Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Скачати: Митно-тарифне та нетарифне регулювання ЗЕД

Митно-тарифне та нетарифне регулювання ЗЕД

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Митно-тарифне та нетарифне регулювання ЗЕД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,22 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Митно-тарифне та нетарифне регулювання ЗЕД


Митний тариф як інструмент економічної політики країни.
Митні режими.
Митна вартість та методи її визначення.
Митне оформлення при здійсненні ЗЕД
Митний контроль як складова митно-тарифної політики
Основні митні документи
Суть та класифікація нетарифних методів регулювання ЗЕД
Характеристика системи кількісних обмежень експортно-імпортних операцій
Приховані методи протекціонізму.
1. Митний тариф як інструмент економічної політики країни.
Митний тариф у вузькому розумінні — це систематизований перелік розмірів мита, що справляється при проходженні товарів через митний кордон країни, яка прийняла даний тариф, або групи країн, що об'єднали свої державні митні території в єдину митну територію (митний союз) на підставі укладення між ними міжнародного договору. Прикладом може слугувати функціонування єдиних митних тарифів на території Європейського Співтовариства.
Митний тариф містить деталізований перелік товарів, що оподатковуються імпортним, експортним і транзитним митом з наведенням способу нарахування, ставки мита, а також коефіцієнтів надбавок і знижок та переліку товарів, заборонених до ввезення, вивезення і транзиту відповідно до товарної номенклатури ЗЕД.
Митний тариф можна розглядати також як конкретну ставку мита, яка застосовується при ввезенні певного товару на митну територію країни чи вивезенні його за її межі. У даному разі поняття митного тарифу повністю збігається з поняттям мита при переміщенні товарів через митний кордон країни і може визначатись як вид митного платежу, що стягується з товарів та предметів, які переміщуються через митний кордон держави.
Водночас в економічній літературі поняття митного тарифу часто використовується у більш широкому розумінні — як особливий інструмент торговельної політики і державного регулювання внутрішнього ринку країни у його взаємодії зі світовим ринком, тобто це не конкретна ставка щодо визначеної групи товарів, а засіб регулювання зовнішньої торгівлі, який за термінологією визначається як «тарифне» регулювання. Тому інколи такі поняття, як «мито» та «митний тариф» розглядаються як еквівалентні.
Застосування мита може мати як економічний, так і політичний характер. Тому, з точки зору мотивації, доцільно визначити економічну і торговельно-політичну роль митного тарифу (див. рис. 3.1).
Рис. 3.1
Мито — це вид державного непрямого податку, який справляється з імпорту, експорту і транзиту товарів, торговельно-промислового прибутку, майна, цінностей і предметів, що перетинають кордон у визначених державою пунктах під контролем митних служб.
Незалежно від виду мита воно включається до ціни товарів і сплачується за рахунок кінцевого споживача.
Класифікація мита:
Рис. 3.2.
2. Митні режими.
З метою розвитку національного виробництва товарів і послуг митне законодавство встановлює різні умови переміщення через митний кордон товарів і предметів, які реалізуються через застосування визначених митних режимів.
Митний режим - це сукупність положень, які визначають статус товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон для митних цілей.
Види та характеристика митних режимів:
Випуск товарів у вільний обіг - митний режим, за якого товари, ввезені на митну територію, залишаються постійно на цій території без зобов'язання про їх вивезення з цієї території. Даний режим передбачає сплату мит, податків і зборів і вжиття заходів економічної політики.
Експорт товарів - митний режим, за якого товари вивозяться за межі митної території країни без зобов'язання повернення їх на цю територію.
Реекспорт товарів - митний режим, за якого іноземні товари вивозяться з митної території країни без стягнення або з поверненням ввізних мит і податків і без вжиття заходів економічної політики (ліцензування і квотування).
Імпорт товарів – митний режим, за якого товари ввозяться на митну територію країни без зобов’язання повернення їх на територію країни відправника.
Реімпорт товарів - митний режим, за якого вітчизняні товари, вивезені раніше з митної території країни відповідно до режиму експорту, зворотно ввозяться у встановлені терміни без стягнення мит і податків, а також без вжиття щодо них заходів економічної політики.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Митно-тарифне та нетарифне регулювання ЗЕД

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок