Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економічна суть та характеристика інформації в системі оперативного контролю

Економічна суть та характеристика інформації в системі оперативного контролю

Назва:
Економічна суть та характеристика інформації в системі оперативного контролю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,34 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
УДК 657.47 К.П. Приступа, ас.
Луцький національний технічний університет
Економічна суть та характеристика інформації
в системі оперативного контролю
В статті розкрито суть, особливості та значення інформації в системі оперативного контролю. Визначено та доповнено її якісні характеристики з метою прийняття своєчасних та якісних управлінських рішень.
інформація, якість, характеристика, оперативний контроль, процес прийняття та ухвалення управлінських рішень
Глобалізація економіки, розвиток інтеграційних процесів і недосконале функціонування ринкових умов господарювання призвели до суттєвих змін в системі управління підприємством. Реформування системи бухгалтерського обліку, як основного інформаційного джерела, за принципом «сліпого» копіювання міжнародних стандартів обліку та звітності без врахування національних особливостей й державних протиріч, що в часі співпало з переходом на нові форми та відносини власності стали передумовою формування непрозорого та нереального інформаційного середовища.
Раціональність та рентабельність господарювання в умовах невизначеності та конкуренції без надійного та якісного інформаційного забезпечення є сумнівною. Керівництво, а також управлінці вищих та середніх ланок позбавлені можливості отримати якісну й своєчасну інформацію про фактичний стан і рівень використання майна підприємства. Крім того, в сучасних умовах зростають потреби щодо наявності даних про господарські операції, події та явища в процесі їх здійснення та формування. Власнику, як специфічному користувачу, необхідно знати: наскільки ефективно, раціонально і відповідно до запланованих цілей використовуються його ресурси. Засобом забезпечення необхідною для прийняття поточних управлінських рішень інформацією є оперативний контроль, що здійснюється в процесі виконання визначених завдань та реалізації поставлених цілей з метою своєчасної оцінки їх правильності, законності та доцільності.
Сьогодні роль і місце оперативного контролю в системі управління визнані та підтверджені. Але проблема з'ясування сутності, особливостей та значення інформації в системі оперативного контролю до сьогодні залишається відкритою. Разом з тим, необхідно визначити вимоги до інформації, що формуються з огляду на створення надійних та якісних умов прийняття обґрунтованих та своєчасних управлінських рішень.
Питання економічної сутності, ознак і особливостей оперативного контролю досліджувались та висвітлені в багатьох працях вітчизняних і зарубіжних вчених. Зокрема, серед них: Ф.Ф. Бутинець, Б.І. Валуєв, Н.Г. Виговська, В.М. Жук, М.Я. Дем'яненко, В.А. Дерій, І.К. Дрозд, Є.В. Калюга, Г.Г. Кірейцев, В.Г. Лінник, Ю.Я. Литвин, Л.В. Нападовська, О.А. Петрик, Л.В. Сотнікова, Р.Б. Чейз, В.О. Шевчук та інші. Науковці звертали увагу на визначення місця і функціонального призначення оперативного контролю в системі управління, досліджували його інформаційне забезпечення, категорії та критерії визнання об'єктів. Особливого надавали обґрунтуванню оперативного обліку як окремої системи та галузі знань чи підсистеми бухгалтерського обліку.
Однак, проблема уточнення змісту і особливостей інформації в системі оперативного контролю відповідно до сучасних потреб управління залишається відритою. Тому, вважаємо за доцільне з'ясувати її економічну суть і значення, уточнити основні характеристики з метою обґрунтування ролі при прийнятті управлінських рішень.
Загальне поняття про інформацію розкривається у визначеннях вчених - філософів, які під нею розуміють відображення реального світу. Еволюція вивчення суті інформації дозволила включати в неї такі процеси як: роз'яснення, виклад фактів, подій, витлумачення, представлення, ознайомлення, просвіта та інше. Погляд на інформацію з точки зору її споживачів дещо уточнює та деталізує її зміст. В першу чергу, це пов'язано із місцем виникнення певних відомостей, а також із тим, яка галузь та напрям їх застосування. Інформація - це нові відомості, які прийняті, зрозумілі і оцінені її користувачами як корисні. Іншими словами, під інформацією можна розуміти нові знання, які отримує споживач (суб'єкт) у результаті сприйняття і переробки певних відомостей [19].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Економічна суть та характеристика інформації в системі оперативного контролю

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок