з вільної торгівлі, у яку входять представники на рівні міністрів торгівлі від трьох країн-учасниць. Комісія спостерігає за здійсненням і подальшою розробкою Угоди і допомагає вирішувати суперечки, що виникають при інтерпретації Угоди. Вона також спостерігає за роботою більш ніж 30 комітетів і робітників груп НАФТА.
В даний час велика частина торгівлі, здійснюваної в Північної Америці, відбувається відповідно до чітких і сталих нормам НАФТА і Всесвітньої організації торгівлі (ВТО). Уже починаючи з 1995 року почалися розмови про приєднання Чилі до НАФТА.
Вигода від інтеграції для:
США – забезпечення глобальної конкурентоспроможності за рахунок об”єднання природних ресурсів Канади і дешевої робочої сили Мексики.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В СВІТОВОМУ ГОСПОДАРСТВІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок