Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Правове регулювання міжнародних автомобільних перевезень

Правове регулювання міжнародних автомобільних перевезень

Назва:
Правове регулювання міжнародних автомобільних перевезень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,16 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
РЕФЕРАТ
на тему:
Правове регулювання міжнародних автомобільних перевезень


ПЛАН
1. Основні документи, які регулюють міжнародні автомобільні перевезення
1.2. Міжнародні договори про міжнародні автомобільні перевезення
3. Митна конвенція про міжнародне перевезення вантажів
4. Особливості правового регулювання міжнародних автомобільних перевезень в межах України
Список використаної літератури


1. Основні документи,
які регулюють міжнародні автомобільні перевезення
Основним документом в автомобільних перевезеннях є товаротранспортна накладна (Road Way Bill), що виконує функції: договору перевезення; товаророзпорядчого документа; розписки перевізника. Зміст відомостей, що вказуються в накладній, визначається Конвенцією про договір міжнародного перевезення вантажів автомобільним транспортом (КДПВ) від 1956 p., учасником якої був СРСР.
Накладна складається відправником у чотирьох примірниках (два - для перевізника і по одному - для продавця і покупця), підписується відправником і перевізником. Після прибуття вантажу для розвантаження до покупця останній повинен зазначити час прибуття автомобіля під розвантаження та відбуття з розвантаження, підписати накладну і поставити свою печатку.
Автотранспортом можуть здійснюватися збірні перевезення від різних вантажовідправників різних товарів або партій товарів. Якщо вантаж має бути завантажений на кілька транспортних засобів або потрібно перевезти різні вантажі чи партії вантажів, складається стільки накладних, скільки транспортних засобів використовується або скільки вантажів або партій вантажів перевозиться.
Автомобільні тарифи встановлюються в розрахунку за перевезення однієї тонни вантажу залежно від відстані і можуть передбачати певні надбавки, знижки і штрафи з установленої суми.
Крім автотранспортної накладної, із вантажем відправляють товаророзпорядчі документи: пакувальний лист, відвантажувальні специфікації, сертифікати якості й інші документи, необхідні для ввозу товару в країну покупця та перетинання транзитних країн.
1.2. Міжнародні договори
про міжнародні автомобільні перевезення
На початку XX століття міжнародні автомобільні перевезення регламентувала Конвенція про вре-гулювання авторуху між країнами, встановлення технічних вимог до автомашин у міжнародному сполученні, прав управ-ління автомобілем, уніфікації сигналів на автошляхах (Париж, 1926). Поширення міжнародних автомобільних перевезень призвело до розробки Конвенції про шляховий рух та до Про-токолу про дорожні знаки і сигнали (Женева, 19 вересня 1949 р.)- До них приєдналися відповідно майже 100 та 50 дер-жав. Колишній СРСР також був їх учасником з 1959 p. Вка-зані акти чинні у редакції від 8 листопада 1968 p. Сьогодні вони відомі за назвами: Конвенція про шляховий рух та Конвен-ція про дорожні знаки і сигнали. Підписані від імені України 8 листопада 1968 р. та схвалені 25 квітня 1974 p., вони стали чинними для України відповідно з 21 травня 1977 р. та б черв-ня 1978 p.
Умови договору міжнародного автомобільного перевезення вантажів між європейськими державами визначає Конвенція про договір міжнародного перевезення вантажів (інакше: КДПВ або ЦМР), підписана у Женеві 19 травня 1956 p. Вона стала чинною з 2 липня 1961 p., а сьогодні діє у редакції від 5 липня 1978 р. До певної міри норми цієї Конвенції мають риси на-ступності щодо норм Конвенції про шляховий рух від 19 ве-ресня 1949 p. Конвенція про договір міжнародного перевезен-ня вантажів була прийнята з метою уніфікації умов, що регу-люють міжнародне перевезення вантажів автотранспортом, зокрема щодо документів, які застосовують для перевезення, а також відповідальності перевізника.
Згідно з вказаною Конвенцією для здійснення автотранс-портного перевезення укладається єдиний договір навіть у випадку його реалізації кількома перевізниками. Послідовні перевізники мають право укладати угоди між собою. Але умо-ви цих угод не повинні відхилятися від положень єдиного договору та зазначеної Конвенції. Інакше вони вважатимуться недійсними. Наприклад, недійсною вважається зміна умов страхування на користь перевізника.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Правове регулювання міжнародних автомобільних перевезень

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок