Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Скачати реферат: Митно-тарифне та нетарифне регулювання ЗЕД

Митно-тарифне та нетарифне регулювання ЗЕД / сторінка 4

Назва:
Митно-тарифне та нетарифне регулювання ЗЕД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,22 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 

4. Митне оформлення при здійсненні ЗЕД.
Митне оформлення — це сукупність дій, пов'язаних з пропуском в Україну чи за її межі (у тому числі за умов тимчасового ввезення чи тимчасового вивезення) товарів, майна та інших предметів, що переміщуються через митний кордон України. Воно здійснюється службовими особами митниці з метою забезпечення митного контролю із застосуванням засобів державного регулювання ввезення чи вивезення товарів та інших предметів.
Для отримання або відправлення вантажів за кордон суб'єкт ЗЕД повинен пройти на митниці процедуру акредитації. На митницю, що обслуговує район реєстрації підприємства, подаються такі документи:
облікова картка суб'єкта ЗЕД;
свідоцтво про державну реєстрацію;
свідоцтво облстатуправління Міністерства статистики України про надання підприємству статистичних кодів;
Статут підприємства та його нотаріально завірену копію;
довідку обслуговуючого банку про відкриття рахунків;
довідку про декларування валютних цінностей за формою № 2, завірену печатками податкової інспекції та уповноваженого відділення НБУ.
Обов'язковою умовою митного оформлення на вантажі є їх декларування.
Декларація — це заява за встановленою формою точних даних про мету переміщення через митний кордон товарів та інших предметів і про самі товари та інші предмети, а також будь-яких відомостей, необхідних для митного контролю та митного оформлення.
Декларування здійснюється безпосередньо власником або на підставі договору іншими підприємствами, що допущені митницею до декларування. Підприємства допускаються митницею до декларування на підставі свідоцтва про визнання їх як декларантів.
Якщо раніше режим і процедура пропуску товарів визначалась виходячи з того, хто є суб'єктом зовнішньоторговельної угоди, то тепер головний критерій — об'єкт такої угоди, тобто конкретний товар.
Товари класифікуються відповідно до Товарної номенклатури ЗЕД (ТН ЗЕД), яка розроблена на базі Гармонізованої системи описання і кодування товарів (ГС) та комбінованої тарифно-статистичної номенклатури Європейського економічного співтовариства (КНЄЕС) і є основою системи заходів державного регулювання ЗЕД країни.
Гармонізована система описання і кодування товарів ГС набула чинності з 1 січня 1988 р. Вона являє собою багатоцільовий класифікатор товарів, що обертаються в міжнародній торгівлі.
Основними елементами номенклатури Гармонізованої системи є система класифікації і система кодування. Система класифікації має шість ступенів: розділи (21), групи (96), підгрупи (33), товарні позиції (1241), підпозиції (3553), субпозиції (5019).
Дев'ятизначний цифровий код ТН ЗЕД складається з таких елементів: перші шість цифр означають код товару по ГС, ті самі шість цифр плюс сьомий і восьмий знаки утворюють код товару по КНЄЕС, дев'ята цифра (поки що в усіх випадках «0») призначена для можливої деталізації в майбутньому тих чи інших товарних позицій з урахуванням інтересів України.
5. Митний контроль як складова митно-тарифної політики.
Товари та інші предмети переміщуються через митний кордон України під митним контролем, який здійснюється з метою забезпечення дотримання державними органами, підприємствами та їх службовими особами законодавчого порядку. Контроль здійснюється під час:
ввезення на митну територію України товарів з метою їх вільного використання з моменту ввезення і до пропуску через митний кордон;
вивезення за межі території України товарів з метою вільного використання — з моменту ввезення товарів у зону митного контролю і подання необхідних для митного контролю документів на дані товари і до вивезення їх за межі митної території;
тимчасового ввезення товарів на митну територію України — з моменту ввезення і до вивезення за межі митної території;
тимчасового вивезення товарів за межі митної території України — з моменту пред'явлення митниці товарів та інших предметів і необхідних для митного контролю документів на такі товари та інші предмети і до пропуску через митний кордон України під час зворотного ввезення через територію України;
транзиту через територію України — ввезення в Україну і до вивезення з України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Митно-тарифне та нетарифне регулювання ЗЕД

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок