Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Оцінка можливостей виживання та поступового розвитку підприємства

Оцінка можливостей виживання та поступового розвитку підприємства

Назва:
Оцінка можливостей виживання та поступового розвитку підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,97 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Оцінка можливостей виживання та поступового розвитку підприємства


Проблема дослідження можливості виживання підприємства різних галузей виробництва є на сьогодні дуже важливою.
Доцільність розгляду проблем виживання не потребує додаткової аргументації. Виживання (самозбереження) та розвиток, який забезпечує створення достатнього «запасу» стійкості для успішного функціонування за умов ринкових відносин визначається багатьма дослідниками [1-5] однією з головних цілей розробки стратегії діяльності будь – якого підприємства, незалежно від стану (кризовий або ні) та стадії життєвого циклу, на якому воно перебуває.
Підприємство, згідно системного підходу, розглядається як система ресурсів, які вступають до взаємодії та обумовлюють досягнуті результати.
Кожен з видів ресурсів визначає певні можливості підприємства щодо досягнення стратегічних цілей діяльності, які називаються стратегічними ресурсами виробничої системи.
Основні види стратегічних ресурсів – це спроможність до:
проведення макроекономічного аналізу ситуації в країні та регіоні діяльності;
прогнозування змін в обсязі та структурі споживчого попиту;
аналізу та прогнозування кон’юнктури ринків ресурсів та капіталу, розробки та реалізації ефективних стратегій взаємодії з ринками для притягнення необхідних ресурсів;
висування та реалізації конкурентоспроможних ідей відносно технології та організації ресурсів;
забезпечення незалежності підприємства від негативних змін у зовнішньому середовищі функціонування шляхом розробки та реалізації ефективних захисних стратегій;
підтримання конкурентного статусу підприємства та використання конкурентних переваг у боротьбі за споживача;
ефективного використання інвестиційних можливостей щодо розвитку інвестиційного потенціалу;
забезпечення високої ефективності господарювання шляхом пошуку та мобілізації невикористаних резервів, підтримання необхідних темпів розвитку.
Наведений перелік засвідчує, що наявність стратегічних ресурсів залежить не тільки від переліку наявних ресурсів, але й від здібності підприємства до їх оптимального використання.
В сучасній науковій літературі [3] пропонується використовувати спеціальний термін «потенціал виживання».
Початковим етапом дослідження потенціалу виживання підприємства є дослідження стану та складу ресурсів, що є в його розпорядженні на момент оцінювання.
Проблеми ресурсного забезпечення діяльності підприємства, залежності між обсягом, складом ресурсів та досягнутими результатами діяльності, оцінки достатності ресурсного потенціалу традиційно знаходилися в центрі уваги багатьох дослідників.
Стан ресурсного потенціалу може бути описаний за допомогою кількісних та якісних характеристик. Кількісні характеристики необхідні для оцінки обсягів запасів ресурсів та швидкості їхнього зростання. Використання якісних дає змогу дати часткову або комплексну оцінку споживчих якостей та ефективності використання окремих видів ресурсів.
Система показників, які можуть використовуватися для характеристики ресурсів підприємства та його ресурсних можливостей може бути представлена такими показниками:
обсяг та склад ресурсів підприємства, що відбивають їхню видову та територіальну структуру;
показники оцінки повноти використання окремих видів ресурсів (коефіцієнт повноти використання тощо);
показники взаємозамінності ресурсів;
показники збалансованості складу ресурсів, які дають змогу виявити та оцінити кількісно необхідність структурних зрушень, надлишок та дефіцит окремих видів ресурсів;
показники ефективності використання ресурсів (ресурсо – віддача та ресурсомісткість обороту, економія обсягу використання ресурсів у зв’язку з підвищенням ефективності їх використання.
Ця робота може здійснюватися експертним методом. Його застосування передбачає необхідність попередньої розробки карти оцінювання ресурсів, яка міститиме перелік ресурсів, їхні найважливіші ознаки та встановлені ранги значущості окремих видів ресурсів для забезпечення життєздатності підприємства.
Узагальнюючий показник якості ресурсів j – го підприємства можна розрахувати за формулою:
Базуючись на загальній методології дослідження потенціалу Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Оцінка можливостей виживання та поступового розвитку підприємства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок