Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Міжнародні організації та форуми

Міжнародні організації та форуми

Назва:
Міжнародні організації та форуми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,11 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Міжнародні організації та форуми
Конкуренційне законодавство, маючи більш, ніж сторічну історію, порівняно недавно було визнано загальноекономічним інструментом. Протягом багатьох років це законодавство застосовувалось лише в економічно розвинутих країнах Західної Європи, США, Японії. З поширенням ринкової моделі економіки все більше країн світу запроваджують у свої національні системи загальноекономічної політики окрему галузь, пов'язану із створенням режиму підтримки конкуренції. На теперішній час конкурентні закони діють в більше ніж 80 державах світу і близько 20 країн опікуються законотворчою діяльністю в галузі конкуренції.
З кінця минулого сторіччя стрімке поширення конкурентної політики, структурні зміни у світовій економіці обумовили зростання ролі конкуренції. Іншими словами, інтеграційні тенденції світової економіки підтверджують той факт, що конкурентна політика не може вже бути, як раніше, обмежена рамками окремої держави, а стає предметом міжнародної взаємодії.
Наразі активне обговорення питань конкурентної політики та законодавства відбувається в рамках багатьох міжнародних організації, таких як: ОЕСР, ЮНКТАД, СОТ, Міжнародна мережа з питань конкуренції. Всі ці міжнародні організації прагнуть досягти спільної мети розповсюдження світових правил конкуренції, але мають різні до цього підходи відповідно до своєї історії, цілей та очікуваних результатів.
Комітет з питань конкуренції ОЕСР може розглядатися як один із лідерів міжнародних дискусій навколо питань конкуренції з огляду на його роботу, спрямовану на розробку оптимальних підходів до вирішення проблем, що базуються на поглибленому дослідженні. Комітет складається з двох робочих частин, перша - розглядає питання регулювання та антиконкурентних практик в різних галузях промисловості, друга - опікується міжнародним співробітництвом в галузі конкуренції (включаючи питання міжнародних картелів та злиттів), а також спільної групи з питань торгівлі та конкуренції та глобального форуму з питань конкуренції.
Коли в 1961 році була заснована ОЕСР, конкурентній політиці не приділялося належної уваги. Відповідний орган мав назву "Комітет з обмежувальної ділової практики" і вивчав суто законодавчі та процедурні аспекти конкуренції. Однак, згодом, оскільки конкурентна політика стала важливою складовою економічної політики кожної з країн-членів, Комітет в 1987 році отримав назву " Комітет з конкурентного законодавства та політики". Але ця подія не була суто формальною, оскільки значно зросла роль Комітету у використанні кращої практики при формуванні конкурентної політики та законодавства. Під час зустрічі в 2001 році країни-члени ухвалили рішення щодо зміни назви Комітету на Комітет з питань конкуренції. В цей час, з огляду на процеси глобалізації, Комітет акцентує свою увагу на таких питаннях як міжнародні картелі, злиття, що стають актуальними темами для країн-членів ОЕСР. Останнім часом теми для досліджень стають дедалі більш всеохоплюючими. Серед них можна окреслити 5 головних напрямів.
1. Розвиток конкурентного законодавства в країнах-членах:
монопсонічна влада;
підтримування перепродажних цін;
зловживання домінуючим становищем;
винятки з конкурентного законодавства для малих та середніх підприємств;
захист збанкрутілих підприємств.
2. Секторальний підхід:
фінансовий сектор;
теле- і радіомовлення;
поштові послуги;
злиття в галузі автотранспорту.
3. Роль захисту конкуренції:
дерегуляція в галузі електроенергетики, телекомунікаціях, газопостачання;
4. Нові теми для вивчення:
захист прав інтелектуальної власності;
державна допомога та конкурентна політика;
програма поступливості;
обмежувальна практика конгломератних злиттів.
5. Міжнародне співробітництво:
питання міжнародних картелів;
транснаціональні злиття;
позитивна ввічливість.
Конференція Організації Об'єднаних Націй з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД) була заснована як орган Генеральної Асамблеї ООН 30 грудня 1964 року. На початку основними функціями ЮНКТАД були визначені сприяння розвиткові міжнародної торгівлі, встановлення і запровадження відповідних принципів та політики, координація діяльності інших міждержавних утворень у сфері міжнародної торгівлі та розробка багатосторонніх правових актів у цій сфері, діяльність щодо узгодження економічної та торговельної політики національних урядів та регіональних економічних угрупувань тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Міжнародні організації та форуми

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок