Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Аналіз динаміки та структури основних фондів, ефективності їх використання

Аналіз динаміки та структури основних фондів, ефективності їх використання

Назва:
Аналіз динаміки та структури основних фондів, ефективності їх використання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,97 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Аналіз динаміки та структури основних фондів, ефективності їх використання.


У період переходу до ринкових відносин, в умовах конкурентної боротьби між товаровиробниками підвищенню ефективності використання основних фондів слід приділити увагу, оскільки від раціонального використання основних фондів залежить ефективність діяльності підприємства.
Саме тому кожне підприємство повинне постійно вишукувати резерви підвищення ефективності використання основнихфондів. Виявити ці резерви та контролювати виконання заходів щодо їх мобілізації і використання можна лише за допомогою глибокого системного економічного аналізу.
Положення бухгалтерського обліку “Основні засоби” , затверджені наказом Міністерства фінансів України № 92 від 27.02.2000р., визначає основні засоби як “матеріальні активи”, які підприємство утримує з метою використання в процесі виробництва або постачання товарів, надання послуг, здавання в оренду іншим особам або здійснення адміністративних і соціально-культурних функцій, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких становить більше одного року (або операційного циклу, якщо він триваліший за рік ).
Економічна література подає визначення основних фондів як “засобів праці, які мають вартість і функціонують у виробництві тривалий час у своїй незмінній споживчій формі, а їхня вартість переноситься конкретною працею на вартчсть продукції, що виробляється, частинами в міру спрацювання”.
Основні фонди поділяються на :
виробничі
невиробничі
Виробничі основні фонди функціонують у сфері матеріального виробництва підприємства. Невиробничі – це фонди невиробничої сфери (житлові будинки, об’єкти соціально-культурного й побутового призначення, які перебувають на балансі підприємства).
Аналіз стану та ефективності використання основних фондів ставить на меті :
визначити забезпеченість підприємства та його структурних підрозділів основними фондами, відповідність їх складу, структури та технічного рівня виробничій потребі.
оцінити технічний стан і високий склад основних фондів, зокрема їх активної частини.
оизначити ступінь ефективності використання основних фондів за узагальнюючими показниками та вплив фактарів на змінуцих показників.
визначити резерви підвищення фондовіддачі та шляхи їх мобілізації, збільшення обсягу продукції та прибутку за рахунок поліпшення використання основних фондів.
Для аналізу використовують :
план економічного та соціального розвитку підпрємства.
План технічного розвитку.
Ф. № 1 “Баланс підприємства”.
Ф. № 2 “Звіт про фінансово-майновий стан підприємства”.
Ф. № 11-ОФ “Звіт про наявність та рух основних фондів”.
Ф. № Бп “Баланс виробничої потужності”.
Ф. № 2КБ “Звіт про введення в дію обєктів основних фондів і використання капіталовкладень”.
Дані про наявність невстановленого та зайвого устаткування.
Матеріали інвентаризації основних засобів.
Матеріали відділів головного механіка, головного енергетика, головного технолого та інші джерела інформації.
Аналіз розпочинають з оцінки змін у наявності основних фондів на кінець звітнього періоду порівняно з початком та визначення темпів зростання.
Для цього за даними Ф. №11-ОФ “Звіт про наявність та рух основних фондів” доцільно скласти аналітичну таблицю, як це показано на прикладі таблиці 1.1
Аналіз зміни наявності основних фондів та їх динаміки, тис.грн.
Основні фонди | Наявність на початок року | Надійшло за рік | Вибуло за рік | Наяв-ність на кінець року | Зміна за рік (+,-) | Темпи зрос- тання, %
усього | У тому числі введено в дію | усього | У тому числі лікві-довано
1.Промислово-виробничі основні фонди, у.т.ч
активна частина промислово-виробничих основних фондів
2.Виробничі основні фонди інших галузей
3.Невиробничі основні фонди
Усього
 
Наступним етапом аналізу є дослідження змін, які відбулися в структурі основних фондів. Під структурою основних фондів розуміють співвідношення окремих груп основних фондів.
Кожне підприємство повинне намагатися ствворювати оптимальну структуру основних фондів, постійно поліпшувати її шляхом оновлення та модернізації устаткування, зменшення частки зайвого, малоефективного устаткування, підвищення рівня автоматизації і механізації, спеціалізації і кооперування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Аналіз динаміки та структури основних фондів, ефективності їх використання

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок