Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економічна інформатика. Перспективи розвитку інформаційного забезпечення документообігу

Економічна інформатика. Перспективи розвитку інформаційного забезпечення документообігу

Назва:
Економічна інформатика. Перспективи розвитку інформаційного забезпечення документообігу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,99 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Економічна інформатика. Перспективи розвитку інформаційного забезпечення документообігу
Коли будь-яке підприємство стикається з серйозними змінами своєї організаційної структури та збільшенням загального обсягу операцій, часто виходить, що існуючі засоби автоматизації не в змозі справитися з таким кількісним і якісним зростанням, і підприємство постає перед необхідністю вибору нової АС. При цьому виявляється, що скласти єдиний список вимог до неї вже не так просто - різні підрозділи висувають різні, часто суперечливі вимоги. Так, для головного офісу принципово важливими є такі характеристики:
надійне забезпечення одночасної роботи сотень користувачів;
можливість ефективної і зручної обробки десятків тисяч документів за день;*
можливість організації ефективної роботи додаткових офісів (відділень) з єдиною базою даних;*
широка функціональність, можливість гнучкої параметричної настройки, а також адаптації системи під специфіку конкретного банку;
розвинені засоби управлінського аналізу і прогнозу;
можливість простого сполучення з широким колом суміжних інформаційних систем.
Потреби філіальної мережі, у свою чергу, диктують власні умови:
економічність - ніякий банк не в змозі платити за автоматизацію кожної філії стільки ж, скільки за головний офіс;
тиражованість - система повинна мати швидку впроваджуванісгь у стандартній конфігурації;
супроводжуваність - супровід запущеної в експлуатацію системи не повинен вимагати надмірних зусиль і високої кваліфікації персоналу філії;
контрольованість і керованість - уповноважені співробітники головного офісу повинні мати можливість оперативного контролю діяльності будь-якої філії, а також віддаленої зміни настроюваних параметрів.
Оскільки ці набори вимог на перший погляд можуть видатися несумісними, напрошується рішення вибирати системи для різних підрозділів окремо. Багато банків так і поступають, і відразу ж стикаються з безліччю проблем, оскільки, незважаючи на істотні кількісні і якісні відмінності між наборами операцій, що виконуються в головному офісі, додаткових офісах і філіях, між ними існує і досить багато спільного. Так, наприклад, бажано, щоб умови обслуговування клієнтів, методика бухгалтерського обліку, отримання обов'язкової і управлінської звітності, обліку матеріальних цінностей, розрахунку заробітної" плати були єдиними.
Історично розвиток автоматизованих інформаційних систем, орієнтованих на роботу з фінансовою інформацією, йшов у двох основних напрямках. Перший - автоматизація основних облікових функцій. Характерною ілюстрацією тут можуть служити системи типу "Операційний день" для кредитних установ і бухгалтерські системи для підприємств. За принципами і концепцією побудови це досить схожі продукти, які дозволяли вводити проводки і отримувати по них баланс і набір основних бухгалтерських звітів. Другий напрямок - автоматизація окремих ділянок роботи, створення спеціалізованих робочих місць (АРМ). При цьому відповідні системи були жорстко прив'язані до фактичної реалізації окремих завдань і рідко являли собою комплексні рішення щодо автоматизації взаємопов'язаних технологічних операцій.
До якого б напрямку не належали подібні спеціалізовані програмні продукти, вони цілком справлялися з автоматизацією бухгалтерського обліку
(і це було не так уже мало), але не вирішували завдання комплексної автоматизації. Тому, незважаючи на здійснену "комп'ютеризацію", співробітникам комерційних організацій і підприємств доводилося обмінюватися величезною кількістю паперових документів. Часто вони змушені були по декілька разів вводити одну і ту ж інформацію. Крім того, порядок обробки того чи іншого документа не був чітко формалізований, і, відповідно, при виконанні відповідальних фінансових операцій в основі стояв людський чинник.
Так виникла перша вимога: система повинна автоматизувати не тільки бухгалтерський облік, але і документообіг організації.
Автоматизована система документообігу повинна мати такі властивості:
обробляти різноманітні типи документів (фінансові та інші), перелік яких можна змінювати і розширювати;
мати вбудовані засоби визначення не тільки набору типів документів, що обробляються системою, але і реквізитного складу кожного з них.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Економічна інформатика. Перспективи розвитку інформаційного забезпечення документообігу

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок