Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економічні ресурси підприємства

Економічні ресурси підприємства

Назва:
Економічні ресурси підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,17 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ЕКОНОМІЧНІ РЕСУРСИ ПІДПРИЄМСТВА
Основні засоби, поняття, класифікація і структура основних засобів підприємства.
Поняття, склад і структура оборотних кошів. Джерело їх форм.
Поняття і класифікація нематеріальних активів.
Інвестиційні ресурси.
Основні засоби підприємства.
Створення підприємства вимагає інвестування значної частки капіталу в довгострокові матеріальні активи, які фізично існують, виконують роль засобів праці, становлять основу виробничої потужності підприємства і називаються основними засобами.
Основні засоби – це вартісна форма існування засобів праці, які тривалий час не змінюючи при цьому своєї натуральної форми багаторазово беруть участь у процесі виробництва, поступово спрацьовуються і частинами переносяться на вартість виготовленої продукції.
Амортизаційні відрахування – це частина вартості основних засобів, яка щорічно (щомісячно, щоквартально) переноситься на вартість виробленої продукції.
Основні засоби – це довгострокові активи, якими підприємство володіє тривалий час з метою продовження та здійснення своєї діяльності, а не для продажу.
Основні засоби у формі засобів виробництва функціонують як чинники процесу праці доти, доки зберігають свою споживчу форму, в якій вони вступають в процеси виробництва.
Інвестування капіталу в засоби праці забезпечує отримання доходу.
Відповідно до положень чи стандартів бухгалтерського обліку основні засоби – це матеріальні активи, які підприємство утримує з метою їх використання в процесі виробництва або постачання товарів, надавання послуг чи здачі в оренду чи здійснення адміністративних і соціально-культурних функцій. Очікуваний строк корисного використання чи експлуатації більше 1 року.
Для цілей бухгалтерського обліку – групи основних засобів:
Земельні ділянки
Капітальні витрати на покращення земель
Будівлі і споруди і передавальні пристрої
Машини й устаткування
Інструменти, прилади, інвентар
Робоча і продуктивна худоба
Багаторічні насадження
Інші основні засоби.
Необхідність поділу основних засобів на групи зумовлена тим, що за своїм економічним змістом основні засоби однорідні, але водночас вони різні за матеріально-технічним призначенням і часом відтворення.
До однієї класифікаційної групи з метою зручності нарахування амортизації відносять засоби, які мають однаковий строк та призначення.
Серед основних виробничих засобів виділяють активну і пасивну частину.
До активної частини належать основні засоби, які безпосередньо діють а предмети праці або забезпечують регулювання засобів праці – інструмент, устаткування, пристрої для вимірювання тощо.
Основні елементи активної частини визначає величину виробничої потужності, технічний рівень виробництва та продуктивності праці.
До пасивної частини належать основні засоби, які створюють умови для здійснення процесу виробництва і забезпечують його нормальне функціонування (будівлі, споруди).
Інвестуючи капітал переважно в пасивну частину основних засобів підприємство не очікує на швидше його повертання, тому застосовуються орендовані приміщення, що не передбачає значне відволікання коштів.
З метою наочного зображення сукупності основних засобів підприємства і зручності аналізу їх складу застосовують структуру основних засобів – це співвідношення між вартістю окремих груп основних засобів та їх загальною вартістю, які виражаються у відсотках.
Для цілей податкового обліку з метою нарахування податкової амортизації основні засоби поділяють на виробничі і невиробничі, на невиробничі амортизація не нараховується.
Амортизаційні відрахування – це частина вартості основних засобів на яку держава дозволяє зменшувати об’єм оподаткування щорічно (щомісячно, щоквартально).
Основні виробничі засоби – це матеріальні цінності, що призначають платникам податку для використання в господарській діяльності платника податку протягом періоду, який перевищує 365 днів здати введення в експлуатацію таких матеріальних цінностей та вартість яких перевищує 1000 грн і поступово зменшується в зв’язку з фізичним чи моральним зносом.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Економічні ресурси підприємства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок