Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Використання методів непрямої оцінки товарів при визначенні митної вартості

Використання методів непрямої оцінки товарів при визначенні митної вартості

Назва:
Використання методів непрямої оцінки товарів при визначенні митної вартості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,58 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Використання методів непрямої оцінки товарів при визначенні митної вартості
Як уже зазначалось, у тих випадках, коли ціна товару в контракті між взаємопов'язаними партнерами не відповідає його реальній вартості, у строгій послідовності мають використовуватись інші методи непрямої оцінки: за ціною угоди з ідентичними товарами; за ціною угоди з подібними товарами; віднімання вартості; додавання вартості; резервний метод.
Слід зауважити, що у тих випадках, коли митна вартість не може бути визначена на підставі положень угоди щодо ввезення товарів, то нормальною процедурою при цьому має бути проведення консультацій між митницею і імпортером, метою яких має бути досягнення порозуміння щодо принципу проведення оцінки.
Процес консультації між двома сторонами надасть можливість здійснити обмін інформацією, що підлягає дотриманню вимог комерційної конфіденційності, з метою визначити належну основу для встановлення вартості для здійснення митних цілей. Результатом проведення консультацій може бути застосування другого методу.
За основу визначення митної вартості з використанням другого методу приймається ціна угоди з ідентичними товарами. Під ідентичними розуміються товари, однакові з товарами, що підлягають оцінці, у тому числі й за такими параметрами:*
фізичні характеристики;*
якість та репутація на ринку;*
країна походження;*
виробник
.
Незначні відмінності у зовнішньому вигляді не можуть бути підставою для відмови у розгляді товарів як ідентичних, якщо в цілому такі товари відповідають вимогам даних параметрів. Незначними розходженнями вважаються: розмір, ярлик, колір (якщо він не є істотним фактором, який формує ціну).
Товари, вироблені різними суб'єктами, можуть вважатися ідентичними тільки у тому разі, якщо у декларанта та митних органів немає відомостей про ідентичні оцінювані товари. Ціна Угоди з ідентичними товарами приймається за основу для визначення митної вартості, якщо ці товари:—
продані (відчужені) для ввезення на територію України;—
ввезені одночасно або не раніше ніж за 90 діб до ввезення оцінюваних товарів;—
ввезені на тих самих комерційних умовах і приблизно в тій самій кількості, що й оцінювані товари.
У разі коли ідентичні товари ввозились в іншій кількості чи на інших комерційних умовах, декларант повинен зробити відповідне коригування їхніх цін з урахуванням цих відмінностей та документально підтвердити митному органові обґрунтування ціни. Якщо при використанні цього методу виявляється більше однієї ціни Угоди з ідентичних товарів, то для визначення митної вартості товарів, що імпортуються, використовується найменша з них.
Якщо вартість товару не можна визначити за другим методом, то варто переходити до іншої альтернативної бази оцінки — ціни угоди з подібними товарами, тобто використовувати метод оцінки за ціною угоди з подібними товарами.
Згідно з даним методом за основу для визначення митної вартості приймається ціна Угоди з товарів, однорідних з товарами, що імпортуються. Під подібними розуміються товари, які мають подібні характеристики і складаються із подібних компонентів, що дає змогу їм виконувати ті самі функції, що й оцінювані товари, та бути комерційно взаємозамінними.
Визначаючи подібність товарів, обов'язково необхідно враховувати такі параметри, як:*
якість, наявність товарного знака та репутація на ринку;*
виробник;*
країна походження.
Товари не вважаються подібними, якщо їхнє проектування, дослідно-конструкторські роботи, художнє оформлення, дизайн, ескізи і креслення виконані після ввезення в Україну.
На підставі цих вимог при вирішенні питання про можливість розглядати товари як подібні аналізуються такі їхні параметри:
а) фізичні характеристики, тобто: розмір і форма; рівень технічних та інших характеристик; спосіб виготовлення;
б) матеріали, з яких виготовлені товари, наприклад: скляне вікно чи вікно з пластику; дорогоцінні метали або чорні метали; тканина або папір і т. д.;
в) функції і сфера застосування (спроможність порівнюваних товарів виконувати ті самі функції);
г) комерційна взаємозамінність, тобто чи прийме покупець порівнюваний товар як замінник (як за функціональним призначенням, так і за комерційними характеристиками).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Використання методів непрямої оцінки товарів при визначенні митної вартості

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок